TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Rimbursim për fishat e diabetit

Flaka - 16.01.2018

1500 femije ne te gjithë vendin qe vuajnë nga diabeti, nga sot përfitojnë falas fishat qe shërbejnë per matjet e nivelit te sheqerit ne gjak. Ministria e Shendetesise Ogerta Manastirliu tha se ne ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Arsyet pse duhet konsumuar preshi, lufta kundër kancerit dhe …

Flaka - 16.01.2018

Megjithëse nuk është në opsionet e ushqimeve të preferuara te shumica, preshi duhet të ketë një vend të rëndësishëm në kuzhinën dhe në dietën tonë të përditshme.

19 artikuj të ndërlidhur »

Ushqimet që na shpëtojnë nga dhimbja e fytit

Flaka - 16.01.2018

Dhimbja e fytit mund të jetë një simptomë që shoqëron sëmundje të ndryshme, duke filluar nga infeksionet e deri tek problemet e frymëmarrjes. Zakonisht është e mundur të ndjehet kruajtje, djegie dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Muffinë me mjedra

Flaka - 16.01.2018

Përbërësit 300 gr miell 125 gr mjedra 60 gr rrush mali 110 gr gjalpë 2 lugë maje 100 gr sheqer 2 vezë Hapat 1 Nxeni furrën në temperaturë 200 gradë celsius, bëni me gjalpë 12 forma për muffinë.

Lëng qepe për të kontrolluar rënien e flokëve

Flaka - 16.01.2018

Lëngu i qepës është një nga mjetet natyrore që falë efikasitetit të tij është në gjendje të kontrollojë këtë sëmundje. Vetitë e qepës pengojnë rënien e flokëve dhe në të njëjtën kohë luftojnë ...

Kombinimi i të kuqes dhe rozës, ideali për të nisur 2018-ën

Flaka - 16.01.2018

Përzierja e dy hijeve të kundërta, të rozës dhe të kuqes, mund të jetë një zgjedhje e guximshme, por efekti kromatik që do të rezultojë mund të ekstravagant dhe ju do ta pëlqeni me shikim të parë.

Modelet e flokëve për 2018-ën

Flaka - 16.01.2018

Për modelet e flokëve 2018 tendencat sugjerojnë modele flokësh te shkurtër, me gjatësi të mesme por edhe shumë të gjata. Moda e flokëve 2018 flet për te guxuar dhe për të eksperimentuar me look-un.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Bes Kallaku i publikon Ermalit fotografinë që ai do donte ta ‘zhdukte’”

Flaka - 16.01.2018

Shakatë që kanë me njëri-tjetrin, nuk ngurrojnë që t’i ndajnë edhe me miqtë në rrjete sociale.. Së fundi, ishte Besi ai i cili i ka publikuar Ermalit një fotografi të shkrepur vite më parë, e të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Sukseset e Dua Lipës nuk kanë të ndalur

Flaka - 16.01.2018

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka arritur një tjetër sukses të jashtëzakonshëm me këngën e fundit të publikuar. Ylli i muzikës me famë botërore ka arritur afër 15 milionë klikime në Youtube pa mbushur ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë, u bën homazhe në vendprehjet e dëshmorëve

Flaka - 16.01.2018

Në kuadër të manifestimit “Flaka e Janarit”. s ot në Tetovë e rrethinë janë bërë homazhe në vendprehjet e dëshmorëve të kombit, raporton Flaka. Me këtë rast, nderime dhe homazhe janë bërë në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Truqe të thjeshta për rroba të pastra të cilat çdo mashkull duhet t’i dijë (video)

Flaka - 16.01.2018

Portali “Buzzfeed” ju ndihmon që të ruani freskinë e xhinseve të preferuara, të pengoni zgjerimin e stofit, por edhe të truqeve të tjera të dobishme, të cilat do t’ju ndihmojnë që rrobat tuaja të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidh një lule dhe mëso se çfarë shpirti keni

Flaka - 16.01.2018

A e keni bërë tashmë zgjedhjen tuaj? Pastaj lexoni përshkrimin, bazuar në zgjedhjen tuaj. 1.Zambak tigër Ju keni shpirtin që shkëlqen me pasion të fortë dhe intensiv, shpirti juaj është ai i zambakut.

26 artikuj të ndërlidhur »

Rexhepi: Maqedonia të kycet në instancat ndërkombëtare për paqë dhe siguri

Flaka - 16.01.2018

Kryetari i Bfi së Sulejman Rexhepi mirpriti delagacion nga Emiratatet e Bashkuara në udhëheqje të Ish Kryetarit të Parlamenitit Ndërkombëtar botëror Ahmed ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Amnistia”, përfitojnë edhe ata që presin radhë për burgje

Flaka - 16.01.2018

Ligji për amnisti do të përfshijë edhe katër mijë të dënuarit më vendim të plotfuqishëm që janë duke pritur radhë për vuajtjen e dënimit me burg. Por, sipas të dhënave të Ministrisë së drejtësie kjo ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë pëlqejnë njerëzit tek ju sipas shenjës së horoskopit?

Flaka - 16.01.2018

Shenjat e horoskopit janë përgjegjëse edhe për ato karakteristikat e mira që ka gjithësecili prej nesh. Ndonjëherë pjesa që na bën të preferuar në syrin e të tjerëve (dhe sidomos të parterëve) varet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Besojeni ose jo, por njerëzit po hanë larës rrobash për këtë arsye

Flaka - 16.01.2018

Këto janë Tide Pods, detergjent i lëngët. Kanë formën e një karameleje dhe ngjyra vibrante, blu dhe portokalli. Le ta qartësojmë sërish që janë detergjent për të larë rrobat.

Përleshje në mes 20 personave për një iPhone të humbur – ja ku gjendet telefoni (Video)

Flaka - 16.01.2018

Sherri shpërtheu pasi një vajzë që kishte humbur telefonin e saj iu afrua një grupi për të parë nëse ata e kishin parë. Në fund doli se telefoni ishte i humbur dhe u gjet një kat më lart nga ku ka ...

Zbulohet njëri nga diamantet më të mëdhenj në botë

Flaka - 16.01.2018

Kompania xeherore britanike Gem Diamonds njoftoi se kohë më parë në Lesoto të Afrikës ka zbuluar diamantin 910 karat, i cili konsiderohet njëri nga pesë diamantet më të mëdhenj të gjetur ndonjëherë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Pas vdekjes, muzika e Dolores O’Riordan shitet për 900% më shumë

Flaka - 16.01.2018

Vdekja e pashpjegueshme e Dolores O’Riordan ka lëkundur botën e muzikës, duke bërë që muzika e saj të shitet për 900% më shumë se sa para se të vdiste.

28 artikuj të ndërlidhur »

Mbi 1500 policëve nuk u janë paguar orët shtesë të punës

Flaka - 16.01.2018

Mbi 1500 policëve nuk u janë paguar orët shtesë të punës, deklaroi Goce Delçev Todev, nga sindikata e pavarur e policisë. Ai i bëri thirrje MBP-së, që tua paguaj nëpunësve policor të cilët kanë ...