TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Botasot

Sherr LIVE nл emision, «uзi: Sa e ke blerл orлn? Halimi: Po ti sa i bleve syzet?

Botasot - parë: 3 orë

Ish-ministri, Bledi Çuçi dhe deputetit demokrat Eduart Halimi kanë shkëmbyer replika të forta ndërsa kanë qenë duke debatuar për ngjarjet e aktualitetit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhet raporti 22 faqe i PD dhe LSI pлr kлrkesлn e Prokurorisл nл злshtjen “Tahiri”

Botasot - parë: 3 orë

Partia Demokratike dhe LSI kanë hartuar një raport prej 22 faqësh, në të cilën kërkon pranimin e kërkesës së prokurorisë për hetimin dhe arrestimin e deputetit Saimir Tahiri.

247 artikuj të ndërlidhur »

Vizita urgjente e Xhafajt nл Itali: Ja arsyeja e vлrtetл

Botasot - parë: 3 orë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është nisur për një vizitë pune në Itali. Burime pranë Ministrisë së Brendshme thanë për Report Tv se vizita e Xhafajt në Itali vjen në kuadër të mbajtjes së ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Engjлll Agaзi udhлtim sekret nл Itali, takim me njл Prokuror pлr Tahirin

Botasot - parë: 3 orë

Përmes një mesazhi të publikuar në rrjetet sociale ish kryeministri Sali Berisha shkruan se sekretari i përgjithshëm në kryeministri Engjëll Agaçi ka qenë në një udhëtim të fshehtë në Itali për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

11 milionë fëmijë në Jemen kanë nevojë për ndihmë humanitare

Botasot - parë: 3 orë

Më shumë se 11 milionë fëmijë jemenas kanë nevojë për asistencë humanitare, për shkak të luftës që ka shkatërruar këtë vend që prej marsit të vitit 2015, njoftoi sot Zyra e Koordinimit për Çështjet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kush e nxori emrin e dлshmitares nл dosjen Tahiri?

Botasot - parë: 3 orë

Në emisionin Opinion, dy anëtarët e Këshillit të Rregullores dhe të Mandateve, Ulsi Manja i PS dhe Enkelejd Alibeaj nga PD, janë duke debatuar mbi arrestimin e Tahirit, por edhe për mosruajtjen e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Një ditë pasi u zgjodh kryetar i Skenderajt, Bekim Jashari zotohet se do të mbajë premtimet

Botasot - parë: 4 orë

Bekim Jashari, i cili u zgjodh kryetar i Komunës së Skenderajt zotohet se do të mbajë premtimet e dhëna qytetarëve. Meritave të komandantit legjendar të UÇK’së, për çlirimin e vendit, Rrahman Bejta ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Nëna e Donjeta Pajazitajt dëshmon për vrasjen e vajzës së saj

Botasot - parë: 4 orë

Lumnije Pajazitaj ka rrëfyer në Gjykatën e Pejës për ditën e fundit kur e pa të gjallë të bijën, Donjetën. Ajo tha se Donjeta ishte fëmija i madh dhe mbajtëse e familjes.

Pлrparim Kabo: Do kemi zgjedhje tл parakohshme nлse mazhoranca…

Botasot - parë: 4 orë

Akademiku Përparim Kabo ishte i ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në ‘News24’ ku ka folur për aktualitetin politik si dhe reformën në drejtësi dhe ligjin e vettingut.

247 artikuj të ndërlidhur »

“Bomba” e Vasilit: Pas 2 javлsh tjetлr skandal, paratл e drogлs u dлrguan jashtл

Botasot - parë: 4 orë

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka bërë një deklaratë të fortë i ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo”, në Report Tv. Vasili tha se pas dy javësh do zbardhen ngjarje të reja në vijim ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Lekaj inspekton ndriçimin e rrugëve

Botasot - parë: 4 orë

Sonte në orët e mbrëmjes, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj me bashkëpunëtorë dhe me disa zyrtarë të tjerë të ministrisë, vizitoi një pjesë të autostradës Prishtinë-Shkup dhe magjistralen ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Njihuni me çiftin nga Britania e Madhe që shëtiti botën për të parë Maqedoninë

Botasot - parë: 5 orë

Një çift nga Britania e Madhe ka përshkuar 10 mijë kilometra për të mbërritur në Maqedoni. Me moton, çifti që vozit bashkë, rri bashkë, të rinjtë nga Britania e madhe kanë kaluar shtete si Franca, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Papandreu: Athina nuk nënçmon identitetin tuaj

Botasot - parë: 5 orë

Ish kryeministri grek Jorgos Papandreu në një intervistë për “24 vesti” ka thënë se qëllimi i Athinës nuk është që të nënçmojë identitetin dhe kulturën e qytetarëve, por të gjendet zgjidhje për emrin ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dita VMRO-së, qytetarët s’kanë njohuri për festën

Botasot - parë: 5 orë

Një pjese e konsiderueshme e qytetarëve nuk e kanë idenë se çfarë feste është 23 Tetori. Për kamerën e Televizionit Alsat, qytetarët e anketuar kishin pak njohuri për shënimin e kësaj date.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shkrumbimi i Shkollës në Novosellë, zgjidhje e përkohshme për nxënësit

Botasot - parë: 5 orë

207 nxënësit e fshatit Novosellë të komunës së Bogovinës, shkolla e të cilëve një ditë më parë u përfshi nga flakët dhe u dogj në tërësi, nga dita e nesërme do të mësojnë të shpërndarë.

11 artikuj të ndërlidhur »

Meta-Ruзi, kur njл foto flet mл shumл se 1000 fjalл

Botasot - parë: 5 orë

Sot Presidenti Ilir Meta dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi kanë qënë bashkë në 15-vjetorin e TV News 24. Siç shihet nga foto gjuha e trupit e të dyve nuk lë shumë vend për dyshime se situata është e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pse i dha fund jetлs 21-vjeзarja, nлna e dy fлmijл tл mitur?

Botasot - parë: 5 orë

Një ngjarje tragjike është shënuar në fshatin Pleshë të Bashkisë së Klosit mëngjesin e djeshëm, ku një 21-vjeçare i ka dhënë fund jetës për shkaqe ende misterioze.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi: Projekti 1 miliard euro i Ramлs si pastrimi parash

Botasot - parë: 5 orë

Për Monika Kryemadhin zërat se paratë e pista janë pastruar në ndërtim nuk janë pa bazë. Kryetarja e LSI shpreh hapur dyshimet se dhe projekti 1 miliardë euro i Ramës është një skemë parash të pista.

45 artikuj të ndërlidhur »

«farл do bлjл LSI nлse Saimir Tahirit nuk i hiqet mandati, pлrgjigjen e jep Petrit Vasili

Botasot - parë: 5 orë

I ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili mohoi që grupi parlamentar i LSI të dorëzojë mandatet e deputetëve, nëse Saimir Tahirit s’i hiqet ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Rrлfehet Kryemadhi: Ju tregoj gabimin mл tл madh tл Ilir Metлs

Botasot - parë: 5 orë

“Ilir Meta ka përgjegjësinë e tij dhe në momentin që sheh që gjërat nuk janë ashtu siç duhet…ai që në momentin që ka vënë re çështjen e drogës duhej të kishte reaguar.

45 artikuj të ndërlidhur »