TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Shtyhet takimi në “Jean Monnet” , VMRO-DPMNE-ja në dyshim për pjesëmarrje

Flaka - 16.01.2018

Procesi “Jean Monnet” që duhej të ulë në tavolinë pozitën dhe opozitën në Maqedoni nuk do të mbahet më 25 dhe 26 janar, siç ishte paralajmëruar më ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pavlopulos, shteti fqinj të respektojë historinë

Flaka - 16.01.2018

Një ditë para vazhdimit të negociatave për emrin, presidenti grek Pavlopulos ka deklaruar se Greqia do t’i mbështeste aspiratat e Maqedonisë për anëtarësim në NATO dhe BE, vetëm në rast se kjo e ...

Kasami do të padisë të gjithë mbështetësit e Karemanit

Flaka - 16.01.2018

Bilall Kasami do të padisë të gjithë “Krahun i Shkupit” me në krye me ushtruesin e detyrës Nexhbedin Karemani, ka deklaruar për POST.mk,një funksionar i lartë i krahut të kësaj partie nga Tetova.

29 artikuj të ndërlidhur »

Dimovski: Ivanov të mos e nënshkruaj ligjin për gjuhët, të njëjtin ta dërgojë në kushtetuese

Flaka - 16.01.2018

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilia Dimovski e ka ftuar presidentin e shtetit që të mos e nënshkruaj ligjin për përdorimin e gjuhëve. Por nëse do të ndodh e kundërta Dimovski paralajmëron se do ti kërkojë ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Ja dënimet për të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion nëse nuk respektojnë rregullat

Flaka - 16.01.2018

Të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion duhet të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë rregullat e komunikacionit, në të kundërtën do të gjobiten. Nga Këshilli Republikan për siguri në komunikacion ...

Maqedonia do të njohë dokumentet e udhëtimit të Interpol-it (Video)

Flaka - 16.01.2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski po qëndron në Lyon të Francës, ku është takuar me sekretarin e përgjithshëm të Interpol-it, Jürgen Stock Sipas tij, vizita dhe takimi në Lion janë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Thyhet rekordi i ftohtit në një fshat rus, -62 gradë celsius arrijnë temperaturat

Flaka - 16.01.2018

Rusia njihet si një ndër vendet më të ftohta, por jo edhe kaq. Temperaturat në fshatin më të ftohtë të botës arritën në nivele afërsisht aq të ulëta sa termometri i tyre digjital u shkatërrua si ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Korporata amerikane ITM Power Group, projekt për menaxhim me mbeturinat

Flaka - 16.01.2018

Deponit e egra vitet e fundit kanë qen problem kryesor në Maqedoni, e sidomos për komunat e Pollogut. Kjo ka ngjallë edhe interesim të kompanive të huaja.

5 artikuj të ndërlidhur »

MTL paralajmëron për dy vite 80 kilometra gazsjellës

Flaka - 16.01.2018

Autoritetet paralajmërojnë ndërtimin e 80 kilometrave gazsjellës nëpër territorin e Maqedonisë. Ata shprehin optimizëm se nëse se nuk paraqitet asnjë pengesë, për dy vite gazi të mund të arrijë tek ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e mërkurë 17 janar 2018

Flaka - 16.01.2018

Dashi Këto ditë do keni përjetime të reja në zemrën tuaj dhe do të jeni gati të bëni një kthesë vendimtare në jetën dashurore. Atmosferë emocionale edhe për beqarët të cilët do të kenë njohje të reja ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Spasovski në takim me Sekretarin gjeneral të Interpolit

Flaka - 16.01.2018

Ministri për Punë të Brendshme Oliver Spasovski në selinë e Sekretariatit Gjeneral të Interpolit në Lion të Francës ku realizoi takim pune me Jirgen Stok, sekretar gjeneral i Interpolit, transmeton ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Ju merren mendtë? Ja kura natyrale dhe kur duhet të konsultoheni me mjekun

Flaka - 16.01.2018

Marramendja, ndjesia e humbjes së kontrollit dhe orientimit ka efekt ngurtësues për lëvizshmërinë e njeriut. Marramendja mund të trajtohet nëpërmjet medikamenteve të ndryshme, por në disa raste, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, Prokuroria Speciale heton llogaritë bankare të ish zyrtarëve të VMRO-së, Gruevskit, Mijallkovit

Flaka - 16.01.2018

Prokuroria Speciale kontrollon llogaritë bankare të shumicës së ish zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së. Hetohet se sa llogari posedojnë në bankat afariste në Maqedoni.

Deputetët e VMRO-së paraqiten në Prokurori për ngjarjet e 27 prillit

Flaka - 16.01.2018

Deputeti i VMRO – DPMNE-së, Johan Tarçullovski sot nga arresti shtëpiak është dërguar në Prokurorinë për krimit të organizuar, e cili i shqyrton ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit.

11 artikuj të ndërlidhur »

Ja sa herë është e nevojshme të shkoni në tualet gjatë ditës

Flaka - 16.01.2018

Ka nga ata njerëz të cilët shkojnë shpesh në banjo, por ka edhe nga ata të tjerët të cilët në një hark kohor nga mëngjesi në mbrëmje nuk e kanë urgjente për të urinuar madje mund të durojnë edhe më ...

Shenjat dhe simptomat e kancerit të testikulit, cila kategori meshkujsh është më e rrezikuar

Flaka - 16.01.2018

Ne krahasim me kanceret e tjere, kanceri i testikulit eshte i rralle, por zakonisht prek moshat midis 15 dhe 35 vjec. Kanceri testikulit ka mundesi per t’u trajtuar edhe ne rastet kur eshte perhapur ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Dhuna në Kuvend, Angellov kërkon dënim me kusht nga Apeli

Flaka - 16.01.2018

sulmuesi i Ministres aktuale të mbrojtjes Radmilla Shekerinskës, në ngjarjet e Kuvendit më 27 prill Pançe Angellov, përmes ankesës së tij në Gjykatën e Apelit kërkon që dënimi prej katër viteve i ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Analistët: Nimic nesër pritet të propozojë korrnizë konkrete

Flaka - 16.01.2018

Në takimin e nesërm të ndërmjetësit Metju Nimic me palët kontestuese për çështjen e emrit, pritet që mediatori i Kombeve të Bashkuara të del me një kornizë për zgjidhjen e kontestit i cili brenda për ...

31 artikuj të ndërlidhur »

BDI-Dega Vrapçisht – Hakmarje politike ndaj administratës së regullt

Flaka - 16.01.2018

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Komunënë e Vrapçishtit përmes një shkrimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook kanë rreaguar kundër hakmarjes politike që siç thonë ata bëhet nga ana e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Jogurti me brokoli mund të luftojë kancerin e zorrës së trashë

Flaka - 16.01.2018

Jogurti i cili ka për bazë brokoli mund të parandalojë, madje edhe të trajtojë, kancerin e zorrës së trashë, është bërë e ditur në një studim të realizuar së fundmi.

4 artikuj të ndërlidhur »