TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Durres Lajm

Si të bëni përshtypje të mirë në punën tuaj të re

Durres Lajm - I sapo botuar

Ditët e para në një mjedis të ri në punë nuk kanë shumë ndryshim nga minutat e para të një takimi me dikë që nuk e keni takuar kurrë më parë. Nëse gjërat nuk ecin mirë, shumë shpejt do ta shihni ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Maskat e grabisin nën kërcënimin e armës, i marrin lekët dhe orën

Durres Lajm - parë: 20 min

Një 56-vjeçar ka rënë pre e grabitjes me armë në orët e mbrëmjes të së hënës (29 maj 2017). Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:30 në Unazë të Re, në rrugën “Loni Ligori”, ku dy persona të maskuar, të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Kosova është në rrezik”

Durres Lajm - parë: 20 min

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovë në Serbi, Marko Gjuriç ka bërë thirrje për serbët që jetojnë në Kosovë që të dalin masivisht në zgjedhjet e parakohshme në Kosovë dhe të votojnë partinë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Noizy niset për udhëtim, por vë duart në kokë kur kupton se... (FOTO)

Durres Lajm - parë: 20 min

Reperi i njohur Noizy është gjithmonë në lëvizje për shkak të koncerteve. Por këtë herë i ka ndodhur diçka e papritur. Ai ka harruar pasaportën, dhe gjithë ata që udhëtojnë e kuptojnë se çdo të thotë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Monika Kryemadhi në fushatë të zjarrtë me këngëtaren e njohur (FOTO)

Durres Lajm - parë: 25 min

Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta kanë treguar shpeshherë se kanë raporte miqësore me aktorin e "Portokallisë" Bes Kallakun dhe të fejuarën e tij Xhensila Myrtezajn.

8 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Sinan Hoxha shan keq: “Të ...”! Rezarta Shkurta e filmon: Ky është çmendur

Durres Lajm - parë: 2 orë

Një mbrëmje spektakolare e “Ami Event” ka mbledhur të hënën në mbrëmje shumë emra të njohur në eventin e organizuar për 10-vjetorin e themelimit të kësaj kompanie.

3 artikuj të ndërlidhur »

Rrogat dhe dietat që morën deputetët e PD-së gjatë 90 ditëve në çadër (tabela)

Durres Lajm - parë: 3 orë

Deputetët e opozitës, të cilët munguan në seancat plenare në Kuvendin e Shqipërisë prej tre muajsh, kanë marrë paga, dieta, shërbime transporti, tarifë telefonie, shpenzime qiraje.

5 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata e fortë e Imamit: Hoqi Jozefina Topallin, vuri shtëpiake që kanë pjellë nga 3-4 fëmijë

Durres Lajm - parë: 3 orë

Një ndër themeluesit e Partisë Demokratike Arben Imami, i cili u la jashtë listave të PD-së, ka kërkuar largimin e kreut të PD-së Lulzim Basha. Sipas Imamit, me Bashën në krye të PD-së nuk mund të ...

144 artikuj të ndërlidhur »

Lënia jashtë e Jozefina Topallit, Grida Duma: Lista është e kryetarit

Durres Lajm - parë: 3 orë

Kandidatja e PD-së për Tiranën, Grida Duma, në studion e “Dritare me Rudinën”, në “Vizion Plus”, ka treguar se pse u mor vendimi për lënin jashtë listës së PD-së, të Jozefina Topallit.

144 artikuj të ndërlidhur »

Ishte duke folur me miqtë, por është qëlluar për vdekje

Durres Lajm - parë: 12 orë

Një vajzë 20 – vjeçare është qëlluar për vdekje nga persona ende të paidentifikuar. Sipas mediave britanike 20- vjeçarja, Mohra Abdhou, e njohur si Montana, ishte duke folur me miqtë e saj në ...

Largohen deputetët dhe kandidatët, ndryshon lista e PD në Shkodër

Durres Lajm - parë: 12 orë

Pas tërheqjes nga lista e PD-së e deputetit Helidon Bushati, që ishte në pozicion fitues dhe e Ramiz Çobajt, kryetar dege të PD-së ndryshon edhe lista e PD-së për këtë qark.

30 artikuj të ndërlidhur »

LAJM I FUNDIT/ Deputeti i PD-së tërhiqet nga lista, ja mesazhi i tij

Durres Lajm - parë: 12 orë

Deputeti i PD-së, Helidon Bushati, i cili rikandidon në Shkodër i katërti në listë ka vendosur të tërhiqet nga gara. Përmes një postimi në “Facebook” njofton se është tërhequr nga gara.

30 artikuj të ndërlidhur »

Princi William rrëfen pengjet e tij për vdekjen e parakohshme të nënës, Lady Diana

Durres Lajm - parë: 12 orë

Princi i Anglisë, WIlliam është rikthyer pas në kohë duke folur për vdekjen e nënës së tij në intervistën më prekëse të dhënë ndonjëherë, teksa merr pjesë në një album fotografik me familjen e tij ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ekzekutohet i riu shqiptar

Durres Lajm - parë: 13 orë

Një ditë pas krimit makabër, është zbuluar se viktima i mbuluar me gjak e gjetur në rrugët e Athinës, është një shqiptar. Siç raportojnë sot mediat helene, është identifikuar viktima e vrasjes së ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Sherr live në TV mes Dumës dhe Kumbaros

Durres Lajm - parë: 13 orë

Të ftuar në #dritaremeRudinën Grida Duma dhe Mirela Kumbaro kanë debatuar ashpër me njëra tjetrën për shumë çështje që i ndajnë partitë që ato përfaqësojnë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Vajza e Azem Hajdarit: Pse u largova nga Amerika dhe iu futa politikës

Durres Lajm - parë: 13 orë

Vajza e ish-deputetit të PD-së, Azem Hajdari, Rudina, e ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News tha se vendimi për t’u angazhuar në politikë është i kahershëm, ndërsa shtoi se do të përfaqësojë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

23-vjeçari përdhunohet për 3 ditë nga banda e vajzave

Durres Lajm - parë: 13 orë

Një 23-vjeçar u gjet gjysmë i zhveshur dhe i traumatizuar në një fushë në periferi të qytetit të Pretorias në Afrikën e Jugut. Policia vendase, pas marrjes në pyetje, zbuloi se i riu ishte viktimë e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Të larguarit nga lista, Basha: Mora vendim të drejtë

Durres Lajm - parë: 13 orë

Lulzim Basha ka mbrojtur vendimin e tij për listën që la jashtë kritikë, themelues, por edhe shumë figura që nuk janë të epokës së tij. Por pas një mbledhjeje të kryesisë së degës së Partisë ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Shkatërrohet një tjetër bandë shqiptare e drogës, 5 të arrestuar

Durres Lajm - parë: 14 orë

Kokainë nga Kolumbia/ 17 të arrestuar në Holandë e Belgjikë, mes tyre edhe shqiptarë Policia e Spanjës, me arrestimet e 5 personave në Madrid, ka shkatërruar një organizatë shqiptare të specializuar ...

Durrës, dy të rinj shkaktojnë dy aksidente me dy të lënduar

Durres Lajm - parë: 14 orë

Dy aksidente rrugore janë regjistruar gjatë ditës së dielë në Durrës. Në aksidentin e parë, të regjistruar në zonën e plazhit të Durrësit, 26 vjeçari F.S, banues në qytetin bregdetar, duke drejtuar ...