TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

MESAZHI/ Kryeministri Rama nuk i mungon festës së News24: Dritare informacioni, nuk bëhet palë

BalkanWeb - parë: 18 orë

TIRANE- Kryeministri Edi Rama nuk i ka munguar festës së 15-vjetorit të ‘News24’. Ndonëse jo i pranishëm fizikisht, ai ka qenë aty për të dhënë një urim nëpërmjet një video-mesazhi.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e SHBA-së inkurajon institucionet shqiptare të Vettingut: Ja pozicionet e lira për vende pune

BalkanWeb - parë: 18 orë

TIRANË– Ambasada e SHBA-së në Tiranë deklaroi sot se institucionet shqiptarë kanë bërë ftesë për punësimin në institucionet e reja të qeverisjes së drejtësisë.

4 artikuj të ndërlidhur »

20 vite “Koha për t’u zgjuar”, Bashkim Hoxha: Emisioni lindi si nevojë për të dëgjuar zërin e qytetarëve

BalkanWeb - parë: 18 orë

TIRANE- Me rastin e 15 vjetorit të themelimit të televizionit Neës24 është mbajtur një ceremoni në Pallatin e Kongreseve me reth 1500 të ftuar. Por kjo ditë është e veçantë, pasi edhe emisioni ‘Koha ...

15-vjetori, rrëfehet gazetarja e njohur: Si më ktheu ‘News24’ në Shqipëri

BalkanWeb - parë: 18 orë

TIRANE- E para që startoi mbrëmjen gala në Pallatin e Kongreseve me rastin e 15-vjetorit të krijimit të ‘News24’ ishte moderatorja e emisionit ‘Studio e hapur’, Eni Vasili.

9 artikuj të ndërlidhur »

Festa gala/ News24 bashkon politikanë të majtë e të djathtë. Kryemadhi ‘kokë më kokë’ me Ahmetajn

BalkanWeb - parë: 18 orë

TIRANË- 15-vjetori i News24, televizioni ku përplasen dhe bashkohen idetë ka mbledhur bashkë si rrallë herë politikanë të majtë e të djathtë. Çështjet e ditës janë lënë mënjanë për pak orë për të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Pi fostoksinë, 21-vjeçarja nga Klosi i jep fund jetës

BalkanWeb - parë: 18 orë

KLOS- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Klos, ku një vajzë e re i ka dhënë fund jetës. Ngjarja e rëndë është regjistruar në fshatin Bershi. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasja me ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Skënderbeu përmbys dhe shpërfytyron Teutën, e treta humbje radhazi për durrsakët (Video)

BalkanWeb - parë: 18 orë

Teuta është mundur thellë në “Niko Dovana” me rezultatin 1-4 nga Skënderbeu kryesues i cili po vijon me ritme të frikshme në Superligë duke marrë fitoren e 5 radhazi.

7 artikuj të ndërlidhur »

15-vjetori i News24/ Mbrëmja gala mbledh personalitetet në Pallatin e Kongreseve, ja të ftuarit VIP

BalkanWeb - parë: 19 orë

TIRANË- Ka nisur në Pallatin e Kongreseve mbrëmja gala për 15-vjetorin e News24, televizioni i parë informativ në Shqipëri. 15 vite lodhje, vështirësi, sfida, lajme pafund por padyshim 15 vite ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, do të nënshkruhen dy marrëveshje për diasporën

BalkanWeb - parë: 19 orë

PRISHTINË- Në mbledhjen e qeverive Shqipëri-Kosovë, që do të mbahet në 27 nëntor në Korçë, dy nga 11 marrëveshjet që do të nënshkruhen do të jenë për diasporën.

5 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtari shqiptar: Bashkëshorten nuk e marr me vete në dasmat shoqërore

BalkanWeb - parë: 19 orë

Këngëtari i njohur Labinot Tahiri, këndon shpeshherë nëpër dasmat shqiptare, por ai ka një veçanti. Bashkëshorten e tij Anën nuk e merr kurrë në dasmat shoqërore, por vetëm në ato familjare.

Pas largimit të Jonida Shehut nga ‘Pasdite në Top Channel’, ja kush është zëvendësuesja e saj

BalkanWeb - parë: 19 orë

TIRANE – Jonida Shehu nuk do të jetë më moderatorja e Pasdite në Top Channel, duke i lënë vendin një fytyre tjetër mjaft popullore të Top Channel. Juli Krisafi, spikerja e edicioneve qendrore të Top ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet pjesa e parë, Teuta në avantazh kundër Skënderbeut (Video)

BalkanWeb - parë: 19 orë

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit të fundit të javës së 7 në Superligë. Teuta e cila pret ne Durrës skuadrën e Skënderbeut është duke fituar me rezultatin 1-0.

7 artikuj të ndërlidhur »

Zhvillimet politike në vend, Donald Lu takohet me ambasadorin italian

BalkanWeb - parë: 19 orë

Në një kohë kur politika ‘zien’ nga zhvillimet, ku epiqendra e diskutimeve çështja ‘Tahiri’, ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Italisë.

23 artikuj të ndërlidhur »

Analisti: Çështja “Tahiri” për Ramën, si 21 janari për Berishën. E kalon tagrin e…

BalkanWeb - parë: 19 orë

TIRANË- Analisti Andi Bushati ka komentuar në studion e News24 situatën politike pas akuzave të ngritura nga Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe kërkesës për arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm ...

315 artikuj të ndërlidhur »

“Ja korçare, ja hiç fare”, rrëfimi i Donald Lu në aktivitetin për miqësinë shqiptaro-amerikane

BalkanWeb - parë: 19 orë

KORÇË- Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu me bashkëshorten e tij Dr. Ariel Ahart e kanë kaluar fundjavën në Korçë, ku morën pjesë në aktivitetin kushtuar miqësisë shqiptaro-amerikane.

23 artikuj të ndërlidhur »

Andi Bushati: Rama, në errësirë të plotë për faktet që kanë italianët dhe NATO

BalkanWeb - parë: 19 orë

TIRANE- I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, analisti Andi Bushati ka komentuar aktualitetin politik si dhe refuzimin e kryeministrit Edi Rama për arrestimin e Saimir Tahirit.

315 artikuj të ndërlidhur »

Aksioni opozitar, Kryemadhi shkon me urgjencë në zyrën e Bashës. Ja kush e shoqëron

BalkanWeb - parë: 20 orë

TIRANE- Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ku ky i fundit akuzohet nga prokuroria si i përshirë në trafikun e drogës me ...

45 artikuj të ndërlidhur »

“I madhi Lorik”, thirrja e futbollistit për Canën lë me gojë hapur prezantuesen franceze (Video)

BalkanWeb - parë: 20 orë

Lorik Cana ishte i privilegjuari mbrëmë në takimin Marseille-Paris SG pasi iu rezervua një ceremoni largimi nga futbolli. Ish-kapiteni i kombëtares kuqezi ditët e fundit ka qenë në Francë për këtë ...

Intervista/ Çfarë thoshte Artan Habilaj për Dritan Zaganin: Pse na e kërkoi Tahiri prapë Audin

BalkanWeb - parë: 20 orë

TIRANE -Artan Habilaj është vëllai i madh i dy vëllezërve të tjerë, Moisi dhe Florian Habilaj, njëri i arrestuar dhe tjetri në kërkim si pjesë e grupit të akuzuar nga drejtësia italiane për trafik ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Euro në rënie të fortë në tregun vendas; Ekspertët ngrenë duart, tendenca është jashtë sezonit

BalkanWeb - parë: 20 orë

Prej gati dy javësh monedha e përbashkët po shënon rënie në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro këmbehej sot me 133.47 Lekë, niveli më i ulët që prej 12 ...

6 artikuj të ndërlidhur »