TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flaka.info

Qamil Isufi zgjedhet kryetar i Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Zvicër

Flaka.info - parë: 13 orë

Biznesmeni i njohur në Zvicër, Qamil Isufi është zgjedhur që të udhëheq Rrjetin e Bizneseve Shqiptare në Zvicër Përfaqësues të komunitetit të bizneseve shqiptare në Zvicër u mblodhën të dielën në ...

Pacolli: Bazohem në urtësinë dhe vizionin e Presidentit Rugova

Flaka.info - parë: 13 orë

Kryetari i Aleancës Kosova e re, duke se këtë të diel ka vizituar familjen e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ka postuar një fotografi, ku shihet me bashkëshorten e ish-presidentit ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“Themeloj ushtrinë, ose dorëhiqem”, Thaçi i qëndron premtimit

Flaka.info - parë: 13 orë

“Nëse projektligji (për transformimin e FSK-së në ushtri) shkon në Kuvend dhe nuk miratohet, atëherë do të jap dorëheqjen”. Këto kanë qenë fjalët e presidentit Thaçi në momentin kur ndërmori nismën ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Problemet me veshjen e Christina Milian

Flaka.info - parë: 13 orë

Christina Milian mezi njihej kur u shfaq për premierën e filmit “Power Rangers” mbrëmjen e së mërkurës. Kjo për shkak të parrukës bjonde që kishte vënë, por shumë shpejt vëmendja kaloi te veshja e ...

Vila 8 milionë dollarëshe e Drake

Flaka.info - parë: 13 orë

Superstari i rrymës hip-hop shfaq shumë nga jeta e tij personale në projektet e tij muzikore. Edhe pse ai nuk flet në këngë për pishinën e “çmendur” të rrethuar nga shpellat në vilën e tij në ...

Funari është një nga bukuritë më të mëdha të Bashkisë Elbasan

Flaka.info - parë: 13 orë

E pasur me pyje të shumëllojshme, me liqene të pastër dhe një natyrë thuajse të pashkelur, Funari është një nga bukuritë më të mëdha të Bashkisë Elbasan, por edhe të vendit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ashley Graham tregon “asetet” në Fixhi

Flaka.info - parë: 13 orë

Të shtunën, Ashley Graham shpërndau në Instagram pamje të realizimit të setit fotografik me bikini në Fixhi. Fotot janë bërë për revistën “Sports Illustrated” të muajit shkurt dhe modelja e bëshme ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kim Kardashian 24 orë me roje

Flaka.info - parë: 13 orë

Grabitja në Paris ka lënë pasoja të mëdha të Kim Kardashian. Modelja e famshme ka ndryshuar stilin e jetesës dhe tashmë ruhet tërë kohës nga rojet personale të sigurisë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria në Guinnes | VIDEO

Flaka.info - parë: 13 orë

2017 të rinj nga qytete të ndryshme të Shqipërisë pushtuan këtë të shtunë bulevardin para sheshit ‘Skënderbej’. Të ulur në formën e gërmave “ALBANIA” ata performuan në sinkron fenomenin e njohur në ...

19 artikuj të ndërlidhur »

WhatsApp-i s’duhet të jetë mburojë e terroristëve!

Flaka.info - parë: 13 orë

Sekretarja e Brendshme britanike, Amber Rudd është shprehur se kurrsesi nuk duhet të ekzistojë ndonjë vend ku terroristët të mund të fshihen, ndërsa ka kërkuar gjithashtu që shërbimet sekrete të kenë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka lë Kombëtaren: I zhgënjyer nga De Biasi

Flaka.info - parë: 13 orë

Humbja me Italinë ka lënë pasoja në renditjen e grupit eliminator të Shqipërisë, por gjithashtu gjeneroi një përplasje publike mes trajnerit Xhani De Biazi, dhe mesfushorit Taulant Xhaka.

25 artikuj të ndërlidhur »

Dy dekada pas Otrantos, flet i mbijetuari | VIDEO

Flaka.info - parë: 13 orë

20 vjet pas tragjedisë së Otrantos, Krenar Xhavara, vetëm 28 vjeç atëherë e sot 48, kujton se si në 8 minuta pa me sytë e tij të fundosej anija ku në bord ishte bashkëshortja, vajza 6-muajshe dhe ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Gjyshja më e bukur në botë

Flaka.info - parë: 13 orë

Ju prezantojmë me atë që ndoshta është gjyshja më e pashme në rruzullin tokësor. Po flasim për “blogeren” 47-vjeçare Zaklina, e cila kohët e fundit është bërë shumë e famshme nëpër rrjetet sociale.

7 artikuj të ndërlidhur »

BE-ja e trazuar, Ballkani pa vullnet për integrim

Flaka.info - parë: 13 orë

Pavarësisht që Bashkimi Evropian, në 60-vjetorin e themelimit të tij, përballet me mjaft sfida brenda për brenda, megjithatë, historia e këtyre gjashtë dekadave tregon se Bashkimi Evropian është ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri: Federata e Futbollit i dënon “aktet ekstremiste” të simpatizuesve

Flaka.info - parë: 13 orë

Federata e Futbollit e Shqipërisë dje fuqishëm e ka dënuar incidentin nga i cili për afro 9 minuta u ndërpre ndeshja kualifikuese e Grupit G për Kampionatin Botëror kundër Italisë në Palermo.

Shqipëri: Çarmatosja e popullsisë. Çdo ditë dorëzohen 20 armë dhe mijëra municione

Flaka.info - parë: 13 orë

Më shumë se 1200 armë dhe mbi 300 mijë municione janë mbledhur nga Policia e Shtetit deri më tani, falë dorëzimit vullnetar që po vijon në gjithë vendin.

5 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Është vullnet i popullit, Kosova do ta ketë ushtrinë e saj

Flaka.info - parë: 13 orë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj, sepse, sipas tij, “ky është vullneti i popullit të Kosovës”.

36 artikuj të ndërlidhur »

Bjellorusi: Policia i ka arrestuar qindra vetë, shumica prej tyre u rrahën

Flaka.info - parë: 13 orë

Policia speciale në kryeqytetin Minsk të Bjellorusisë dje i ka arrestuar qindra vetë, shumicën prej tyre edhe e ka rrahur, gjatë një goditjeje të dhunshme në protestën kundër qeverisë së presidentit, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtarët amerikanë kanë pranuar se forcat e koalicionit në Irak kanë dorë në sulmin ajror në Mosul më 17 mars, nga i ...

Flaka.info - parë: 14 orë

“Një ndër krimet më të mëdha të shtetit të Serbisë kundër popullatës civile shqiptare në Kosovë, ka ndodhur më 25, 26 dhe 27 mars të vitit 1999 në Krushë të Madhe të Rahovecit”, ka shkruar sot ...

13 artikuj të ndërlidhur »

TASS: Tre simpatizues rusë janë therrur me thikë në Beograd

Flaka.info - parë: 14 orë

Tre simpatizues rusë, të cilët e kanë shikuar ndeshjen miqësore ndërmjet ekipit beogradas, Cërvena Zvezda, dhe skuadrës moskovite, Spartak, ka raportuar një korrespondent i agjencisë ruse, TASS.

17 artikuj të ndërlidhur »