TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Theo Walcott i kalon testet mjekësore te Evertoni

Gazeta Express - parë: 17 orë

Theo Walcott i ka kaluar testet mjekësore dhe ka rënë në ujdi për kushtet personale me Evertonin, para kompletimit të transferimit të tij nga Arsenali, raporton Sky ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Ky moderator shqiptar ka intervistuar këngëtaren e ndjerë të "Cranberries"

Gazeta Express - parë: 17 orë

Për botën e muzikës humbja e vokalistes të grupit 'Cranberries' Dolores O’riordan ishte një nga lajmet më të trishta. ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja e Ivanoviqit: Ata që ma vranë burrin të mos flenë të qetë

Gazeta Express - parë: 17 orë

Gruaja e liderit të SDP, Oliver Ivanoviq, Milena Ivanoviq, përmes deklarimeve që ka bërë për mediat serbe, ka bërë edhe një postim nëpër mediat sociale lidhur me vrasjen e burrit të ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet 31-vjeçari me dy identitete nga Kosova, ishte në kërkim për vjedhje me dhunë

Gazeta Express - parë: 17 orë

Policia Kufitare ka bërë të mundur ditën e djeshme arrestimin e një shtetasi kosovar të shpallur në kërkim për vjedhje me ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Arbana më entuziaste dhe e lumtur se kurrë!

Gazeta Express - parë: 17 orë

Në pak kohë pritet që moderatorja Arbana Osmani të nisë sezonin e ri të emisionit të saj “Dua të të bëj të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Neymar e paralajmëron Real Madridin

Gazeta Express - parë: 18 orë

Neymar i ka bërë të qarta synimet e Paris Saint-Germainit për këtë sezon dhe e ka paralajmëruar Real Madridin se qëllimi kryesor i klubit parisien është ta fitojë Ligën e ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, çfarë dimë deri më tani?

Gazeta Express - parë: 18 orë

Dje, në veri të Mitrovicës, u qëllua për vdekje politikani serb në Kosovë, Oliver ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i Barcelonës e mbështet Ronaldon

Gazeta Express - parë: 18 orë

Cristiano Ronaldo është i etur ta ripërtërijë kontratën me Real Madridin, gjë për të cilin është pyetur mbrëmë edhe trajneri i Barcelonës, Ernesto ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Kështu duket Mihrija pa grim

Gazeta Express - parë: 18 orë

Këngëtarja e njohur Mihrije Braha është shumë e pëlqyer për muzikën dhe këngët e saj ndër ...

Kryeministrja serbe: Serbia do të nisë hetim për vrasjen e Ivanoviqit

Gazeta Express - parë: 18 orë

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka thënë se qeveria serbe do të ofrojë gjithë ndihmën e mundshme në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit edhe nëse Serbia nuk lejohet të marrë pjesë në hetim, ajo ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Kush e vrau Ivanoviqin? Shitësi: U përshëndeta në mëngjes me të por...

Gazeta Express - parë: 18 orë

Dikur shef i rojave të urës që dëbonin shqiptarë nga pjesa veriore, e më vonë edhe pjesë e institucioneve të përkohshme të Kosovës, dhe vizitor i shpeshtë në ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi i LVV-së si bashkimi me Shqipërinë

Gazeta Express - parë: 19 orë

Pavarësisht heshtjes që ka kapluar lëvizjen “Vetëvendosje” që nga mbledhja e fundit, zyrtarë të kësaj partie ende nuk shprehen optimistë se ata do ta arrijnë një marrëveshje mes dy grupeve tashmë të ...

Aubameyang i lutet Dortmundit ta lejojë t'i bashkohet gjigantit anglez

Gazeta Express - parë: 19 orë

Pierre-Emerick Aubameyang i është lutur Borussia Dortmundit ta lejojë t’i bashkohet Arsenalit në Premierligën angleze, raporton ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Dita e Speciales

Gazeta Express - parë: 19 orë

Dita e sotme do ta qartësojë përfundimisht enigmën mbi Gjykatën Speciale. Kryesia e Kuvendit do të mblidhet sot në orën 11:00, ku në rend dite ndër të ka edhe Projektligjin për Shfuqizimin e Dhomave ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Krizat me të cilat do të përballemi pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Gazeta Express - parë: 19 orë

Është vrarë Oliver Ivanoviq, një nga liderët politikë të serbëve të Kosovës, së fundi i gjykuar si i dyshuar për krime kundër civilëve shqiptarë, por gjerësisht i njohur viteve të fundit si një nga ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Veriu mund të destabilizohet

Gazeta Express - parë: 19 orë

Vrasja e liderit të iniciativës qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviq, mund të përcillet me destabilizim të veriut të ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Alarmi i shkencëtarëve: Nëse iu kanë ardhur periodat para kësaj moshe, rrezikoni shumë!

Gazeta Express - parë: 19 orë

Femrave të cilave iu kanë ardhur periodat që para moshës 12 vjeç janë 10% më të rrezikuara të pësojnë atak në zemër ose goditje në tru me kalimin e viteve, tregon një studim i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Humbja e shpejtë e peshës është shenjë e kësaj sëmundjeje vdekjeprurëse

Gazeta Express - parë: 19 orë

Shumë njerëz janë në gjendje të bëjnë çmos për të humbur peshë, por nëse nuk ka ndonjë arsye të qartë se përse po e humbni peshën, atëherë kjo mund të jetë indikator i një sëmundje ...

4 artikuj të ndërlidhur »

BE financon 110 milionë euro për ujë dhe kanalizime në Shqipëri

Gazeta Express - parë: 19 orë

Bashkimi Europian po vendos në fokus jetën e qytetarëve në Shqipëri. Sektori i ujit e kanalizimeve do të jetë prioritar për BE në vitin 2018, raporton Deutsche ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ja pse nuk duhet ta ndani nga tryeza, të mirat shëndetësore të spinaqit

Gazeta Express - parë: 19 orë

Spinaqi është perime e gjelbër e mrekullueshme që i takon grupit të ushqimeve me përbërje të shkëlqyeshme ushqyese. Është burim i pasur i antioksidanteve dhe ka veçori të shkëlqyeshme ...

3 artikuj të ndërlidhur »