TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

E rëndë në Sarandë/ Foshnja 4-muajshe mbërrin e vdekur në spital

BalkanWeb - parë: 3 orë

SARANDE- Një foshnjë vetëm 4-muajshe ka mbërritur pa jetë në spitalin e Sarandës mëngjesin e sotëm. Burime të BalkanWeb bëjnë me dije se shqetësimi i vetëm që kanë raportuar prindërit e foshnjës ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Catherine Zeta-Jones, e mrekullueshme në Best Fifa Football Awards

BalkanWeb - parë: 3 orë

Ajo është një nga aktoret më të njohura në botë, por gjithashtu një nga femrat më të bukura. Catherine Zeta-Jones ka tërhequr vëmendjen me look-un e saj në Best Fifa Football Awards në London ...

Shtyhet gjyqi i Emiljano Shullazit, mungojnë prokurorët që hetojnë Saimir Tahirin

BalkanWeb - parë: 3 orë

TIRANE- Seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit që sjell shpesh surpriza nuk do të zhvillohet sot tek Krimet e Rënda. Shkak për këtë, siç raporton gazetarja Klodiana Lala për BalkanWeb është bërë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Zbuloni sa vjeç është ‘Kerimani’ i ‘Fate të kryqëzuara’

BalkanWeb - parë: 4 orë

Aktorja turke Nursel Kose, e njohur si ‘Keriman’ nga seriali “Fate të kryqëzuara”, në jetën reale është shumë më ndryshe nga ajo që na shfaqet në rol.

6 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet i vdekur në oborrin e shtëpisë një 50-vjeçar në Himarë

BalkanWeb - parë: 4 orë

HIMARË- Një 50-veçar nga Himara ka humbur jetën në rrethana misterioze. Ai është gjetur i pajetë në oborrin e banesës së tij nga të afërmit. Paraprakisht mësohet se 50-vjeçari jetonte i vetëm.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kërkohej për atentatin e Mbrostarit, fieraku arrestohet në Kakavijë (Emri)

BalkanWeb - parë: 4 orë

KAKAVIJE – Një 28-vjeçar nga Fieri është vënë në pranga në Pikën e Kalimit Kufitar në Kakavijë, pasi rezultonte person në kërkim për veprën penale “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese”.

8 artikuj të ndërlidhur »

Ku gaboi Prokuroria me Saimir Tahirin? Gjashtë juristët e njohur japin argumente

BalkanWeb - parë: 4 orë

Gjashtë juristë të njohur në vend komentojnë kërkesën e Prokurorisë për arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, e cila sipas tyre, ka qënë e nxituar.

5 artikuj të ndërlidhur »

E zgjoi se flinte në rrugë, shqiptarja e dehur sulmon policen gjermane

BalkanWeb - parë: 4 orë

GJERMANI – Një 30-vjeçare shqiptare mëngjesin e djeshëm ka sulmuar nje police në qytezën Heilbronn të Gjermanisë. Media gjermane “Heilbronnerstime.de” raporton se policja, pjesë e një patrulle, po ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Vjen një lajm i mirë për ata që duan të blejnë iPhone X

BalkanWeb - parë: 4 orë

Është folur shumë për disponueshmërinë e telefonave iPhoneX dhe problemet me rezervat. Apple thuhet se po përpiqet t’i përmirësojë rezervat e pjesëve për telefonin, dhe kështu ta rritë prodhimin e ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Juventus miliarderja e Italisë, Milan fiton derbin e të pasurve me Interin

BalkanWeb - parë: 4 orë

Revista amerikane “forbes” ka bërë një klasifikim me klubet më të pasura të futbollit ku në krye qëndrojnë “djajtë” e Manchester United me një vlerë të përafërt prej 3,140 miliardë euro.

Shifrat e dhimbshme, BB: Në Shqipëri mbi 180 mijë persona jetojnë me vetëm 3 USD në ditë

BalkanWeb - parë: 4 orë

Numri personave që jetojnë me më pak se tre dollarë në ditë në Shqipëri është relativisht i lartë. Banka Botërore në raportin “Migration and Mobility”, raportoi se në Shqipëri 6.3% e popullsisë së ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria kap një tjetër rekord botëror, në 2015 konsumi i kokainës arriti në 3.7% të popullsisë

BalkanWeb - parë: 4 orë

Zyra për Drogën dhe Krimet e Kombeve të Bashkuara (UNODC), bëri të ditur së fundmi se Shqipëria është vendi që ka prevalencën vjetore më të lartë të përdorimit të kokainës në botë, me 2.5% të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtari i DASH: Vendet që duan anëtarësimin në BE, ta tregojnë qartazi këtë vendim

BalkanWeb - parë: 4 orë

BEOGRAD – Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee, ndodhet në një vizitë në Serbi, në kuadër të një takimi për ekonominë. Ai tha se vendet që dëshirojnë anëtarësim në ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Daily Mail artikull për “Fëmijët e pasur të Tiranës”, luksi që postojnë në Instagram (FOTO)

BalkanWeb - parë: 4 orë

“Rich Kids of …” është kthyer tashmë trendi i fëmijëve të pasur të çdo qyteti. Në Instagram janë të shumta faqet me këtë emër. Për herë të parë ishte “Rich kids of Tehran” (Fëmijët e pasur të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Rezarta Shkurta, shkak për largimin e Jonida Shehut nga “Top Channel”?

BalkanWeb - parë: 4 orë

Jonida Shehu është larguar nga drejtimi i emisionit ‘Pasdite në Top Channel’. Lajmi u njoftua nga vetë moderatorja dhe më pas u konfirmua edhe nga vetë televizioni Top Channel.

25 artikuj të ndërlidhur »

Sulmet kimike në Siri, OKB voton sot për vijimin e hetimit ndërkombëtar

BalkanWeb - parë: 5 orë

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara pritet që sot më vonë gjatë ditës të votojë nëse do ta vazhdojë mandatin e hetimit ndërkombëtar të sulmeve me armatim kimik në Siri.

10 artikuj të ndërlidhur »

Sherr me Montella-n, mesfushori i Milanit drejt largimit në janar

BalkanWeb - parë: 5 orë

Milan nuk po kalon një moment aspak të mirë. Pas barazimit zhgënjyes pa gola në Europa League kundër AEK ka rdhur një tjetër në kampionat kundër Genoa-s.

14 artikuj të ndërlidhur »

Rama uron “mirëmëngjes” me një lajm të mirë për shqiptarët: Në muajin maj …

BalkanWeb - parë: 5 orë

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama e ka nisur me një lajm të mirë për shqiptarët. Në urimin e tij të mëngjesit, ai ka lajmëruar se në muajin maj do të përfundojë rruga turistike për në Velipojë.

13 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë ka në plan SHBA? Përgatit bombarduesit B-52 për herë të parë pas Luftës së Ftohtë

BalkanWeb - parë: 5 orë

SHBA po rinovon raketat e epokës së fillimit të Luftës së Ftohtë, ndërsa po përgatitet për t’u angazhuar në një konflikt të mundshëm bërthamor për herë të parë që pas rënies së Bashkimit Sovjetik, i ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në afërsi të tunelit të Elbasanit, “Benz-i” përplaset me “BMW”

BalkanWeb - parë: 6 orë

ELBASAN – Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Tiranë. Dy automjetet janë përplasur pranë tunelit të Qafë-Kërrabës. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar ...

44 artikuj të ndërlidhur »