TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Ligji për gjuhën shqipe, Dimovski paralajmëron iniciativë në Gjykatën Kushtetuese

Flaka - 16.01.2018

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, paralajmëron iniciativë përpara Gjykatës Kushtetues, nëse presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, nuk e nënshkruan dekretin për ligjin për përdorimin e ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Gjatë ditës së djeshme është zhdukur një 20 vjeçare nga Gostivari

Flaka - 16.01.2018

Gjatë ditës së djeshme në stacionin policor në Gostivar, A.F.(42) ka denoncuar se me datë 14 Janar të këtij viti, është larguar nga shtëpia në drejtim të panjohur vajza e tij A.J.(20).

19 artikuj të ndërlidhur »

Në kalimet kufitare nuk ka pritje më  të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti

Flaka - 16.01.2018

Komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet në rrugë të lagshta. Në qytetin e Strugës dhe Kërçovës ka reshje të shiut, ndërsa për shkak të mjegullës është ulur dukshëm shikueshmëria në 50-100 ...

E pranoi fajin, kërkon t’i ulet dënimi

Flaka - 16.01.2018

Pançe Angellov, sulmuesi i ministres së Mbrojtjes Radmilla Shekerinska gjatë ndodhive të 27 prillit vitin e kaluar, sot në seancë në gjykatën e Apelit përmes avokatit të tij do të kërkojë uljen e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Temperatura do të lëvizë nga -1°C në 5°C

Flaka - 16.01.2018

Sot në mbarë territorin e Maqedonisë moti kryesisht do të jetë i vranët dhe me të reshura të dobëta bore ndërsa në viset malore reshjet e borës do të jenë më të dendura.

Këngëtarja simpatike Juvi, me forma fizike perfekte!

Flaka - 15.01.2018

Ajo eshte e bukur, sensuale dhe per me teper kendon bukur live! Bukuroshja Juvi, ka postuar disa foto ne te cilat tregon edhe linja perfekte te trupit, fizik per te cilin duhet te behem pak ziliqare.

“Zemër shqiptare”, nga Gentjana, një hit që do të këndohet kudo

Flaka - 15.01.2018

“Zemër shqiptare” këshu quhet projekti më i ri i finalizuar vetëm pak ditë më parë edhe me një videoklip mjaft të përshtatur tekstit dhe idesë, ardhur nga këngëtarja Gentjana Gjergji.

Marigona i këndon Reçakut, kënga pritet shumë mirë

Flaka - 15.01.2018

Ajo është artiste e vogël në moshë por plot talent, ndërsa ka menduar të sjellë një këngë mjaft të bukur e me një temë prekëse duke përkuar edhe me datën ku kujtohet masakra e Reçakut.

Horoskopi ditor, e martë 16 janar 2018

Flaka - 15.01.2018

Dashi Hëna kalon nëpër Bricjap sot dhe kjo do ju bëjë të ndjeni disa momente lodhjeje dhe të përfshiheni në diskutime të vogla me personin që keni në krah të cilat do t’ju shqetësojnë.

26 artikuj të ndërlidhur »

Pesë mënyra në të cilat aloe vera është e magjishme për lëkurën tuaj

Flaka - 15.01.2018

Është e shkëlqyeshme për kurën e lëkurës dhe të sëmundjeve të ndryshme, prandaj përfundimisht do të duhej të vendosni për përdorimin e aloe verës… Para shumë kohësh është e njohur që aloe vera është ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Tmerruese: Ja çfarë i bën stomakut tuaj pirja e coca-cola (Video)

Flaka - 15.01.2018

Është acidi i prodhuar nga stomaku ai që bën të mundur përpunimin e ushqimit që konsumoni. Një eksperiment që ka simuluar reaksionin që ndodh në stomak, në një ambjent të jashtëm, në një gotë, ka ...

Kjo bimë parandalon rënien e flokëve

Flaka - 15.01.2018

A e dini cila është bima më efektive për të parandaluar rënien e flokëve dhe për të stimuluar rritjen e tyre? Sherbela njihet botërisht për përdorimin e saj në forcimin e flokëve, zgjatjen e tyre, ...

Pse njerëzit kanë alergji?

Flaka - 15.01.2018

Me siguri pyesni veten pse trupi i njeriut reagon në mënyrë të tillë? Pse nuk keni apo nuk keni teshtima? Pse hundët apo sytë ju mbushen me lot? Në thelb, një alergji është reagim i trupit ndaj një ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Pijet energjike dhe efektet e rrezikshme te të rinjtë

Flaka - 15.01.2018

Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve Shkencëtarët nga Universiteti i Waterloos në Ontario, Kanada thonë se duhet të ketë rregulla ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Uji më i pastër në botë që nuk pihet

Flaka - 15.01.2018

Uji ultra i pastër nuk guxon të pihet, pasi që është i liruar nga të gjitha mineralet që përmban uji i ujësjellësit ose uji i burimit, shkruan Bussines Insider.

2 artikuj të ndërlidhur »

Qeshja dhe një gotë ujë lirojnë tensionin

Flaka - 15.01.2018

Për qetësim, lirim nga tensioni dhe përtëritje të energjisë dhe forcës së domosdoshme mjafton që të qeshni me emër, të pini një gotë ujë, t’i pushoni sytë… Në fillim përpjekja juaj mund t’u ngjajë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“What the health.” A po hamë ushqim të vërtetë?

Flaka - 15.01.2018

Çfarë po hamë, realisht? “What the health” është një film dokumentar që ekspozon lidhjen mes mishit, bulmetrave dhe kompanive farmaceutike, si dhe organizatat e shëndetit.

3 trajtime natyrale që hidratojnë lëkurën e acaruar pas depilimit me brisk

Flaka - 15.01.2018

Sa herë ju ka ndodhur t’i thoni vetes ”Po e shtyj edhe pak depilimin, fundja dimër është e nuk më sheh njeri”? Me siguri po e mendoni edhe tani që po lexoni këtë artikull, por edhe pse jeni në stinën ...

Çfarë duhet të dini për aspirinën dhe hollimin e gjakut, ja rastet kur përdorimi i saj vendos në rrezik jetën e ...

Flaka - 15.01.2018

Meqënëse kam anemi dhe përdor Aspirinë, mos ma rëndon aneminë Aspirina meqënëse ajo hollon gjakun ?” Asnjë nga medikamentet antikoagulante dhe antiagreguese nuk e hollon gjakun në kuptimin e vërtetë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Fejohet këngëtarja e njohur shqiptare? (FOTO LAJM)

Flaka - 15.01.2018

Pas 4 vitesh lidhje, ajo i ka dhënë fund beqarisë në një festë shumë private. Por ka qenë mikesha e saj këngëtare që i ka zbuluar sekretin. Orgesa Zaimi ka publikuar në Instastorie një fotoku tregon ...