TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Del Potro fitues i Mastersit në Indiana Uells

Idividi - 19.03.2018

Indian Uells, 19 mars 2018 (MIA) - Tenisti argjentinas Huan Martin Del Potro është fitues i Masters turneut në Indian Uells, SHBA. Në finalen e madhe argjentinasi mbrëmë me 2-1, nëpër sete 6:4, 6:7 ...

12 artikuj të ndërlidhur »

BB: Zvogëlim i papunësisë në Ballkanin perëndimor, sfidë është punësimi i të rinjve dhe grave

Idividi - 19.03.2018

Vjenë, 19 mars 2018 (MIA) - Maqedonia gjatë vitit të kaluar e rriti shkallën e punësimit për 2,7 për qind. Shkallë e lartë e punësimit është regjistruar në të gjitha shtetet e Ballkanit perëndimor, e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Çelik: BE-ja ka qëndrim të gabuar për luftën turke kundër terrorizmit

Idividi - 19.03.2018

Ankara, 19 mars 2018 (MIA) - Bashkimi Evropian që nga vet fillimi ka pozicion të gabuar për luftën e Turqisë kundër terrorizmit në rajonin e qytetit sirian Afrin, vlerësoi sot ministri turk për BE, ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Vajnrajt: Rreth 800 terroristë të Ballkanit Perëndimor kanë luftuar për SHI-në

Idividi - 19.03.2018

Sofje, 19 mars 2018 (MIA) - Drejtori i Europol-it, Rob Vajnrajt sot deklaroi se rreth 800 persona nga Ballkani Perëndimor kanë luftuar në anën e Shtetit Islamik në Siri dhe Irak.

2 artikuj të ndërlidhur »

Në jug dhe lindje të Turqisë arrestohen 400 emigrantë ilegalë

Idividi - 19.03.2018

Ankara, 19 mars 2018 (MIA) - Autoritetet turke kanë arrestuar rreth 400 emigrantë ilegalë në pjesën jugore dhe lindore të Turqisë, njoftuan mediat lokale duke iu referuar burimeve në forcat e ...

Kosovë-Shqipëri, me doganë të përbashkët brenda prillit

Idividi - 19.03.2018

Prishtinë, 19 mars 2018 (MIA) - Pika e përbashkët doganore mes Kosovës dhe Shqipërisë pritet të nisë funksionimin brenda muajit prill të këtij viti. Kështu deklaroi ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, ...

Ilir Meta: Zgjidhja strategjike e Shqipërisë dhe anëtarësimi i saj i plotë në BE

Idividi - 19.03.2018

Athinë, 19 mars 2018 (MIA) - Zgjidhja strategjike e Shqipërisë është anëtarësimi i saj i tërësishëm në BE, deklaroi presidenti shqiptar Ilir Meta në intervistë për gazetën greke "To Vima".

Në shpërthim në një ndërtesë në Afrin e humbën jetën 11 persona, mes të cilëve shtatë civilë

Idividi - 19.03.2018

Stamboll, 19 mars 2018 (MIA) - Nga një shpërthim në një ndërtesë në Afrin në pjesën veriore të Sirisë, e humbën jetën 11 persona - shtatë civilë dhe katër pjesëtarë të Armatës Çlirimtare Siriane, ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria Speciale Kosovës prej sot në grevë të përgjithshme

Idividi - 19.03.2018

​Prishtinë, 19 mars 2018 (MIA) - Stafi mbështetës i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK) prej sot do të hyjë në grevë të përgjithshme deri në plotësimin e kërkesave të tyre.

6 artikuj të ndërlidhur »

Janeva: Analiza për "Sopotin" tregoi se nuk ka dëshmi se të pandehurit e kanë kryer veprën penale

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Pas analizës së përgjithshme të dëshmive të kryera në debatin kryesor dhe nga "bombat" që i kemi pasur dhe analizat që i kemi bërë në dëshmitë që i kemi grumbulluar në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

LSDM: Institucionet punojnë në mënyrë të pavarur, profesionale, të liruar nga presionet partiake

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 10 mars 2018 (MIA) - LSDM përmes një kumtesë me shkrim theksoi se VMRO-DPMNE partia që i ka keqpërdorur institucionet, nuk mund të kuptojë çka do të thotë sundimi joselektiv i drejtësisë.

Angjushev: Po lëvizin nga pika e vdekur punët rreth Shtëpisë së pensionistëve në Kavadar

Idividi - 19.03.2018

Kavadar, 19 mars 2018 (MIA) - Pas shtatë vite të plota pritje, po lëvizin nga pika e vdekur punët rreth ndërtimit të Shtëpisë së pensionistëve në Kavadar, thotë për MIA-n Risto Angjushev, kryetar i ...

VMRO-DPMNE: Ligji për dygjuhësi do të ketë implikime të mëdha financiare

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Ligji për dygjuhësi, kështu siç është, nuk guxon të hyjë në fuqi. Përveç asaj që është "jokushtetues dhe i pazbatueshëm", i njëjti "do të bëjë dëm të madh".

Më shumë nxënës në shkolla fillore, ndërsa më pak në shkolla të mesme në vitin shkollor 2016/2017

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Në fund të vitit të kaluar mësimor (2016/2017) në shkollat e rregullta fillore ka pasur 190.225 nxënës, që është rritje për 2,8 për qind në krahasim me vitin paraprak ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Nesër takim Cipras - Kamenos

Idividi - 19.03.2018

Athinë, 19 mars 2018 (MIA) - Mendoj se nuk ekziston rrezik që Kamenos ta braktisë Qeverinë, thotë zëdhënësi i Qeverisë i Greqisë, Dhimitris Xanakopulos lidhur me spekulimet e fundit në mediat greke ...

Reshjet do t'i rrisin nivelet e lumenjve, derdhje të mundshme

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Rritje të rajoneve të pellgjeve të Treskës, Pçinjës dhe Kumanovskës, si dhe të pjesëve të epërme të Vardarit, Radikës, Sateskës, Drinit të Zi dhe Golema (Resenska), por ...

Ditët e ujit me theks tek më të vegjlit në Shkup

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Me ngritjen e vetëdijes për rëndësinë dhe shpenzimin racional të ujit tek të vegjlit, përmes punëtorëve kreative, dhuratave dhe tregimeve, sot filloi me shënimin e Ditës ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Publikimi jo i plotë i qëllimshëm i materialit ka krijuar përshtypje të gabuar

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 Të nderuar qytetarë, të nderuar përfaqësues të mediave, Ju falemnderit për praninë tuaj në këto seanca gjyqësore. Ashtu siç e dini, kanë filluar procedurat themelore të rastit ...

42 artikuj të ndërlidhur »

PSP hoqi dorë nga aktakuza për "Sopot"-in

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Prokuroria Speciale Publike hoqi dorë nga aktakuza për rastin "Sopot"-i, për shkak se sipas analizave të hollësishme që i ka bërë kjo prokurori nuk ekzistojnë dëshmi se të ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Banjat e Maqedonisë të gatshme për qëndrim të pensionistëve

Idividi - 19.03.2018

Dibër, 23 mars 2018 (MIA) - Katër banja në Maqedoni "Banjat e Dibrës - Capa", "Banja Banko", "Banja e Katllanovës" dhe "Negorci" tërësisht janë të gatshme për qëndrim dhe shërbime cilësore për ...