TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Shqiptari Ermal Meta prezantohet denjësisht në Rai1, interpreton dy këngë të famshme

BalkanWeb - parë: 15 orë

TIRANE- Këngëtari shqiptar Emal Meta është prezantuar denjësisht edhe në Televizionin Italian Rai1. Në këtë televizion ai ka performuar në dy këngë të famshme si, “Every Breath You Take” (The Police) ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Zgjedhjet në Kosovë të frymëzojnë dhunuesit e votës së lirë, Ramën dhe partinë e tij kanabiste

BalkanWeb - parë: 15 orë

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në faqen e tij të “Facebook”-ut i ka cilësuar zgjedhjet lokale në Kosovë një histori suksesi, ndërsa nuk kurseu kritikat për pasardhësin e tij, Edi ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Plagosja në Shëngjin, policia: Ja kush ishte objektivi. 18 të shoqëruar (Emrat)

BalkanWeb - parë: 16 orë

LEZHE- Policia e Lezhës në një deklaratë për mediat pohoi se 18 persona janë shoqëruar lidhur me ngjarjen e djeshme dje në Shëngjin, ku mbetën të plagosur 2 persona.

32 artikuj të ndërlidhur »

Formacioni i vitit/ 11 futbollistët më të mirë të planetit nga sezoni i kaluar

BalkanWeb - parë: 16 orë

FIFA ka shpallur 11 lojtarët më të mirë të botës për vitin e kaluar ku duhet theksuar se përbëjnë një ekip që gjithkush do ta kishte zili apo do ta kishte ëndërr të ishte ekipi i zemrës së tij.

2 artikuj të ndërlidhur »

Sekretari amerikan i Shtetit: SHBA e përfshirë në dialogun Kosovë-Serbi

BalkanWeb - parë: 16 orë

Zëvendës-Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, deklaroi se Amerika do të jetë dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Në Samitin e 17-të ekonomik të Serbisë, ai pohoi se Shtetet e ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Ceremonia e “The Best”, portieri më i mirë. Buffon triumfon ndaj Navas e Neuer

BalkanWeb - parë: 16 orë

Po mbahet në Londër ceremonia e FIFA-s për të zgjedhur lojtarin më të mirë të vitit, ose ndryshe “The Best” ku ndërkohë po ndahen edhe disa çmime të tjera.

121 artikuj të ndërlidhur »

9-mujori, turistët nga Kosova braktisin masivisht Shqipërinë, i “zëvendësojnë” polakët, italianët dhe…

BalkanWeb - parë: 16 orë

Ky vit ka qenë mjaft i zënë për turizmin, teksa Shqipëria ka pushtuar faqet e shumë mediave të huaja që reklamonin bukuritë e saj dhe shumë turistë erdhën për të parë vendin e shqiponjave.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Ne, lidhje me drogën? Absolutisht jo! S’ka fakte”, ja si i përgjigjej Artan Habilaj akuzave për trafik

BalkanWeb - parë: 16 orë

“Në asnjë rast të vetëm nuk kanë qenë dhe nuk janë pjesë e kontingjentit kriminal që akuzon opozita”. Kështu i përgjigjet Artan Habilaj, pyetjes nëse vëllezërit e tij janë përfshirë në trafik droge.

75 artikuj të ndërlidhur »

Ceremonia e “The Best”, zgjidhet goli më i bukur i vitit (Video)

BalkanWeb - parë: 16 orë

Po mbahet në Londër ceremonia e FIFA-s për të zgjedhur lojtarin më të mirë të vitit, ose ndryshe “The Best” ku ndërkohë po ndahen edhe disa çmime të tjera.

6 artikuj të ndërlidhur »

EMRI/ Arrestohet “skifteri” shqiptar në Itali, taktika që ndiqte pasi kryente grabitjet

BalkanWeb - parë: 16 orë

ITALI – Një shqiptar është arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim nga policia italiane në Modena, pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh. Në pranga ka përfunduar 30 vjeçari shqiptar Bari ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Bonucci-t i sos durimi: Po e lë shiritin e kapitenit, nëse unë jam problemi jepjani atij!

BalkanWeb - parë: 16 orë

Rezultatet negative të Milanit përveç trajnerit Montella po i vuan shumë edhe kapiteni Leonardo Bonucci. Në takimin e fundit kundër Genoa-s ish-juventini u dënua me karton të kuq duke marrë edhe më ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Çudia në Kosovë, KQZ shpall fitues kryetarin e vdekur nga Lista Serbe (Foto)

BalkanWeb - parë: 16 orë

KOSOVË- Sipas rezultateve që ka shpallur KQZ-ja në Kosovë në webfaqen e tyre zyrtare, del se Gradimir Mikic nga Lista Serbe ka fituar garën për kryetar të Ranillugut me 77,62 % të votave.

8 artikuj të ndërlidhur »

Arrestimi i ish-ministrit njësoj si i Nanos? Kryemadhi: Qesharake, Fatosi u akuzua për tregti amitash, Tahiri…

BalkanWeb - parë: 17 orë

TIRANE – Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka cilësuar absurd krahasimin që i bëri kryeministri Edi Rama mbi kërkesën për arrestimin e Saimir Tahirit me atë të ish-liderit historik të PS-së, ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Rosela Gjylbegu përlotet në emision, ja kujtimi më i bukur me të atin e ndjerë

BalkanWeb - parë: 17 orë

TIRANE – Këngëtarja Rosela Gjylbegu ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina”, ku rrëfeu për projektet e reja muzikore, punën në Parlament pre 9-vitesh tashmë, por ndau me publikun edhe shumë emocione ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi nuk ndalet: Ju tregoj gabimin më të madh të Ilir Metës

BalkanWeb - parë: 17 orë

TIRANE- Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi se presidenti i Republikës, Ilir Meta është fajtor aq sa edhe kryeministri Edi Rama, për faktin që nuk ka reaguar lidhur me situatën aktuale në ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Detaje/ Ekzekutimi i shqiptarit në Itali, dyshimet e policisë: U vra nga bandat për…

BalkanWeb - parë: 17 orë

ITALI – Të tjera detaje dalin në dritë për ngjarjen e ndodhur një natë më parë në Torino të Italisë, ku një shqiptar u ekzekutua me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur ka ndodhur mbrëmjen e djeshme pak ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Skandali te Suedia, ish-futbollistja: 3 kolegë më kanë ngacmuar seksualisht

BalkanWeb - parë: 17 orë

Gunilla Axen, ish-futbollistja e kombëtares suedeze në vitet 80 ka deklaruar se ajo së bashku me dy femra të tjera kanë marrë ngacmime seksuale gjatë kohës kur ka punuar për federatën e këtij vendi.

2 artikuj të ndërlidhur »

15-vjetori i News24, Presidenti Hysenbelliu: Nuk është biznes, por zëri i të pafuqishmit

BalkanWeb - parë: 17 orë

TIRANË- News24 është bërë 15 vjet duke mbushur një volum e duke bërë një histori suksesi, një dritare informacioni për të gjithë. Politika e zotit Irfan Hysenbelliu, Presidentit të Focus Media Group ...

9 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ 15 vite sukses, torta e veçantë me logon e parë të ‘News24’

BalkanWeb - parë: 17 orë

TIRANE- Një tortë me 5 kate, ku në të ishte ‘gdhendur’ logo e televizionit të parë informativ ‘News24’, i cili sot feston 15-vjetorin e krijimit të tij.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Daja: Ndryshuam në pushimin e ndeshjes, nuk duhet të luajmë si në pjesën e parë

BalkanWeb - parë: 17 orë

Ilir Daja, trajneri i Skënderbeut, pas ndeshjes së fituar 1-4 kundër Teutës është shprehur se ekipi ndërroi faqe në pushimin e ndeshjes dhe falë ndërhyrjes që ai bëri në formacion korçarët arritën të ...