TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Viti i Skënderbeut, studiuesi Dritan Egro bashkëbisedim me studentët e Akademisë së Sigurisë

BalkanWeb - parë: 20 orë

Në kuadër të aktiviteteve për nder të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeut, në Akademinë e Sigurisë historiani dhe osmanologu, Prof Asoc. Dr.

Enrique Iglesias dhe Anna Kournikova shfaqin fëmijët në publik (Foto)

BalkanWeb - parë: 20 orë

SHBA – Një prej çifteve më të famshme të show bizz-it në muajin dhjetor janë bërë prindër të dy binjakëve, një vajze dhe një djali. Bëhet fjalë për këngëtarin e njohur Enrique Iglesias dhe tenisten ...

Presidenti Meta pranon Letrat Kredenciale të ambasadorit të Hungarisë dhe Turqisë

BalkanWeb - parë: 20 orë

TIRANE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pranuar sot dy Letrat Kredenciale të ambasadorit të Hungarisë dhe të Republikës së Turqisë. Teksa takoi të dy diplomatët e huaj, kreu i shtetit nuk ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet sëmundja e fruthit, mjekët apel: Mos i injoroni këto shenja

BalkanWeb - parë: 20 orë

Sëmundja e fruthit po njeh një përhapje të gjerë në Evropë dhe në rajonin e Ballkanit, mes tyre edhe vendet fqinje si Kosova, Maqedonia apo Greqia. Por, duket se këto raste kanë trokitur edhe në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Përvjetori i vdekjes së Skënderbeut, Bashkia e Tiranës mbjell 550 ullinj në Kalanë e Petrelës

BalkanWeb - parë: 20 orë

TIRANE – Në përkujtimin e 550-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, kryeqytetit iu shtuan 550 ullinj rreth Kalasë së Petrelës, si simbol i shpresës, miqësisë dhe i ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Francë, sekuestrohen 539 kg kokainë në kufirin me Spanjën, dy në pranga

BalkanWeb - parë: 20 orë

FRANCE- Dogana franceze sekuestroi 539 kilogramë kokainë, me një vlerë prej miliona eurosh në tregun klandestin, në fillim të javës pranë Perpignanit, në kufirin mes Francës dhe Spanjës.

8 artikuj të ndërlidhur »

Vulin verifikon gatishmërinë luftarake të ushtrisë serbe në Rashkë

BalkanWeb - parë: 20 orë

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, nuk mund të themi se situata është e qetë dhe në rregull. Kështu tha sot ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, i cili në Rashkë, qytetin më të afërm në ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Juncker: Të gjitha kontestimet kufitare në Ballkan duhet të zgjidhen

BalkanWeb - parë: 20 orë

“Pranimi në Bashkimin Evropian nuk është gjë e lehtë”, ka thënë sot presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Zoti Juncker, duke folur në seancën plenare të Parlamentit Evropian në ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Bashkëshortja e këngëtarit të njohur shqiptar tregon barkun e rrumbullakosur

BalkanWeb - parë: 20 orë

TIRANE – Bashkëshortja simpatike e këngëtarit shqiptar, Besnik Qaka, nuk e ka fshehur asnjëherë barkun. Fillimisht, edhe pse u mësua që ata do të bëheshin prindër dhe ajo priste një fëmijë, ishte e ...

EMRAT/ Tentuan të qëllojnë policin me kaçavidë e përplasën postbllokun, arrestohen 4 “skifterët” shqiptarë

BalkanWeb - parë: 20 orë

ITALI – Katër shqiptarë u arrestuan nga policia italiane pasi akuzohen për vjedhjeve. Ata u kapën në flagrancë pasi në makinën e tyre u gjetën bizhuteri dhe armë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Ivanov shuan shpresat e shqiptarëve: Nuk e miratoj ligjin për Gjuhën Shqipe

BalkanWeb - parë: 20 orë

Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov ka thyer shpresat e shqiptarëve, ndërsa deklaroi se nuk nënshkruan Ligjin e Gjuhës shqipe. Në një deklaratë për mediat ai tha se në Maqedoni që të bashkëjetojnë të ...

88 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfehet tenistja milionere: Unë nuk paguaj kurrë në restorant

BalkanWeb - parë: 21 orë

Simona Halep, tenistja rumune e cila është shpallur kampione për femrat në turneun ‘Shenzen’, në një intervistë të fundit ka zbuluar një detaj interesant të cilin ajo nuk dëshiron ta fshehë aspak.

2 artikuj të ndërlidhur »

Po transportoheshin me autobus drejt Athinës, sekuestrohen 300 shpendë të egër

BalkanWeb - parë: 21 orë

KORCE- Vetëm pak ditë pasi Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi paralajmëroi nga laguna e Kune-Vainit, ku kryhej Censusin Kombëtar i Shpendëve, për ndëshkim të subjekteve që kapin, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Paralajmërimi i frikshëm/ Një asteroid gjigand po i afrohet Tokës me 107 mijë km/h

BalkanWeb - parë: 21 orë

Një asteroid gjigant, që është më i madh se ndërtesa më e lartë në botë “Burj Khalifa”, do të godasë planetin tonë brenda dy javësh, shkruan Daily Mail.

5 artikuj të ndërlidhur »

Besi s’harron ‘dashurinë’ e vjetër: Kështu i propozova Xhensilës për martesë

BalkanWeb - parë: 21 orë

TIRANE – Ai është një ndër aktorët më modestë dhe pa komplekse kur bëhet fjalë për origjinën apo vendlindjen e tij.Bëhet fjalë për humoristin dhe këngëtarin e njohur Bes Kallaku i cili ka postuar ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Deputeti i PD: Është dhunuar brutalisht Kushtetuta, ju tregoj skenarin e Ramës

BalkanWeb - parë: 21 orë

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 akuzoi edhe një herë qeverinë se po kërkon të kontrollojë Këshillin e Lartë të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

‘Po vjedhin lloto-sportin’, telefonata e rreme që alarmoi policinë e Vlorës

BalkanWeb - parë: 21 orë

VLORE – Një telefonatë se një lloto-sport po tentohej të grabitej, ka alarmuar policine e Vlorës. Ngjarja u regjistrua në zonën e ish-fabrikës së ullirit në qytetin bregdetar.

9 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Ronaldinho lë futbollin, 10 magjitë që e bëjnë të përjetshëm

BalkanWeb - parë: 21 orë

Ronaldinho kishte një karrierë të shkurtër, por intensive, në të cilën ai la momente të pafundme për t’u kujtuar. Driblime, goditje dhe gola të pamundur dhe veprime cilësore të disponueshme vetëm për ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Dhunohet barbarisht shefi i burgut 313, autorët e qëllojnë me shkop bejsbolli

BalkanWeb - parë: 21 orë

TIRANE- Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku shefi i Regjimit të Burgut 313 ka rënë pre e dhunës barbare. Ngjarja në fjalë ndodhi në zonën mes Freskut rreth orës ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Reshjet e dendura të shiut shkaktojnë rrëshqitje dherash, bllokohet aksi Librazhd-Përrenjas (Foto+Video)

BalkanWeb - parë: 21 orë

LIBRAZHD- Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në aksin rrugor Librazhd- Përrenjas. Si pasojë e reshjeve të shiut, ka patur rrëshqitje të dherave dhe gurëve në rrugë.

10 artikuj të ndërlidhur »