TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Vidhen 100.000 denarë nga një kazino në "Aradhet Partizane"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 shkurt 2018 (MIA) - Rreth 100.000 denarë janë marrë herët në mëngjes nga një kazino në bulevardit "Aradhet Partizane" në Shkup, njoftoi MPB.

7 artikuj të ndërlidhur »

Remenski: Kemi dëshmi se VMRO-DPMNE qëndron prapa dhunës mbi deputetët e LSDM-së

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Nënkryetarja e Kuvendit të RM-së, deputetja e LSDM-së, Frosina Remenski deklaroi se sot do të parashtrojë kallëzim penal për dhunën kundër Toni Jarevskit të VMRO-DPMNE-së ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Zhbogar: Ligji për gjuhët do t'i përmirësojë marrëdhëniet në vend dhe do ta kthejë agjendën reformuese

Idividi - 19.03.2018

Gostivar, 19 mars 2018 (MIA) - Sjellja e ligjit për gjuhët do t'i përmirësojë rrethanat midis bashkësive dhe do ta kthejë vendin në agjendën reformuese, është vlerësimi i euroambasadorit Samuel ...

22 artikuj të ndërlidhur »

PSP-ja me ankesë deri te Apeli për gjykimin e Ivona Talevskës

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Prokuroria Speciale Publike ka ngritur akuzë deri të Gjykata e Apelit për aktvendimin për gazetaren Ivona Talevska në rastin "Tifani" për fshehjen e tatimit.

11 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja BESA: Të ngrihet procedurë për dëmshpërblimin e sopotasve dhe padi ndaj atyre që i keqtrajtuan ata

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 Lëvizja BESA dhe kryetari Afrim Gashi e përshëndesin lirimin e vonuar të sopotasve, me shpresë se kjo padrejtësi, që zgjati për 15 vjet, do t’i japë fund edhe qasjes antishqiptare ...

Euroambasadori Zhbogar për vizitë të parë në Gostivar

Idividi - 19.03.2018

Gostivar, 19 mars 2018 (MIA) - Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot në kabinetin e tij shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar.

65 artikuj të ndërlidhur »

Është konstituuar Këshilli buxhetor i Parlamentit

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Këshilli buxhetor i Kuvendit të RM-së sot e mbajti seancën e parë. Me Këshillin buxhetor udhëheq deputetja e LSDM-së Frosina Remenski, e cila është një nga nënkryetaret e ...

Carovska: Pjesëmarrja e romëve në krijimin e politikave është shumë e rëndësishme për Qeverinë

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Si rezultat i zbatimit të programit ROMACTED "Promovimi i menaxhimit të mirë dhe përforcimit të romëve në nivel lokal" pritet që komunat pjesëmarrëse të mbajnë kapacitete ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Në Kuvend konstatohen dorëheqjet e pesë anëtarëve të Antikorrupsionit

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime në seancën e sotme i konstatoi dorëheqjet e pesë anëtarëve të Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit të cilët ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Në Maqedoni nuk është importuar mish i pasigurtë nga "Valomel"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Në tregun e Maqedonisë nuk është realizuar import i mishit të pasigurt nga kompania belge "Valomel", e cila sipas shkrimeve të disa mediumeve, gjoja ka eksportuar mish të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Gjykimi për "Ryshfetin" është shtyrë për më 26 mars, nuk ka kushte për shikimin e incizimit

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Gjykimi për "Ryshfetin" është shtyrë për më 26 mars, sepse sot në Gjykatën Penale nuk kishte kushte për shikimin e incizimit.

42 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Jam i kënaqur nga Gjykata që pranoi që incizimi për rastin "Ryshfeti" të shikohet publikisht

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Jam i kënaqur që Gjykata sot e pranoi kërkesën time për nxjerrjen publike të dëshmive, përkatësisht opinioni të jetë i pranishëm në sallën gjyqësore kur të lëshohet ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Një fëmijë dhjetëvjeçar nga Gostivari është denoncuar i zhdukur

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Një fëmijë dhjetëvjeçar nga Gostivari u raportua se mungonte dje nga nëna e tij. Sipas Ministrisë së Brendshme, dje në orën 21:30 në stacionin e policisë Gostivar, AD.

65 artikuj të ndërlidhur »

Koxias të enjten do të arrijë në Shkup me projekt marrëveshjen në 20 faqe

Idividi - 19.03.2018

Athinë, 19 mars 2018 (MIA) - Rreth 55 paragrafë, me të gjitha çështjet e hapura, të vendosura në 20 faqe, i përmban projekt - propozim marrëveshja greke midis Maqedonisë dhe Greqisë, kumtoi radioja ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Janë rritur nivelet e lumenjve

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Pothuajse dyfish në krahasim me mesataren për marsin janë rritur nivelet e lumenjve Vardar afër Zajçev Ridit dhe Velesit, Treskës afër Makedonski Brodit dhe Staeska afër ...

Zaev: Vizita e Koxiasit dhe takimi me Nimicin mundësi për afri drejt zgjidhjes për emrin

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev e vlerëson takimin me ministrin grek të Punëve të Jashtme Nikos Koxias që do të mbahet këtë javë në Shkup dhe negociatat me ndërmjetësuesin Methju ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Çmimi i qengjave i ulët, plasman më i madh në Itali

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Nga 135 deri në 140 denarë është çmimi blerës i klasit të parë të qengjit të gjallë për festat e Pashkëve, ndërsa tregu italian edhe këtë vit është kërkuesi më i madh, ...

Premierë botërore dhe çmim për "Gjuetarët e shtrigave"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Pas premierës në programin zyrtar të "Tiff kids" Internacional, festivalit në Toronto, "Gjuetarët e shtrigave" e fitoi edhe çmimin për film më të mirë nga juria rinore, ...

Dy shkupjanë akuzohen për posedim të kokainës

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Për dy persona nga rajoni i Shkupit është ngritur padi penale për posedimin e kokainës. Sektori i Punëve të Brendshme në Prokurori ka parashtrua kallëzim penal për B.L ...

Dizeli shtrenjtohet, çmimi i benzinave i pandryshuar

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Çmimet e shitjes me pakicë të Eurodisel dhe të Ekstra vajit të lehtë për amvisëri zvogëlohen për 0,50 denarë për litër, ndërsa çmimet e benzinave Eurosuper BS-95 dhe ...

11 artikuj të ndërlidhur »