TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazeta Express

Lansohet Land Rover Defender Works V8 i edicionit të limituar me 400 kuaj fuqi

Gazeta Express - parë: 28 min

Prodhimi i Land Rover Defender është ndalur 2 vite më parë, por përditësimi i tyre vazhdon ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Droni i parë me pasagjerë, gati në Mars

Gazeta Express - parë: 38 min

Një kompani britanike për ndërtimin e dronëve pretendon se ka gjetur më në fund edhe përgjigjen për t’i vendosur këto makineri në shërbim të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

31-vjeçarja shtang me rrëfimin: S’ndaloj dot së bëri dashuri me shefin, por e dua burrin tim

Gazeta Express - parë: 58 min

Një 31-vjeçare i ka shkruar një letër psikologes së “The Sun” teksa i ka treguar për tradhtinë e saj ndaj ...

500 vjet pas, shkencëtarët gjejnë çfarë zhduku astekët

Gazeta Express - parë: 1 orë

Në vitin 1545 një fatkeqësi goditi popullin astek të Meksikës. Njerëzit nisën të vdisnin pas dhimbjeve të mëdha në kokë dhe gjakderdhjes nga sytë, goja e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Bretkosa të ngrira apo fetuse llamash, gjërat e çuditshme që ofrohen në “tregun e shtrigave

Gazeta Express - parë: 1 orë

Turistët zakonisht kthehen në shtëpi, me ndonjë magnet për kapakun e frigoriferit, apo kapëse për çelësa, që e kanë blerë gjatë pushimeve jashtë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

NASA zbulon shtresa të mëdha akulli në Mars

Gazeta Express - parë: 1 orë

Një shtresë e madhe akulli është zbuluar nga NASA përqark planetit Mars, një zhvillim që mund të sjellë një kthesë të rëndësishme në misionin për jetën në planetin e ...

Çka ndodh pasi që të ringjallemi?

Gazeta Express - parë: 1 orë

Çështja e jetës pas vdekjes është një mister i vjetër sa edhe vetë njeriu, për të cilin mund të mos gjejmë përgjigje derisa ta shijojmë vet ...

Bukë e bardhë apo e zezë për të mos shtuar në peshë? Përgjigja e papritur e kësaj dileme

Gazeta Express - parë: 1 orë

Jemi gjithmonë në dilemë se kë duhet të zgjedhim midis bukës së bardhë dhe asaj të zezë, kjo sepse të gjithë i frikësohemi faktit se mund të shtojmë në ...

​Chelsea kalon në raundin tjetër të FA Cup

Gazeta Express - parë: 3 orë

Chelsea ka kaluar në raundin tjetër të FA Cup, pasi ka eliminuar pas vazhdimeve skuadrën e Norwich ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Ledri prezanton shokun e tij më të ngushtë, është komandant i UÇK'së

Gazeta Express - parë: 3 orë

Reperi më trendi në Kosovë, Ledri Vula duket se ka një miqësi të mirë edhe me ish komandantët e ...

Linda Rei dhe Enca bëhen bashkë në një mënyrë të çuditshme

Gazeta Express - parë: 3 orë

Këngëtarja Enca Haxhai ka njoftuar së fundmi se është në prag të publikimit të një kënge të re. ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Toyota Land Cruiser 2018 del në shitje për 37 mijë euro

Gazeta Express - parë: 3 orë

Toyota ka prezantuar çmimin e specifikat për SUV-in e saj të ri 2018, Land Cruiser ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Genta Ismajli në paraqitjen e fundit duket shumë "shpërthyese"!

Gazeta Express - parë: 4 orë

Genta Ismajli vazhdon të jetë njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania lëshon viza pune për kosovarët deri më 2020

Gazeta Express - parë: 4 orë

Shkuarja e kosovarëve drejtë vendeve të huaja për të gjetur një vend pune është gjithnjë e lartë. Gjermania vazhdon të jetë ndër vendet më të frekuentuara nga kosovarët pikërisht për këtë.

4 artikuj të ndërlidhur »

​Barcelona nuk është më e pamposhtur

Gazeta Express - parë: 4 orë

Barcelona ka pësuar humbjen e parë këtë sezon, duke u mposhtur 1:0 ndaj Espanyol në kuadër të Copa del ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Zhveshja e radhës vjen nga Ashley

Gazeta Express - parë: 4 orë

Ashley Gragam ka treguar tërësisht gjoksin derisa është zhveshur e tëra për të pozuar për reklamën e një ...

Publikohet raporti befasues, ja çfarë lloj seksi preferojnë shqiptarët!

Gazeta Express - parë: 4 orë

A e dini se çfarë shikojnë më shumë shqiptarët në faqet ...

Pacolli në Strasburg: Të përshpejtohet pa kushte liberalizimi i vizave për Kosovën

Gazeta Express - parë: 4 orë

Zëvendëskryeministri i Parë i vendit, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, gjatë një vizite në selinë e Parlamentit Evropian në Strasburg, ka kërkuar mbështetjen e parlamentarëve ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Nëse do t’i mbijetonit goditjes së rrufesë, trupi juaj do të dukej kështu

Gazeta Express - parë: 4 orë

Goditja e rrufesë është një shkarkim elektrik mes atmosferës dhe tokës së planetit ...

Oriola Marashi e fiksuar me Noizyn, ja si duket reperi në sytë e modeles sexy

Gazeta Express - parë: 4 orë

Noizy ka publikur më në fund projektin e ri dhe mjat të përfolur “Gjuha e ...

5 artikuj të ndërlidhur »