TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Anëtarët e OEMVP-së përforcojnë bashkëpunimin me kompanitë nga Shqipëria

Flaka - parë: 11 orë

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore sot me rastin e vizitës dy ditore të një biznes delegacionit nga Shqipëria, organizoi takim me qëllim të promovimit të potencialeve ekonomike në mes ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Çdo të katërtin mashkull e tradhton gruaja! Sigurohuni në mos jeni edhe ju ndër ta!

Flaka - parë: 12 orë

Edhe pse është fakt që femrat më pak bëjnë aventura jashtë lidhjes apo martesës, nuk bëjnë as ato përjashtim nga tradhtia. Siç tregojnë hulumtimet, çdo e katërta damë së paku një herë do të ketë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Çifti shqiptar, i mbuluar nga tatuazhet

Flaka - parë: 12 orë

Paola Hila dhe Kristi Firi është çifti shqiptar që ka mbuluar një pjesë të madhe të trupit me tatuazhe. Ata ishin sot të ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan nga ku treguan se si nisi pasioni për ...

Enrique Iglesias dhe Anna Kournikova prezantojnë për herë të parë binjakët (FOTO)

Flaka - parë: 12 orë

Këngëtari i njohur Enrique Iglesias dhe bashkëshortja e tij Anna Kournikova kanë publikuar për herë të parë fotografitë e binjakëve të tyre të posalindur.

9 artikuj të ndërlidhur »

Dubai thyen rekord ndërton hotelin më të lart në botë

Flaka - parë: 12 orë

Qyteti në të cilin gjërat janë më të mëdha, të shtrenjta dhe më glamuroze sesa në qytetet tjera, së shpejti pritet të jetë “shtëpia” e hotelit më të lartë në botë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Tentoi të ndalojë teshtimën, por theu hundën

Flaka - parë: 12 orë

Të mbyllësh gojën dhe hundët në momentin që teshtin, nuk këshillohet nga mjekët. Një 34-vjeçar britanik është shembulli i duhur se përse nuk duhet bërë kjo.

7 artikuj të ndërlidhur »

Djali feston 12 vjetorin, dhurata me pull të kuqe e babait miliarder bëhet virale

Flaka - parë: 12 orë

Dhurata e një babai multimiliarder për djalin e tij 12-vjeçar është bërë virale në orët e fundit, në rrjetin social të Facebook. Mijëra shpëndarje dhe komente japin një pasqyrë të pasojave të saj.

3 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora uron në mënyrë të veçantë nënën për ditëlindje (FOTO)

Flaka - parë: 12 orë

Këngëtarja e famshme me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka uruar në në mënyrë të veçantë nënën e saj, Vera Ora për ditëlindje, . Në një fotografi të postuar në rrjetin social Instagram shihet Rita ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Jahti i Titos kthehet në muze!

Flaka - parë: 12 orë

Aty janë negociuar edhe marrëveshje ndërkombëtare, Elizabeth Taylor dhe Sophia Loren kanë lundruar me të, me jahtin “Galeb”, simbol i Jugosllavisë së Titos para se të ndryshkej në një port kroat, që ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Lika: Me krenari kombëtare shënojmë 550-vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastriot Skënderbeut

Flaka - parë: 12 orë

“Me krenari kombëtare shënojmë 550-vjetorin e vdekjes së Gjergj Kastriot Skënderbeut në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Për hir të kontributit të tij mbarëkombëtar, sot promovojmë pullën postare ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Temperaturat e pazakonta, mbushin spitalet me pacientë

Flaka - parë: 13 orë

Temperaturat e pazakonta për këtë kohë të vitit kanë ndikuar në masë të madhe që gripi dhe virozat të mbushin spitalet e vendi. N jë numër i madh i pacientëve me simptoma të gripit kanë kërkuar ...

8 artikuj të ndërlidhur »

FOTO GALERI | Sheshi Skënderbeu më i bukur se kurrë

Flaka - parë: 13 orë

Sheshi Skënderbeu sot ka qenë më i bukur se kurrë. Aty sot u zhvilluan aktivitete për shënimin e 550 vjetorit të vdekjes së heroit kombëtarë shqiptarë Gjergj Kastrioti Skënderbeu, raporton Flaka.

137 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtarët shqiptarë nderojnë jetën dhe veprën e Gjergj Kastrioti – Skënderbeut

Flaka - parë: 13 orë

Qeveritarë, deputetë dhe kryetar komunash nga radhët e BDI-së, sot në sheshin “Skënderbeu” në Shkup vendosën lule dhe bën nderime para shtatores së tij, raporton Flaka Ky shesh ishte nikoqir i ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Rasti “Target-Fortesa”. Gjykimi anulohet për më 27 mars

Flaka - parë: 14 orë

Procesi gjyqësor për rastin”Target dhe Fortesa” që ka të bëjë me përgjimet masive joligjore dhe shkatërrimin e mjeteve të përgjimët është anuluar për 27 ...

14 artikuj të ndërlidhur »

FOTO LAJM | Aktivitetet për shënimin e 550-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriot – Skënderbeut në Shkup

Flaka - parë: 14 orë

Sot në Maqedoni bëhet shënimi i 550-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriot – Skënderbeut. Në Parlament u mbajt akademi nën patronazhin e kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe Institutit për Trashëgimi ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Tarçullovskit i refuzohet kërkesa, fjalimin e Stoltenbergut do ta ndjek nga shtëpia

Flaka - parë: 14 orë

Gjykata nuk i ka dhënë leje deputetit Johan Tarçullovski që nesër të ndjek fjalimin e Sekretarit të NATO-së Jens Stoltenberg në Kuvend, shkruan SHENJA.

11 artikuj të ndërlidhur »

Osmani takim me Metën, përshëndetët miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe

Flaka - parë: 14 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Bujar Osmani, Zëvendëskryeministër për Çështjet Evropiane të Republikës së Maqedonisë. Meta, përshëndeti miratimin e ligjit për përdorimin e ...

32 artikuj të ndërlidhur »

PËRDITËSUAR | Xhaferi: Skënderbeu, ishte dhe do të mbetet heroi jonë kombëtarë

Flaka - parë: 15 orë

Fjalim në këtë Akademi solemne dedikuar 550 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriot Skënderbeut, pati edhe kryetari I Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi, raporton Flaka “Më paraqet privilegj, që në ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Nju Jork, sot mbahet raundi i ri i bisedimeve për emrin

Flaka - parë: 15 orë

Bisedimet për çështjen e emrit do të vazhdojnë sot në raundin e dytë të tyre në Nju Jork. Përfaqësuesi i Maqedonisë Vasko Naumovski dhe ai i Greqisë Adamantios Vasilakis, së bashku me ndërmjetësin e ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Maqedoni

Flaka - parë: 16 orë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, zhvillon sot dhe nesër një vizitë zyrtare në vend. Ai do të mbajë nesër edhe një fjalim para deputetëve në parlamentin maqedonas.

43 artikuj të ndërlidhur »