TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

“Shqiptarët për shqiptarët”, cili është misioni i këngëtarit Sidrit Bejleri në emisionin më të ri në ‘News24’

BalkanWeb - parë: 21 orë

E premtja do ta rikthejë sërish në ekran Sidrit Bejlerin. Në ‘News 24’, mbrëmjen e kësaj të premte do të ndiqni për herë të parë emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët” me praninë e përhershme të Elvis ...

Diplomatët e Greqisë dhe Maqedonisë takohen në selinë e OKB për kontestin për emrin

BalkanWeb - parë: 21 orë

SHBA- Diplomatët nga Greqia dhe Maqedonia takohen sot në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, në përpjekje për ta zgjidhur kontestin 27 vjeçar lidhur me emër.

56 artikuj të ndërlidhur »

Inter rrit ofertën në 35 mln euro për Rahinha-n, Barcelona e grumbullon për ndeshjen në Kupë

BalkanWeb - parë: 21 orë

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ka udhëtuar dje drejt Barcelonës për të mbyllur marrëveshjen për brazilianin Rafinha. Pas ofertës së parë ku u ra dakord vetëm për formulën e huazimit, ...

18 artikuj të ndërlidhur »

KLP, Bylykbashi: PS po bën presion me Markun për kapjen e anëtarëve prokurorë

BalkanWeb - parë: 21 orë

Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, deputeti Oerd Bylykbashi shpjegoi skemën se si Partia Socialiste po bëhet gati të vendosë nën kontroll politik institucionin më të rëndësishëm të drejtësisë, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Shtohen rastet nga fruthi, të rrezikuar nga virusi mbi 1000 fëmijë të pavaksinuar

BalkanWeb - parë: 22 orë

NGA: Erjon Skendaj Shkon në 13 numri i të prekurve me fruth në pediatrinë e QSUT. Fëmijët të gjithë nën moshën 3 vjeç po mbahen të shtruar në pavionin infektiv ku dy nga 13 raste po kurohen edhe për ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Miqësorja e 3 e Luftëtarit, e nderon i përhershmi Kristal Abazaj

BalkanWeb - parë: 22 orë

Luftëtari ka zhvilluar sot miqësoren e tretë në kuadër të fazës përgatitore që po zhvillon në Antalya të Turqisë. Pas dy humbjeve skuadra e drejtuar nga Hasan Lika ka marrë barazimin e parë pasi ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Pas rastit ‘Tahiri’, PS kërkon ndryshimin në rregulloren e Kuvendit, ja pr/ligji

BalkanWeb - parë: 22 orë

TIRANE- Partia Socialiste i kërkon Kuvendit ndryshime në rregulloren e Parlamentit për hyrjes edhe në fuqi të ndryshimeve kushtetuese për tu përshtatur me to.

Incident në Kili, momenti kur Papa Françesku goditet në fytyrë (VIDEO)

BalkanWeb - parë: 22 orë

KILI – Papa Francesku është goditur me një objekt që u hodh nga një person gjatë vizitës së tij në Kili. Gjatë ditës së parë të turneut të tij në Amerikën e Jugut, Papa Francis kaloi nëpër Santiago ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Miqësore ‘blic’ me skuadrën e kategorisë së katërt, Partizani ende nuk njeh fitore

BalkanWeb - parë: 22 orë

Partizani ka zhvilluar sot një miqësore surprizë pasi nuk ishte lajmëruar më parë kundër gjermanëve të Berliner AK 07. Ekipi i drejtuar nga Sulejman Starova nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ami shtatzënë, shijon pushimet në borë me Ermalin (Foto)

BalkanWeb - parë: 22 orë

TIRANE – Amarda Toska është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Bukuroshja shqiptare do të sjellë shumë shpejt në jetë një vajzë që me siguri do të jetë e bukur si ajo.

10 artikuj të ndërlidhur »

Kur do bjerë dëborë në Tiranë? Ja si përgjigjet meteorologia Tanja Porja

BalkanWeb - parë: 22 orë

TIRANE- Ditët e ftohta të dimrit, ulja e temperaturave dhe reshjet e shiut dhe dëborës, janë normale për muajin janar. Sinoptikanët parashikojnë reshje dëbore në fundjavë, kryesisht në zonat malore ...

36 artikuj të ndërlidhur »

EMRAT/ Kush janë pesë deputetët që do përzgjedhin anëtarët e KLP dhe KLGJ

BalkanWeb - parë: 22 orë

TIRANE- Partia Socialiste, PartiaDemokratike dhe Lëvizja Socialiste kanë përcaktuar emrat e deputetëve përfaqësues në komisionin ad-hoc që do të përzgjedhin anëtarët e Këshillit të Lartë të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Detaje/ Zbulohet se kujt i përket automjeti që përdorën autorët e vrasjes së Ivanoviç

BalkanWeb - parë: 22 orë

Automjeti ‘Opel Astra’ që u gjet e gjysmë e djegur, pak kilometra larg vendit ku u vra Oliver Ivanoviç, është në pronësi të një serbi me shtetësi të Austrisë, që ka ndërruar jetë.

661 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Tërheqja e Ronaldinho-s, Neymar: Çfarë nderi të jem pjesë e historisë tënde

BalkanWeb - parë: 22 orë

Ronaldinho në verën e ardhshme do t’i varë këpucët në gozhdë edhe zyrtarisht pasi prej 2015 ai nuk është aktivizuar me asnjë skuadër. Për tërheqjen e legjendës braziliane kanë reaguar edhe emra shumë ...

Krijohet Flota e Solidaritetit, Rama: Kapitull i ri për mirëmbajtjen e rrugëve

BalkanWeb - parë: 22 orë

Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në aktivitetin për Mirëmbajtjen e rrugëve dhe krijimin e Flotës së Solidaritetit. Tani, u shpreh kreu i qeverisë, “fillon puna konkrete në këtë drejtim me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Në Parlamentin Evropian flitet për vrasjen e Ivanoviçit: Një plumb mund ta ndryshojë situatën në Ballkan

BalkanWeb - parë: 23 orë

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, sot ka paralajmëruar Bashkimin Evropian mbi nevojën për t’i ofruar perspektivë të pranimit shteteve të Ballkanit Perëndimor pasi kësisoj, sipas tij, do të ...

18 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë në Peshkopi, 47-vjeçari var veten në kasollen e bagëtive

BalkanWeb - parë: 23 orë

PESHKOPI- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Peshkopi, ku një 47 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A.B.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ish-agjenti i CIA-s arrestohet për zotërim të paligjshëm të informacioneve të klasifikuara

BalkanWeb - parë: 23 orë

Një ish-oficer i CIA-s u arrestua nën akuzat për zotërim në mënyrë të paligjshme të informacioneve që lidhen me sigurinë kombëtare, sipas një njoftimi të Departamentit amerikan të Drejtësisë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Njëra nga ish të dashurat e Princit Harry është e ftuar në dasmë

BalkanWeb - parë: 23 orë

TIRANE – Përpara se ta njihte Meghan Markle, Princi Harry ka pasur disa të dashura, me dy prej të cilave ka pasur edhe lidhje serioze.Ato janë Chelsy Davy dhe Cressida Bonas.

2 artikuj të ndërlidhur »

‘Project Linda’, kompjuteri që punon me smartphone

BalkanWeb - parë: 23 orë

Në panairin e teknologjisë ‘CES 2018’, që u mbajt në Las Vegas të SHBA-vë, kompania ‘Razer’ që është e specializuar në pajisje dhe pjesë për videolojëra prezantoi ‘Project Linda’, një kompjuter që ...

5 artikuj të ndërlidhur »