TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Osmani – Bushati: Shqipëria ndihmë Maqedonisë për aderim në NATO

Flaka - parë: 10 orë

Është ky konkluzioni I konferencës për shtyp mes ministrit të jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati dhe zv.kryeministrit për cështjet e integrimit në Maqedoni Bujar Osmani.

32 artikuj të ndërlidhur »

SASHK dhe KSL, protestë në Shkup, kërkohet harmonizimin e pagave në sektorin publik

Flaka - parë: 11 orë

Konfederata e sindikatave të lira dhe SASHK-u protestuan në Shkup për rritjen dhe harmonizimin e pagave të tjera në sektorin publik me pagën minimale, për dhënien e pagës K-15, për respektimin e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Stoltenberg: Jeni të mirëseardhur në NATO, por emri duhet të zgjidhet

Flaka - parë: 11 orë

NATO do ta ftojë Maqedoninë të inkuadrohet si vend i saj anëtar pasi që do të arrihet zgjidhja e ndërsjelltë e pranueshme në kontestin me Greqinë për emrin, porositi sekretari i përgjithshëm i NATO-s ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Metodat efektive për uljen e tensionit të lartë të gjakut

Flaka - parë: 11 orë

ensioni i lartë i gjakut prek një në tre të rritur për arsye nga më të ndryshmet, duke filluar nga gjenetika deri te stresi. Ilaçet mund të ndihmojnë për ta mbajtur atë në kontroll, por ka edhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Britania e Madhe themelon Ministrinë për të vetmuarit

Flaka - parë: 11 orë

Gjithashtu theksohet se themelet e kësaj ministrie u ngritën falë angazhimit të deputetes së Partisë Laburiste Jo Cox, e cila u vra në vitin 2016. Kryeministrja britanike Theresa May, në lidhje me ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Koretë me një flamur shkojnë në Lojërat Olimpike

Flaka - parë: 11 orë

Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë pranuar të marshojnë së bashku nën një flamur të vetëm “të Koresë së bashkuar” në Olimpiadën Dimërore të muajit të ardhshëm që mbahet në Jug.

11 artikuj të ndërlidhur »

Ushqimet që përkeqësojnë gjendjen e veshkave

Flaka - parë: 11 orë

Sipas mjekëve regjimi ushqimor i varfër në vlera ushqyese ndikon po ashtu në këtë problem shëndetësor. Këto janë ushqimet që përkeqësojnë veshkat: -kripa -mishi i kuq -ëmbëlsuesit ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Keni nisur palestrën dhe nuk dini si të visheni? Ja disa këshilla të vlefshme [FOTO]

Flaka - parë: 11 orë

palestra mund të jetë vendi i duhur jo vetëm për t’u dobësuar e për të mbajtur trupin në formë, por edhe një pasarel mode. Intv ju sjell disa shembuj se si te visheni në orët tuaja të stërvitjes që ...

Virozat e dimrit te fëmijët e vegjël, këshilla nga mjekja pediatre

Flaka - parë: 11 orë

Këshilla nga Prof. Ermira Kola, Shefe e Shërbimit të Reanimacionit Pediatrik Në periudhën e dimrit dhe fillimit të pranverës, gripi ose influenza është infeksioni viral i cili haset më shpesh në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Këto janë VIP-at që frymëzuan shumë vajza me modelet e tyre të flokëve [FOTO]

Flaka - parë: 11 orë

Modelet e flokëve të yjeve janë një frymëzim për të gjithë. E kalimi mbi tapetin e kuq vëmendja është veç tek to për të përzgjedhur femrën të veshur më bukur, e kur vjen puna për të e bukura ...

3 artikuj të ndërlidhur »

E dini se makina ju përgjon?

Flaka - parë: 11 orë

Ndoshta ju nuk e keni menduar kurrë, por makina juaj di gjithçka për ju. Ekspertët e huaj kanë zbuluar se automjeti që përdorni spiunon gjërat që bëni në përditshmëri.

2 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë e shkakton mungesën e vitaminës B-kompleks?

Flaka - parë: 11 orë

Vitaminat B-kompleks (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 dhe B12)e luajnë një rol të rëndësishëm në punën si duhet të tërë organizmit. Këto komponime esenciale ushqyese ndihmojnë në transformimin e ushqimit ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Ford Mustang Bullit, kthimi i një legjende (FOTO)

Flaka - parë: 11 orë

Në vitin 1968, Steve McQueen e shndërroi në legjendë modelin Ford Mustang Bullit në filmin e famshëm “Bullit” dhe 50 vite më vonë kjo veturë është rikthyer.

10 artikuj të ndërlidhur »

Infiniti prezanton konceptin Q Inspiration në Detroit

Flaka - parë: 11 orë

Kompania e njohur Infiniti ka prezantuar prototipin Q Inspiration në panairin e veturave që po mbahet në Detroit. Ky koncept do të shërbejë si një gjuhë e re dizenjimi për modelet e reja të Nissanit.

12 artikuj të ndërlidhur »

Modelet spektakolare të makinave në panairin amerikan (Foto)

Flaka - parë: 11 orë

Arnold Schwarzenegger ishte përzgjedhur për të prezantuar modelin e ri G Class të Mercedes Benz, ndërsa edhe Ford riktheu sërish modelin shumë të preferuar, Mustang.

12 artikuj të ndërlidhur »

Sela: Lavdi veprës dhe jetës së Skënderbeut

Flaka - parë: 11 orë

Edhe lideri I Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela, në 550 vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtarë Gjergj Kastriot Skënderbeut, ka pohuar se kjo është edhe një dëshmi se shqiptarët janë shumë të ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Ligji i gjuhëve, Qeveria e ndarë për punësimet

Flaka - parë: 11 orë

Qeveria është e ndarë në vlerësime nëse duhet të ketë ose jo punësime të reja për zbatimin e e Ligjit të Gjuhëve. Zëvendëskryeministri për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Hazbi Lika thotë se ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Ja pse nuk duhet bërë dush çdo ditë!

Flaka - parë: 11 orë

Një numër i konsiderueshëm njerëzish bëjnë dush çdo ditë, por shkencëtarët nuk e preferojnë një gjë të tillë, sidomos jo gjatë dimrit. Në Universitetin San Diego është bërë një studim interesant.

2 artikuj të ndërlidhur »

Palltot “deve” nuk do të dalin kurrë nga moda! Ja modelet që do ti adhuroni…

Flaka - parë: 11 orë

Palltot “deve” nuk dalin kurrë nga moda dhe këtë gjë e dimë shumë mirë. Mjaafton që ju të kini një të tillë në garderobë dhe çështja e veshjes suaj u zgjidh.

Kështu e quan Sabriu Encën

Flaka - parë: 11 orë

Ai njihet si një nga legjendat e muzikës. Bëhet fjalë për këngëtarin e njohur Sabri Fejzullahu i cili pavarësisht moshës që ka, ende vazhdon të jetë aktiv me projekte të shumta për të gjithë fansat e ...

7 artikuj të ndërlidhur »