TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

UEFA: Zero tolerancë nëse ndërhyn politika! Për zgjedhjet në FSHF do të dërgohen delegatë të fortë

BalkanWeb - parë: 23 orë

Ashtu siç pritej gara për kreun e ri të FSHF-së që do të vendoset më 7 shkurt po monitorohet me kujdes nga UEFA dhe FIFA. Pedro Pinto, drejtori i Komunikimit në “qeverinë europiane të futbollit”, në ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Çarja e tokës në Gjirokastër, Prokuroria procedon penalisht dy zyrtarë të Bashkisë

BalkanWeb - parë: 23 orë

GJIROKASTER- Prokuroria e Gjirokastrës ka nisur procedimin penal për dy zyrtarë të Bashkisë, pasi akuzohen se nuk mbikëqyrën punimet e objektit disa metra larg pallatit në lagjen “Punetore”, që u bë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Akuza për ‘Mashtrim’, dërgohet në gjykatë çështja e shoqërisë ‘Kurum’

BalkanWeb - parë: 23 orë

ELBASAN- Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në gjyq çështjen e shoqërisë ‘Kurum’. Kjo shoqëri akuzohet për ‘Mashtrim’ në bashkëpunim, me pasoja ...

13 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Breshër në Tiranë, çfarë parashikojnë meteorologët për ditët në vijim

BalkanWeb - parë: 23 orë

TIRANE- Moti i keq ka përfshirë pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në Tiranë ka rënë edhe breshër. Gjatë një lidhje telefonike për New24, meterologia Tanja Porja tha se duke nisur nga dita e ...

36 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Plas në NBA, amerikani nuk e kursen grushtin kokës ndaj serbit

BalkanWeb - parë: 23 orë

NBA vijon të prodhojë episode interesante dhe në të njëjtën kohë incidente që nuk kanë shumë lidhje me sportin. Rasti i fundit është në ndeshjen mes Orlando Magic-Minnesotta Timberwolves ku ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Debate në Komisionin e Ekonomisë, Tabaku: “Marku nën urdhrat e kryeministrit”. I përgjigjet Braçe

BalkanWeb - parë: 23 orë

TIRANE – Komisioni i Ekonomisë nuk ka mundur t’u shmanget debateve të forta për çështje të aktualitetit, siç është dhe zgjedhja e Kryeprokurores së përkohshme.

17 artikuj të ndërlidhur »

Zhdukja e Artan Lleshit, zbardhet dëshmia e shokut që e nxori në pritë: Çfarë më tha në takimin e fundit

BalkanWeb - parë: 23 orë

Nga: Klodiana Lala TIRANE – Zbardhet dëshmia e Altin Muratit, i dyshuar për përfshirje në rrëmbimin dhe zhdukjen e Artan Lleshit në nëntor të 2017. I vënë në pranga gjatë një aksioni policor tejet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë, vjen dorëheqja e radhës në Vetëvendosje. Deputetja e njohur lë të gjitha postet

BalkanWeb - parë: 23 orë

Donika Kadaj Bujupi është deputetja e radhës nga Lëvizja Vetëvendosje që ka hequr dorë nga të gjitha pozitat në kryesinë e VV-së. Indeksonline mëson se deputetja në fjalë ka dhënë dorëheqje nga të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ “Unë isha i detyruar për të vuajtur …”, statusi i veçantë i Casillas për tërheqjen e Ronaldinho-s

BalkanWeb - parë: 23 orë

Ronaldinho përmes vëllait të tij njoftoi se pas përfundimit të Botërorit ai do të varë zyrtarisht ‘këpucët në gozhdë’. E gjitha bota e futbollit nuk mund të mos ndihet e hidhëruar nga tërheqja e ...

Vrasja e dy motrave në Zvicër, familja në Lezhë hap dyert e mortit. Kushëriri: Nuk duam hakmarrje

BalkanWeb - parë: 23 orë

LEZHE- Trupat e pajetë të dy motrave Frroku, të cilat u vranë në Zvicër nga burri i njërës prej tyre, kanë mbërritur në Lezhë ditën e sotme. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Hausen të Kantonit Aargau në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Qindra qytetarë përcjellin arkivolin e Ivanovicit për në Beograd

BalkanWeb - parë: 23 orë

Arkivoli me trupin e pajetë të Oliver Ivanovicit është nisur drejt Beogradit ku edhe do të varroset nesër në këtë qytet. Qindra qytetarë kanë dalë në përcjellje të arkivolit deri në pikën kufitare me ...

661 artikuj të ndërlidhur »

Lojë spiunazhi me Kinën, arrestohet zyrtari i CIA, protagonist i shkatërrimit të rrjetit agjenturor

BalkanWeb - parë: 23 orë

Një ish zyrtar i CIA-s është arrestuar të martën nën dyshimin se ka dekonspiruar operacionet e spiunazhit të SHBA-ve në Kinë, deklaroi Departamenti i Drejtësisë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Nard Ndoka: Rama është ‘peshku’ i madh i drejtësisë, Arta Marku me listë në dorë

BalkanWeb - parë: 24 orë

TIRANE – I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, deputeti Nard Ndoka ka komentuar aktualitetin politik si dhe ecurinë e reformës në drejtësi. Ndoka tha se po bëhen hapa regresivë sa i përket ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ankimimi për Kodin e Procedurës, Gjykata Kushtetuese “rrëzon” Unionin e Prokurorëve

BalkanWeb - parë: 24 orë

TIRANE- Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar sot ankimimin e Unionit të Prokurorëve për ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale. Ankimimi i Unionit u rrëzua pasi nuk u arrit kuorumi.

3 artikuj të ndërlidhur »

Sherri në ‘Sanremo’. E akuzon si përdorues droge, Ermal Meta lë pa fjalë këngëtarin italian

BalkanWeb - parë: 24 orë

Ende pa nisur, festivali më i rëndësishëm i këngës në Itali, Sanremo, ka prodhuar sherrin e parë. Arsyeja është mospranimi i këngës së Marco Castoldi-t i njohur si Morgan.

Sherr mes fqinjëve, 55-vjeçari nga Hasi plagos me çifte të riun

BalkanWeb - parë: 24 orë

KUKËS- Një sherr mes fqinjëve ka çuar në plagosjen e një të riu në fshatin Gjinaj të Hasit. Sipas të dhënave zyrtare ngjarja ka ndodhur sot, ku ka mbetur i plagosur me armë gjahu 28-vjeçari me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kujt i duhej i vdekur politikani serb? Tre fakte që s’duhen anashkaluar

BalkanWeb - parë: 24 orë

Vrasja e Oliver Ivanovicit në Mitrovicë është një ngjarje që rrezikon të sjellë trazira në Kosovë dhe Republika e Kosovës dhe qytetarët e saj janë ata që dëmtohen më shumë nga kjo gjë.

661 artikuj të ndërlidhur »

A janë origjinale armët e Skënderbeut në Vjenë? Flet historiani austriak: I siguruan nga Italia por…

BalkanWeb - 17.01.2018

Në muzeun Botëror të jenës ndodhet koleksioni i armëve, qëndrojnë shpatat e përkrenarja e Skënderbeut, heroi shqiptar. Në Shqipëri ato erdhën për herë të parë në 100-vjetorin e Pavarësisë, në vitin ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Ishte gati të më vriste…”, flet polici privat që u përball me grabitësin e bankës brenda Hipotekës

BalkanWeb - 17.01.2018

Polici privat i bankës së nivelit të dytë brenda Hipotekës së Tiranës, aty ku ndodhi edhe grabitja e dy ditëve më parë ka dhënë dëshminë e tij në polici, të cilën ka mundur ta sigurojë për ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Emri i Maqedonisë, datat kyçe të mosmarrëveshjeve Athinë-Shkup

BalkanWeb - 17.01.2018

Maqedoni, emri i ish-Republikës Jugosllave ka përkeqësuar që prej vitit 1991 marrëdhëniet mes Athinës dhe Shkupit, që kanë rifilluar këto muajt e fundit përpjekjet për zgjidhjen e mosmarrëveshjes së ...

4 artikuj të ndërlidhur »