TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Apostollska: Kompani nga SHBA-ja, Kina, India,... të interesuara për të investuar në Maqedoni

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Mbi dhjetë kompani të huaja nga Greqia, Italia, SHBA-ja, Kina, India, Turqia dhe Rumania janë të interesuara në mënyrë serioze për të investuar në Maqedoni, kumtoi sot ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Nedelkov: Iniciativa e Plenumit të mësimdhënësve është tentim që të shkatërrohet dhe merret SASHK

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Një organizatë e që quhet Plenumi i mësimdhënësve i ka dhënë vetes të drejtë për t'u interesuar për dokumente të një organizate tjetër.

7 artikuj të ndërlidhur »

Spasovski dhe Mektiq: Zgjidhje të sfidave të përbashkëta - terrorizmin dhe radikalizmin ekstremist

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Sopasovski sot në Sarajevë në kuadër të vizitës së punës në Ministrinë e Sigurisë të Bosnjë e Hercegovinës, kishte takim pune me ...

BDI: Vazhdon heshtja e Lëvizjes BESA lidhur me marrëveshjen e fshehtë me VMRO-DPMNE

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 Vazhdon heshtja e Lëvizjes BESA lidhur me marrëveshjen e fshehtë me VMRO-DPMNE lidhur me zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Përkundër dyshimeve të ngritura në opinion se BESA ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Memorandum për bashkëpunim midis sindikatave për arsim të Maqedonisë dhe të Shqipërisë

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Sindikata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SASHK) sot nënshkroi Memorandum për bashkëpunim me Sindikatën për arsim të Shqipërisë (SPASH) me të cilin e zyrtarizuan ...

2 artikuj të ndërlidhur »

SPB Manastir parashtroi raport të posaçëm në Prokurori për rastin "Transportuesi 2"

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Kundër gjashtë personave të punësuar në Komunën e Manastirit është parashtruar raport i posaçëm nga policia në prokurori për lëndën "Transportuesi 2", për shkak të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Afat i ri për autostradën Kërçovë-Ohër, janë konfirmuar obligimet për Milladinovcë-Shtip

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Me aneks marrëveshje për ndërtimin e autostradës Milladinovcë - Shtip krahas që vazhdohet afati për përfundimin e punëve deri më 30 shtator të vitit të ardhshëm, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: BE të reagojë konform reformave dhe klimës pozitive

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Konform procesit reformues dhe klimës pozitive në Maqedoni pres që bashkimi Evropian të reagojë, theksoi zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

KSHZ do të debatojë për kërkesat për referendume në ditën e Zgjedhjeve lokale

Idividi - parë: 9 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve pasdite në seancë duhet ta shqyrtojë informacionin për kërkesat e arritura për mbajtjen e referendumeve në nivel lokal në ditën e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj: Zgjidhje e vetme është njohja e Kosovës

Idividi - parë: 11 orë

Prishtinë, 22 shtator 2017 (MIA) - Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj sot deklaroi se njohja e Kosovës është e vetmja rrugë e qëndrueshme për të shënuar progres, si dhe për të pasur paqe dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

BQE: Vendet e Ballkanit Perëndimor ta përforcojnë besimin në valutat e veta

Idividi - parë: 11 orë

Sarajevë, 22 shtator 2017 (MIA) - Shtetet e Ballkanit Perëndimor duhet ta përforcojnë besimin publik në valutat lokale në vend të besimit tejmase në euron, sepse me këtë i vendosin ekonomitë e tyre ...

Katër të lënduar pasi që një aeroplan privat doli nga pista në aeroportin e Stambollit (PLT)

Idividi - parë: 11 orë

Stamboll, 22 shtator 2017 (MIA) - Katër persona janë lënduar mbrëmë kur një aeroplan i vogël privat doli nga pista e aeroportit të Stambollit "Ataturk", pas çka u përfshi nga zjarri, njoftuan mediat ...

20 artikuj të ndërlidhur »

OSBE bën thirrje për fushatë zgjedhore pluraliste dhe korrekte në Kosovë

Idividi - parë: 11 orë

Prishtinë, 22 shtator 2017 (MIA) - Misioni i OSBE-së në Kosovë u bëri apel të gjithë pjesëmarrësve në zgjedhjet lokale në Kosovë të zhvillojnë fushatë pozitive pa kërcënime dhe frikësime dhe ...

73 artikuj të ndërlidhur »

Bekteshi: Ndërmarrjet e vogla dhe të mesme mbesin në fokusin e Qeverisë

Idividi - parë: 11 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Barazimi i kushteve dhe mbështetja për investuesit të huaj dhe vendor, kthimi i tarifës së lirë të energjisë elektrike, revizioni i politikës industriale, hartimi i ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Fëmijët dinë të lexojnë, por kanë problem me lidhjen e të lexuarës

Idividi - parë: 11 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Fëmijët e klasave të dyta dhe të treta në Maqedoni janë të shkathtë gjatë njohjes së shkronjave dhe leximit të fjalëve të lidhura, megjithatë kanë problem që mjaft ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Rritje minimale e kredive në gusht, më të përfaqësuar konsumatorët

Idividi - parë: 11 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Gjatë muajit të kaluar kreditë shënojnë rritje minimale mujore. Tek amvisëritë ka rritje prej 0,2 për qind, ndërsa tek sektori koorporativ ka ulje prej 0,2 për qind.

4 artikuj të ndërlidhur »

U nënshkrua Programi ekzekutiv për bashkëpunim kulturor mes Maqedonisë dhe Kinës për periudhën 2018-2023

Idividi - parë: 11 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Ministri i Kulturës , Robert Allagjozovski dhe ministri i Kulturës i Republikës popullore të Kinës, Luo Shuang dje në Kinë nënshkruan Program ekzekutiv për bashkëpunim ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti: Qeveria do mbetet në këmbë falë mbështetjes së miqve ndërkombëtar

Idividi - parë: 11 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Unë nuk kam rezerva sa i takon qëllimit të shumicës parlamentare. Numerikisht është aq sa është, por nëse nuk demonstron guximshëm implementim të reformave dhe nëse ne ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Presim datë për fillimin e negociatave

Idividi - parë: 11 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Presim në vjeshtë të hiqet kushtëzimi i rekomandimit për anëtarësimin e Maqedonisë në BE, ndërsa hapi i ardhshëm do të jetë edhe data për fillimin e negociatave.

24 artikuj të ndërlidhur »

ZGJEDHJET LOKALE 2017: MIA do t'i prezantojë programet e pjesëmarrësve në Zgjedhjet Lokale

Idividi - parë: 11 orë

Shkup, 22 shtator 2017 (MIA) - Agjencia Informative e Maqedonisë - MIA, me rastin e Zgjedhjeve Lokale 2017 do t'i prezantojë programet e të gjitha partive, koalicioneve dhe kandidatëve të pavarur në ...

2 artikuj të ndërlidhur »