TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Tema

Sa realiste është frika e opozitës? Fleckenstein: Duhen prova. Në Tiranë vij për zbatimin e reformës në drejtësi

Gazeta Tema - I sapo botuar

Para vizitës në Shqipëri, eurodeputeti gjerman Knut Fleckenstein, raportues për Shqipërinë në Parlamentin Europian thotë për Deutsche Wellen, se zgjedhjet e qershorit janë moment kyç për hapjen e ...

24 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ I çon foto erotike të dashurit, por një detaj zbulon se… po e tradhtonte

Gazeta Tema - I sapo botuar

E kemi dëgjuar shpesh shprehjen “detajet bëjnë diferencën”. Kjo shprehje ka rezultuar shumë e vërtetë në rastin e një çifti në SHBA. Jackie ka shkuar për një udhëtim pune në Atlanta dhe prej atje i ...

Tahiri nga Apollonia: Ajo çadër, është bunkeri që Berisha shpreson ta mbrojë nga drejtësia

Gazeta Tema - parë: 24 min

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka komentuar nga Apollonia protestën e opozitës, duke e konsideruar atë si një betejë për jetë a vdekje kundër reformës në drejtësi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Lulzim Basha njehëson Ramën me Çilin: Na ofroi kokën e Tahirit, por ne duam kokën e tij

Gazeta Tema - parë: 34 min

Lulzim Basha ka deklaruar sot, se Rama i ka ofruar kokën e Saimir Tahirit, që PD të dalë nga protesta dhe të marrë pjesë në zgjedhje. Një gjë e tillë në fakt është përmendur nga Henri Çili, jo nga ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e opozitës, ironizon Taulant Balla: Protestë kundër varfërisë duke ngrënë pica nuk ka sens

Gazeta Tema - parë: 34 min

Deputeti socialist Taulant Balla ka komentuar protestën e opozitës që vazhdon të mbahet në ditën e saj të tretë përpara kryeministrisë. Ai u shpreh se kjo protestë nuk ka sens pasi nga njëra anë ...

16 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO+FOTO/ 20 shkurti: Kur rrëzohej komunizmi në Shqipëri

Gazeta Tema - parë: 39 min

26 vite më parë, në Tiranë u rrëzua simboli i fundit të komunizmit: busti i diktatorit Enver Hoxha. Fotot dhe video e mëposhtme tregojnë disa momente nga ajo ...

Lulzim Basha, serenatë poshtë dritares së Metës

Gazeta Tema - parë: 49 min

Nga Ilir Babaramo Fjalia e parë që i ka ngelur Berishën në CV e tij shumë të gjatë politike është në anglisht. ‘Never say never’, i tha Ramiz Alisë në takimin që ky zhvilloi me intelektualët në verën ...

Ftesa e PD-së për LSI-në, ja si e komenton Astrit Patozi

Gazeta Tema - parë: 54 min

Pas njoftimit se protesta e PD-së do të ishte pa afat, nga çadra ku po protestojnë demokratët nisën të forcohen zërat e parë që ftonin kreun e LSI-së të mbante një qëndrim në lidhje me kauzën e ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzimi i bustit të diktatorit/ Kastriot Islami  sot në çadër për të protestuar, dikur kundërshtar i egër i lëvizjes ...

Gazeta Tema - parë: 59 min

Sot përkujtohet rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha në vitin 1991 pas grevës së urisë që kishin ndërmarrë studentët e asaj kohe. Në këtë datë historike e cila shënoi edhe ardhjen e pluralizmit ...

9 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Aktorja dhe ish-drejtoresha e Metropol në protestën e PD-së: Edi Rama, ik q***

Gazeta Tema - parë: 1 orë

Aktorja Suela Konjari, ka dalë në protestën e PD-së me një pankartë në dorë, ku shkruhet “Rama, q***). Ajo ndodhet në krah të pedagogut të Akademisë së Arteve, Ardian Isufi, një kolegu tjetër të saj, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Alarm për partinë Syriza, atentat me bombë në Athinë

Gazeta Tema - parë: 1 orë

Një sulm me bombë ka ndodhur në selinë e partisë Syriza në kryeqytetin grek. Mësohet se atentati ka ndodhur në orët e para të mëngjesit. Nga shpërthimi i fuqishëm ka mbetur i plagosur rëndë një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Henri Çili: Kërkesa e Bashës për qeveri teknike, marrëzi. Duhet ndryshuar vetëm ministri i Brendshëm

Gazeta Tema - parë: 1 orë

Henri Çili e quan marrëzi kërkesën e Lulzim Bashës, për qeveri teknike. Sipas tij, nuk ka nevojë për qeveri teknike, por për një ministër të Brendshëm teknik.

8 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria në KQZ, kërkon sekuestrimin e dosjeve të deputetëve e kryebashkiakëve

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Prokuroria e Tiranës që ka çuar për procedim penal Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pretendimin se ka shkelur ligjin, sot ka dërguar oficerët e policisë gjyqësore në institucionin e zgjedhjeve.

“Protesta e PD-së, një tallava plot me çingije ku kërcehet e hahet qyl”

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Deputeti i Partisë Socialiste, Pirro Lutaj ka reaguar për protestën e opozitës. Lutaj ironizon protestuesit e mbledhur në shesh, duke e konsideruar tubimin e demokratëve si një protestë tallava, të ...

343 artikuj të ndërlidhur »

Rama hap ekspozitë në Firence, rrëfen artin e tij për “Corriere della Sera”

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Më 24 shkurt në galerinë e artit “Eduardo Secci” në qytetin e Firences në Itali do të inaugurohet ekspozita personale e kryeminstrit shqiptar Edi Rama.

6 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Mesila Doda kujton grevën studentore të ’91:  Studentja në video shumë larg me të sotmen

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Deputetja Mesila Doda ka sjellë në kujtesë grevën studentore të vitit 1991 e cila u finalizua me shembjen e bustit të diktatorit Enver Hoxha. Në një postim të hershëm shpërndarë për miqtë e saj në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

FOTO që të gjithë protestuesit do donin të shihnin (dhe ora e Kreshnik Spahiut)

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Në PD të gjithë i kanë sytë nga Ilir Meta. Demokratët presin një përgjigjie nga ai, nëse do të pranojë të rrëzojë Ramën dhe të hyjë në qeveri teknike me PD-në.

343 artikuj të ndërlidhur »

Vettingu, Llalla: Të mos përdoret për të imponuar vendime

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Kryeprokurori Adriatik Llalla në analizën vjetore të prokurorisë në Shkodër ka folur për reformën në drejtësi dhe për luftën kundër drogës. Sipas tij Vettingu nuk duhet të përdoret për të imponuar ...

12 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT e rralla: Dritëro Agolli siç nuk e keni parë!

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Këto janë disa foto të rralla të Dritëro Agollit. Ato janë publikuar nga e bija. Fotot tregojnë disa momente intime të tij me familjarët e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Lushnjë/ Shoferi i dehur mashtron punonjësin e karburantit dhe ikën pa paguar

Gazeta Tema - parë: 2 orë

Një 40 vjeçar nga qyteti i Lushnjës ka arritur të mashtrojë shitësin e karburantit duke marrë prej tij një sasi nafte prej 106 mijë lekësh. Efektivët e policisë së këtij qyteti, ndërhynë shpejt dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »