TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Vdiq aktori Voren Frost

Idividi - I sapo botuar

Masaçusets, 20 shkurt 2017 (MIA) - Aktori Voren Frost i njohur për rolet në seritë televizive "Twin Piks" dhe "Sejnfeled" vdiq në moshën 92 vjeçare pas një sëmundje të gjatë, në shtëpinë e tij në ...

Milani mposht Fiorentinën duke i ruajtur mundësitë për tu klasifikuar në euro-kupat

Idividi - parë: 19 min

Milano, 20 shkurt 2017 (MIA) - Milani ka mposhtur 2 me 1 Fiorentinën në kryendeshjen e xhiros së 25-të në Serie A. Të tre golat u shënuan në pjesën e parë.

23 artikuj të ndërlidhur »

Eurozona pret të gjejë dalje nga qorrsokaku për planin për Greqinë

Idividi - parë: 19 min

Bruksel, 20 shkurt 2017 (MIA) - Ministrat e financave të eurozonës sot do të mbajnë takim në Bruksel, në të cilin pritet të gjendet dalje nga qorrsokaku lidhur me planin për shpëtim të Greqisë, në ...

Greqia do të synojë drejtë një marrëveshje politikë me kreditorët

Idividi - parë: 19 min

Athinë, 20 shkurt 2017 (MIA) - Greqia do të synojë drejtë arritjes së një marrëveshje politike me kreditorët e saj në takimin e sotëm të Eurogrupit, i cili fillon në Bruksel që të sigurojë vazhdim të ...

Filloi procesi gjyqësor për tentim për vrasje të Erdoganit

Idividi - parë: 19 min

Ankara, 20 shkurt 2017 (MIA) - Në Turqi sot filloi procesi gjyqësor kundër 47 personave, të cilët janë të akuzuar për tentim për vrasje të presidentit Rexhep Taip Erdogan, në mbrëmjen e 15 korrikut ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Në mënyrë të konsiderueshme është ulur niveli i ujit në Drinin e Zi

Idividi - parë: 19 min

Shkup, 20 shkurt 2017 (MIA) - Në mënyrë të konsiderueshme është ulur niveli i ujit në lumin Drini i Zi afër Lozhanit, tregon gjendja javore hidrologjike e DPHM-së.

5 artikuj të ndërlidhur »

PTHPM: Një ish funksionar i MPB-së nën hetim për parregullsi zgjedhore

Idividi - parë: 19 min

Shkup, 20 shkurt 2017 (MIA) - Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsion zbaton procedurë parahetimore për konfirmimin e ekzistimit të bazave të dyshimit për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Qarkullimi hekurudhor tre ditë me radhë në ndërprerje

Idividi - parë: 19 min

Shkup, 20 shkurt 2017 (MIA) - Qarkullimi hekurudhor në Maqedoni tashmë tre ditë me radhë është në ndërprerje të tërësishme për shkak të protestës së të punësuarve në Hekurudhat e Maqedonisë ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Spitali i qytetit po rikosntruktohet, pranohen vetëm rastet urgjente

Idividi - parë: 19 min

Shkup, 20 shkurt 2017 (MIA) - EPSH Klinika universitare për sëmundje kirurgjike "Shën Naumi i Ohrit", ish-Spitali i qytetit, informon se në objektin e saj po kryhet rikonstruksion i plotë i brendshëm ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Në "Alo Mjek" për një javë 1.231 thirrje

Idividi - parë: 19 min

Shkup, 20 shkurt 2017 (MIA) - Në linjën telefonike 02/15 123 për këshillë mjekësore "Alo mjek" gjatë shtatë ditëve të kaluara (prej 13 deri më 19 shkurt) ka pasur 1.231 thirrje, kumtoi Shtëpia e ...

Takime të Majk Pens me liderë të BE-së dhe të NATO-s

Idividi - parë: 19 min

Bruksel, 20 shkurt 2017 (MIA) - Nënpresidenti amerikan, Majk Pens sot për herë të parë do të takohet me liderët e Bashkimit Evropian dhe të NATO-s, në ditën e fundit të vizitës së tij zyrtare në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Irani gjuajti raketa gjatë stërvitjeve ushtarake

Idividi - parë: 19 min

Teheran, 20 shkurt 2017 (MIA) - Garda elitare iraniane e revolucionit islamist sot gjuajti raketa moderne në kuadër të stërvitjeve ushtarake, transmeton TASS.

Kamerat e sigurisë e regjistruan sulmin ndaj gjysmëvëllaut të liderit verikorean

Idividi - parë: 19 min

Kuala Lumpur, 20 shkurt 2017 (MIA) - Kamera të sigurisë e regjistruan sulmin në aeroportin në Kuala Lumpur ndaj gjysmëvëllaut të liderit koreanoverior Kim Xhong-un.

2 artikuj të ndërlidhur »

Avokati personal i Trampit prezantoi plan paqeruajtës për Ukrainën

Idividi - parë: 19 min

Nju-Jork, 20 shkurt 2017 (MIA) - Avokati personal i presidentit amerikan Donald Tramp, Majkëll Koen prezantoi plan për paqe në Ukrainë, i përpiluar nga njerëzit, të cilët nuk janë diplomatë, shkruan ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Senatrorë republikanë nga SHBA-ja po përgatisin sanksione të reja kundër Iranit

Idividi - parë: 19 min

Munih, 20 shkurt 2017 (MIA) - Republikanë në Senatin e SHBA-së po përgatiten të parashtrojnë projekt-ligj për vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Iranit, paralajmëroi dje në Konferencën e sigurisë ...

Ekspertë: SHI e ndërron propagandën e vet

Idividi - parë: 19 min

Uashington, 20 shkurt 2017 (MIA) - Me humbjen e territoreve në Irak dhe Siri, grupi terrorist Shteti islamik(SHI) e ndryshoi propagandën e vet, duke hequr dorë nga ideja për utopi islamike dhe duke u ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Publikohet videoja, ja si u vra vëllai i diktatorit Kim Jong në aeroport (VIDEO)

Idividi - parë: 3 orë

Mediet ndërkombëtare kanë publikuar pamjet e vrasjes së gjysëm vëllait të diktatorit korean Kim Jong Un. Në video shihet se Jong-nam kishte një cantë në shpinë dhe ndodhej në mes të turmës së ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet sekreti i ruajtur me vite për Merlin Monro

Idividi - parë: 3 orë

Të papublikuara asnjëherë më parë, këto foto janë ruajtur me kujdes nga shoqja e saj, Frieda Hull, e cila u nda nga jeta në vitin 2014. Fotografi të cilat mendohet se kanë fshehur një të vërtetë ...

Mesazhi emocionuese i Granit Xhakës për Kosovën

Idividi - parë: 3 orë

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka më një mesazh emocionuese ka uruar ditëlindjen e Kosovës. Fotbollisti shqiptar i Zvicrës përmes llogarisë së tij në Facebook, ka uruar nëntë-vjetorin e ...

Dy modelet shqiptare shkëlqejnë në Nju-Jork

Idividi - parë: 3 orë

Nju-Jork, 17 shkurt 2017 (MIA) - Ato janë të vendosura të futen në arenën ndërkombëtare dhe duket se ia kanë arritur. Bëhet fjalë për dy modelet bukuroshe, Adrola Dushi dhe Xhesika Bejleri, të cilat ...