TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Zbulohet dokumenti i britanikëve/ Mid’hat Frashëri: Ju tregoj paktin e Enver Hoxhës me gjermanët

BalkanWeb - parë: 6 orë

Nga : Erald KAPRI Kreu i Ballit Kombëtar, Mid’hat Frashëri, u ka dorëzuar britanikëve një promemorie mjaft interesante në prill të vitit 1945, pas përfundimit të luftës në Shqipëri.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shokon Ilda Bejleri, kujt po i kërkon ta vrasë…?

BalkanWeb - parë: 6 orë

Gazetarja e njohur sportive, Ilda Bejleri i ka vënë flakën Insagramit. Një nga femrat shqiptare të cilësuara si më sexy ka publikuar në rrjetet sociale një foto ndjellëse.

8 artikuj të ndërlidhur »

Australi, ndahet nga jeta George Young, muzikanti i madh dhe mentori i AC/DC

BalkanWeb - parë: 6 orë

Muzikanti i njohur australian dhe mentori i AC/DC, George Young vdiq dje pas një sëmundjeje, njoftoi familja e tij. “Me dhimbje në zemër duhet të njoftojmë vdekjen e vëllait dhe mentorit tonë, George ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi për ditën e sotme 24 tetor 2017

BalkanWeb - parë: 6 orë

Dashi Do të jeni në formë shumë të mirë, nën ndikimin e Hënës që qëndron mbi zjarrin e Marsit dhe Uranit. Do të jeni plot gjallëri dhe të fuqishëm gjatë ditës, por të rraskapitur në mbrëmje.

Në Angli janë të sigurt: Conte është në pritje të shkarkimit

BalkanWeb - parë: 6 orë

“Bomba” e merkatos e dhënë ngë e përditshmja angleze “The Sun”, është se Antonio Conte pret të shkarkohet. “The Sun” ka analizuar situatën e trajnerit Italian.

FOTO/ Angelina Jolie shfaqet me dy vajzat e saj, shihni si duken

BalkanWeb - parë: 8 orë

Ajo ka pozuar para fotografëve me dy vajzat e saja Shiloh dhe Zahara, ku ishin pjesë e premierës hollivudiane të filmit “The Breawinner”. Aktorja 42 vjeçare ka pasur të veshur një fustan të bardhë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Berlusconi jep “alarmin” te Milan: Nëse nuk kualifikohemi në Champions, e ardhmja do të jetë e zymtë

BalkanWeb - parë: 11 orë

Nuk ka “duruar” më, tashmë Silvio Berlusconi është rikthyer të flasë për Milanin dhe ka ngrirë të gjithë tifozët kuqezi. “E kam ditur që ka disa probleme financiare. Më shqetëson shumë heshtja e z.

8 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Lotët e Buffon që emocionuan të gjithë në ceremoninë e FIFA-s

BalkanWeb - parë: 12 orë

Gianluigi Buffon është zgjedhur portieri më i mirë i vitit nga FIFA. Edhe pse 39 vjeçar, italiani po vazhdon të luajë në nivele të larta me Juventusin dhe Kombëtaren e Italisë.

121 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtari i lartë amerikan “godet” Serbinë: Nuk mund të uleni në dy ulëse!

BalkanWeb - parë: 13 orë

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të shetit, Hoyt Brian Yee, në samitin ekonomik të Serbisë i ka dhënë disa mesazhe që mund të mos u pëlqejnë drejtuesve të këtij shteti.

28 artikuj të ndërlidhur »

Sinqeriteti i Gledi Micit nxjerr blof arbitrin: Penalltia ime nuk ishte!

BalkanWeb - parë: 13 orë

Gledi Mici në procesin sportiv ka mohuar që të ketë qenë penalti ajo që ka fituar sot në Durrës kundër Teutës. “Kontakt ka pasur, por penallti nuk është.

Fotoja e vitit, lojtarët më të mirë të botës siç nuk i keni parë kurrë

BalkanWeb - parë: 14 orë

Në ceremoninë “The Best” që FIFA po organizon për të nderuar më të mirët e sezonit të kaluar, u zgjodh edhe formacioni më i mirë i vitit. Në 11-shin e vitit, ishin të pranishëm të gjithë yjet që ...

121 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët ‘sherr’ në emision/ Çuçi: Sa e ke blerë orën? Halimi: Po ti sa i bleve syzet?

BalkanWeb - parë: 14 orë

Ish-ministri, Bledi Çuçi dhe deputetit demokrat Eduart Halimi kanë shkëmbyer replika të forta ndërsa kanë qenë duke debatuar për ngjarjet e aktualitetit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Deputeti i PS: Prokurorit nuk i kërkuam identitetin e dëshmitarit, por provën ku implikohet Tahiri

BalkanWeb - parë: 14 orë

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ishte njëri prej atyre që qëndroi brenda mbledhjes me dyer të mbyllura në Këshillin e Mandateve dhe Rregullores, ku kërkohet heqja e imunitetit të ...

320 artikuj të ndërlidhur »

Denoncimi/ “Engjëll Agaçi udhëtim në Itali, negociata sekrete për Tahirin me…”

BalkanWeb - parë: 15 orë

TIRANE – Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon një fakt që lidhet me sekretarin e përgjithshëm të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Çmimi “The Best” dhe trajneri më i mirë në botë, ja për kë votoi Ansi Agolli

BalkanWeb - parë: 15 orë

FIFA ndau sonte në Londër çmimet e sezonit të lakuar ku Cristiano Ronaldo fitoi për të dytin vit radhazi “The Best”, ndërsa Zinedin Zidan u shpall trajneri më i mirë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Dosja e Habilajve/ Ministri Fatmir Xhafaj udhëton me urgjencë drejt Italisë

BalkanWeb - parë: 15 orë

Pas publikimit të dosjes së trafikut të drogës nga vëllezërit Habilaj, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa është nisur drejt Italisë. Xhafaj udhëtoi drejt vendit fqinj me arsyen e një vizite pune, por ...

320 artikuj të ndërlidhur »

Një përkthim i gabuar në Facebook alarmon policinë Izraelite

BalkanWeb - parë: 15 orë

Policia Izraelite arrestoi një burrë palestinez pasi ne një postim të publikuar nga ana e tij në rrjetin social Facebook ku thuhej “mirëmëngjesi” në Arabisht, u përkthye si “sulmoni ata” në hebraisht.

7 artikuj të ndërlidhur »

Kumbaro në Beograd: Arti, hapësira që ndërton ura bashkëpunimi

BalkanWeb - parë: 15 orë

TIRANE- Ministrja e Kulturës së Republikës së Shqipërisë, Mirela Kumbaro mori pjesë në ceremoninë e hapjes së Muzeut të Artit Bashkëkohor në Beograd, me ftesë të Ministrit të Kulturës dhe Informimit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Cristiano Ronaldo fiton çmimin “The Best”, për të dytin vit radhazi më i miri i botës

BalkanWeb - parë: 15 orë

FIFA ka shpallur lojtarin Cristiano Ronaldo-n si futbollistin më të mirë të vitit. Trofeu “The Best” që është sinonimi i “Topit të Artë” i është akorduar portugezit për të dytin vit radhazi nga ...

121 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfehet akademiku: Saimir Tahirin e ngela 2 herë në provime, herën e tretë i thashë të…

BalkanWeb - parë: 15 orë

TIRANE – Akademiku Përparim Kabo ishte i ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në ‘News24’ ku ka folur për aktualitetin politik si dhe reformën në drejtësi dhe ligjin e ...

320 artikuj të ndërlidhur »