TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Këtë kod 2.800-vjeçar askush nuk di ta deshifrojë

Gazeta Express - 17.01.2018

Kur është fjala për arkeologjinë, është paksa shqetësuese ekzistenca e një gjuhe ...

“Vrima” në Piramidën e madhe fsheh diçka

Gazeta Express - 17.01.2018

Gryka e madhe misterioze, mbi 30 metra e gjatë, e cila u zbulua në Piramidën e Madhe të Gizës, mund të ruajë fronin e hekurt të krijuar nga xehet e ...

Tim Judah: Gjurmët e fajtorëve për vrasjen e Ivanoviqit çojnë kah veriu

Gazeta Express - 17.01.2018

Gazetari britanik, Tim Judah, që është njohës i zhvillimeve në Ballkan, ka thënë se qytetarët që jetojnë në Mitrovicë të Veriut besojnë që fajtorët e vrasjes së liderit serb, Oliver Ivanoviq janë në ...

837 artikuj të ndërlidhur »

“Zidane dëshiron ta lë në bankë Ronaldon, por si t’ia thotë?”

Gazeta Express - 16.01.2018

Schuster e sheh Ronaldon si fajtorin kryesor për formën e keqe të Real ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Mbipesha, meshkujt që hanë vetëm janë më të rrezikuar

Gazeta Express - 16.01.2018

Një hulumtim korean nxjerr në pah një predispozitë më të madhe për të zhvilluar hipertensionin dhe kolesterolin e ...

“Reali flirton me Neymarin sepse e di se mund të nënshkruajë me të”

Gazeta Express - 16.01.2018

Calderon beson se është politikë e Realit që Neymar-Cristiano të jenë krye lajm në mediat ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Gjuriq: S’ka dialog pa u zbardhur vrasja e Ivanoviqit

Gazeta Express - 16.01.2018

Drejtori i i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq i është përgjigjur Avni Arifit, shef i negociatave me Serbinë, i cili tha se dialogu mes shtetin fqinj është i pa alternativë dhe i ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Rezart Veleshnja flet për të dashurën e re dhe zbulon planet e së ardhmes

Gazeta Express - 16.01.2018

Aktori i disa roleve në spektaklin e humorit “Portokalli”, Rezart Veleshnja është duke jetuar një histori të vërtetë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ferrari po përgatit SUV-in më të shpejtë në botë

Gazeta Express - 16.01.2018

Shefi i Fiat Chrysler, Sergio Marchionne ka thënë se Ferrari SUV mund të jetë gati për 2019-ën, dhe pohon se mund të jetë vetura më e shpejtë e këtij modeli në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kida reklamon veturën e re të saj

Gazeta Express - 16.01.2018

Kida vazhdon të jetë njëra ndër këngëtaret më aktive të skenës muzikore ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Armina Mevlani publikon foto erotike dhe tregon se si duhet të jetë dashuria

Gazeta Express - 16.01.2018

​ Blogerja e njohur Armina Mevlani ka zbuluar me anë të një foto mjaft sensuale se çfarë është dashuria për ...

Vrau gruan gjyqtare, kalon për gjykim Fadil Kasemi

Gazeta Express - 16.01.2018

Gjykata për Krimet e Rënda kaloi për gjykim dosjen në ngarkim të Fadil Kasemit, i akuzuar për vrasjen e bashkëshortes së tij, gjyqtares Fildez ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ju kujtohet Teresa dhe Arturo, shikoni si duken sot

Gazeta Express - 16.01.2018

​ Telenovela meksikane ‘Teresa’ ka qenë një ndër më të ndjekurat dhe më të dashurat për publikun ...

Nëna e Ritës tregon linjat trupore

Gazeta Express - 16.01.2018

Vera Ora është nëna e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Selia e partisë së Ivanoviqit nën vëzhgimin e kamerave, a u filmua vrasja?

Gazeta Express - 16.01.2018

Një kamerë sigurie është e vendosur lartë në katin e dytë të selisë së partisë “Liria, Demokracia, Drejtësia (SDP)” në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, aty ku mëngjesin e sotëm, u vra lideri ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Ish-shefi i SHISH: Dy pista për vrasjen e Ivanoviqit, serbin s'e ekzekutuan shqiptarët

Gazeta Express - 16.01.2018

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) të Shqipërisë, Fatos Klosi, ka komentuar rreth vrasjes së sotme të politikanit serb në Mitrovicën e Veriut, Oliver ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Dakota shfaqet sensuale

Gazeta Express - 16.01.2018

Dakota Johnson është paraqitur në të brendshme për të pozuar për revistën ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Bleona imiton keq Adelinën në foton e fundit

Gazeta Express - 16.01.2018

Bleona Qereti nga Tirana dhe Adelina Ismaili nga Prishtina, janë dy nga bukuroshet tona të cilat nuk kanë nguruar kurrë që të shpalosin linjat e tyre ...

Transformohet ish banorja e Big Brother, nuk njihet më

Gazeta Express - 16.01.2018

​ U përfol kohët e fundit për sherrin virtual me miken e saj dhe tashmë vjen krejtësisht ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviqit: Kamerat e sigurisë mund ta kenë kapur ekzekutimin e politikanit serb

Gazeta Express - 16.01.2018

Vrasja e politikanit serb, Oliver Ivanoviq, në Mitrovicën e Veriut, në mëngjesin e së martës, vazhdon të jetë lajmi kryesor në ballinat e mediave serbe - ashtu sikurse edhe në ato ...

837 artikuj të ndërlidhur »