TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Në Kuvendin e RM-së do të shënohet 550-vjetori i vdekjes së Skëndërbeut

Flaka - parë: 16 orë

Në Kuvendin e RM-së, në sallën Kupola e Madhe, sot do të shënohet 550-vjetori i vdekjes së Gjergj Kastriotit-Skëndërbeu. Paraprakisht në kuadër të manifestimeve për shënimin e ‘Vitit të Skënderbeut’ ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Osmani për vizitë njëditore në Tiranë

Flaka - parë: 16 orë

Zëvendëskryetari përgjegjës për çështje evropiane, Bujar Osmani, do të qëndrojë sot për vizitë njëditore në Tiranë, ku do të realizojë takime me kreun shtetëror të Republikës së Shqipërisë.

32 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç, reagon Presidenti Meta

Flaka - 16.01.2018

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviç në Kosovë. Kreu i shtetit thotë se kjo ngjarje e rëndë nuk duhet të ndikojë në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

837 artikuj të ndërlidhur »

Ish-të përndjekurit, Basha: Plani i qeverisë i papranueshëm

Flaka - 16.01.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar si të papranueshme planin e qeverisë për të hequr familjarët e ish -të përndjekurve politike nga e drejta e ligjshme dhe morale e dëmshpërblimit.

17 artikuj të ndërlidhur »

Ristani: Rama e Xhafaj mbrojnë krimin në polici

Flaka - 16.01.2018

Partia Demokratike thotë se vettingu në Polici, i nisur nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është thjeshtë propagandë. Në një dalje për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i demokratëve, Arben ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Oliver Ivanoviç, pasojat në Kosovë dhe ndikimi në dialogun me Serbinë

Flaka - 16.01.2018

Për pasojat që mund të ketë vrasja e Oliver Ivanoviç në stabilitetin e Kosovës dhe bisedime e saj direkte me Serbinë, foli në edicionin qendror të lajmeve në Top Channel analisti Mentor Nazarko.

837 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori Delawie: Të hetohet vrasja e Ivanoviç! Të ruhet qetësia

Flaka - 16.01.2018

Për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç, mëngjesin e kësaj të marte përpara zyrës së tij në Mitrovicën e Veriut ka reaguar edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ...

837 artikuj të ndërlidhur »

BE dënon vrasjen e Ivanoviçit, Thaçi kërkon zbardhjen

Flaka - 16.01.2018

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, Serbia ndërpreu menjëherë bisedimet që nisën sot në Bruksel dhe u vendos kthimi urgjent i delegacionit në Beograd. E marta shënonte ditën e rifillimit të dialogut ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Serbia kërkon pjesëmarrjen në hetimet për Ivanoviç, Vuçiç: S’ka kuptim të dialogojmë

Flaka - 16.01.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç doli para mediave vendase në përfundim të mbledhjes së jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë, që ai e thërriti pas vrasjes së Oliver Ivanoviç në Mitrovicë.

837 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç, Haradinaj: Për hetimet mund të ftojmë edhe FBI

Flaka - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dënoi vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç. Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Sigurisë të Kosovës, i shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Vrasja e Ivanoviç, akt qëllimkeq

Flaka - 16.01.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes rrjeteve sociale në lidhje me vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviç. Në postimin e tij, Rama e cilëson një akt qëllimkeq që synon nxitjen e ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Bilall Kasami kthen kontrollin, ja “pushtimi” i radhës | FOTO

Flaka - 16.01.2018

Pas ndasive të fundit në Lëvizjen Besa, para ca ditësh faqja në facebook e kësaj partie mbeti në kontroll të grupacionit që zhvilluan mbledhje të Këshillit Qendror në Shkup dhe që shkarkuan Bilall ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sekretari Aziri morri pjesë në manifestimin tradicional Flaka e Janarit 2018 në Gostivar

Flaka - 16.01.2018

Sot (16 janar 2018), sekretari shtetëror i Ministrisë së Kulturës në Republikën e Maqedonisë, z. Valmir Aziri morri pjesë dhe ju drejtua të pranishmëve në Manifestimin Tradicional “Flaka e janarit – ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Ahemti: Vizita e Stoltenberg, ftesë për në NATO

Flaka - 16.01.2018

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në emisionin “200” në Alsat-M, ka potencuar se ka frymë pozitiive rreth ngërçit të emrit që ka Maqedoni me Greqinë, përcjell FLAKA.

43 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë, legalizohen mbi 4000 ndërtime pa leje

Flaka - 16.01.2018

Komuna e Tetovës, në nivel të shtetit para sjelljes së Ligjit për legalizim të objekteve pa leje ndërtimi, ka qenë në krye të listës. Sipas tyre, prandaj edhe është pritur që të ketë numër enorm të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Nuk ka funksionar që nuk është borxhli, thotë kryeparlamentari Xhaferi

Flaka - 16.01.2018

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi tha stone se nuk ka funskionar që nuk është borxhli ndaj qytetarëve, përcjell FLAKA. “Dua të them se nuk ka bartës funskioni public që nuk është borxhli ndaj ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Dimovski: LSDM bën atë që kritikonte, nesër do të jemi në Kuvend

Flaka - 16.01.2018

Vendimin për kthimin në Kuvend pas një kohe të gjatë të VMRO-DPMNE-së, e ka arsyetur deputeti i kësaj partie i cili deri para zgjedhjes së kreut të ri në këtë parti ishte edhe koordinatorë i DPMNE-së ...

Serbia shprehet e hapur të ndihmojë Maqedoninë në integrimin europian

Flaka - 16.01.2018

Ministrja serbe për eurointegrime, Jadrana Joksimoviq ka realizuar një takim me ambasadoren e Maqedonisë në Beograd, Vera Jovanovska-Tipko. Ajo e ka informuar ambasadorenTipko për aktivitetet e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kekenovski me letër për Nimetz: Maqedonia të vazhdojë anëtarësimin e saj në OKB nën emrin e saj kushtetues

Flaka - 16.01.2018

Jove Kekenovski i dërgoi një letër ndërmjetësuesit Methju Nimetz në të cilën ai sugjeroi që t’i propozojë Qeverisë maqedonase që të kërkojë miratimin e Rezolutës së Asamblesë së Përgjithshme të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Nga marsi alkooli do të shitete edhe pas orës 19

Flaka - 16.01.2018

Pas nëntë viteve të rregullave rigoroze, më shumë gjasa nga marsi alkoolit do të jetë në dispozicion edhe pas 19:00 në dimër, dhe pas 21 në muajt e verës.