TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka

Inter, tjetër ofertë për Rafinha: 35 mln euro Barçës në qershor

Flaka - parë: 4 orë

Një tjetër përpjekje nga ana e Interit, sërish për të njëjtin objektiv: Rafinha. Drejtori sportiv i zikaltërve, Piero Ausilio ka bërë përpjekjen e radhës me një ofertë konkrete, me shpresën për ta ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Cikalleshi, mrekulli ndaj Beshiktashit! | VIDEO

Flaka - parë: 4 orë

Por skuadra e Osmanlispor nuk u dorëzua dhe mbi të gjitha shqiptari Cikalleshi, i cili realizoi dy herë në fundin e takimit duke përmbysur shifrat. Top ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Zv.ministri Maksuti: Po punojmë për një përfaqësim të denjë në gjithë strukturën e mbrojtjes, vizita e Stoltenberg ...

Flaka - parë: 4 orë

“Fatkeqësisht kam qenë vet ushtarak dhe do kisha lutur kolegun që të jetë i kujdesshëm në numrat sepse nuk është ai numër, nuk them se kushtet e ushtarëve janë të mira por jo aq në numër që lënë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zidane nuk e imagjinon dot Realin pa Cristianon

Flaka - parë: 4 orë

Ajo është kryetema e ditës në botën sportive, jo vetëm atë spanjolle, e bëhet fjalë për gatishmërinë e presidentit Florentino Perez për shitjen e Cristiano Ronaldos.

41 artikuj të ndërlidhur »

Fitimet shokuese të agjentëve të futbollit

Flaka - parë: 4 orë

Agjentët e futbollistëve janë konsideruar shpeshherë nga trajnerët si e keqja më e madhe e sportit më popullor në planet, e madje edhe më keq sesa dopingu.

5 artikuj të ndërlidhur »

Më në fund Barcelona mposhtet, por në derbin e qytetit kundër Espanyolit

Flaka - parë: 4 orë

Barcelona ka pësuar humbjen e parë këtë sezon, duke u mposhtur 1-0 ndaj Espanyolit, ndeshje e vlefshme në Copa del Rey. Skuadra e Ernesto Valverdes ka pësuar humbjen e parë pas 30 ndeshjeve këtë ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Maksuti: Ivanov nuk lejon shqiptarët të jenë pjesë e njësitit “Ujqit”

Flaka - parë: 4 orë

Shefi i Shtabit të Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë dhe presidenti si Komandat i Ushtrisë së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, nuk lejojnë që në njësitin elitar “Ujqit” të ketë përfaqësues shqiptar.

Turqia: Wikipedia vazhdon të mbajë përmbajtje të paligjshme

Flaka - parë: 4 orë

Autoriteti i Telekomunikacionit të Turqisë ka deklaruar se Wikipedia ende është duke botuar “përmbajtje të paligjshme”, duke mohuar shpalljen se enciklopedia online kishte raportuar se ka hequr disa ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë, dy të akuzuar për terrorizëm

Flaka - parë: 4 orë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur dy aktakuza pranë dy gjykatave të ndryshme, atë Themelore të Mitrovicës dhe atë Themelore të Prishtinës, për dy persona të akuzuar për “bashkim ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Shfuqizimi i Speciales, përpjekje e re. Ndërhyjnë sërish ambasadorët

Flaka - parë: 4 orë

Në mungesë të kuorumit, mbajtja e mbledhjes së Kryesisë në Kosovë, ku do të diskutohej edhe çështja e Gjykatës Speciale, u anulua. Në mbledhjen, ku kishte mbërritur nënkryetari i Kuvendit, Xhavit ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Haliti me qejf pret përballjen me raportin e Dick Martyt

Flaka - parë: 4 orë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti nuk nënshkroi iniciativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Ai, në një intervistë për Rubikon të KTV-së e ka quajtur lojë “ping pong-u” këtë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gana, zbulohet mineral i litiumit

Flaka - parë: 4 orë

Në Gana të Afrikës Perëndimore është zbuluar mineral i ri i litiumit, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmeve të publikuara nga mediat kombëtare, në deklaratën e kreut Ekzekutiv të Komisionit ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“PDK është e ndarë në dysh”

Flaka - parë: 4 orë

“Në këtë lojë është kryeministri Haradinaj, pra ka rënë në lojën e Hashim Thaçit”. Sonte në emisionin debatues CLICK po diskutohet rreth asaj se çfarë do të ndodhë me Ligjin për Gjykatën Speciale në ...

Gazetari shqiptar: Ivanoviq ishte pjesë e mafisë së Mitrovicës

Flaka - parë: 4 orë

Gazetari nga Tirana, Ben Andoni, njohës i çështjeve rajonale, ka folur për vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, në Mitrovicën e Veriut.

837 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç, Thaçi e Vuçiç bisedë telefonike: Autorët para drejtësisë

Flaka - parë: 4 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka biseduar me telefon me homologun e tij kosovar Hashim Thaçi për vrasjen e kreut të Iniciativës qytetare Liria, demokracia, drejtësia, Oliver Ivanoviç, ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Grubi: Askush s’mund të ndalë barazinë mes shqiptarëve dhe maqedonasve

Flaka - parë: 4 orë

Kryetari i grupit parlamentar të BDI-së, Artan Grubi, ka thënë se koalicioni qeverisës nuk do të dorëzohet për Ligjin për gjuhën shqipe, pas refuzimit për dekretim nga ana e presidentit maqedonas ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Shpëtim Idrizi akuza të forta Ramës: Enver Hoxha i harroi çamët, ju po i tradhtoni

Flaka - parë: 4 orë

Shpëtim Idrizi i mbetur jashtë parlamentit, ka lëshuar akuza të forta ndaj qeverisë ‘Rama’ lidhur me negociatat që po zhvillohen me Greqinë. Sipas tij, qeveria shqiptare po anashkalon cështjen came.

6 artikuj të ndërlidhur »

Gerovski: Ligji për gjuhët është korrekt

Flaka - parë: 4 orë

Edhe Branko Geroski ka komentuar vednimin e fundit të presidentit Gjorge Ivanov, i cili tha se nuk do ta firmos ligjin për gjuhët. Gerrovksi në komentin e tij thotë se, ligji për gjuhët është një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Prokurori amerikan në Shqipëri: Vetingu bëhet për 4-5 vite, do “kapin” gjyqtarët e prokurorët që bëjnë jetë luksoze

Flaka - parë: 4 orë

John Leonardo është i vetmi amerikan mes 8 këshilltarëve të huaj që janë atashuar në Shqipëri për vetingun e gjyqtarëve e prokurorëve. Ai është 71 vjeç dhe ka shërbyer për 19 vjet si gjyqtar i ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet dakordësia, mazhoranca e opozita krijojnë komisionin ad-hoc për KLP e KLGJ-në

Flaka - parë: 4 orë

PS, PD dhe LSI kanë përcaktuar emrat e deputetëve që do të zënë vendet në komisionin ad-hoc për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

21 artikuj të ndërlidhur »