TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Gjermani, ”Volkswagen” shitje rekord edhe pas skandalit dieselgate

BalkanWeb - 17.01.2018

Shitjet e grupit gjerman “Volkswagen” në industrinë e automjeteve, që synon të ruajë pozicionin e numrit një në botë, janë rritur me 4,3 për qind në 10,74 milionë makina në 2017, një shifër rekord që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

SONDAZHI/ Miq apo armiq? Zbuloni çfarë i konsiderojnë amerikanët shqiptarët

BalkanWeb - 17.01.2018

Shqiptarët konsiderohen si “miq” nga shtetasit amerikanë. Sipas një sondazhi të bërë publik së fundmi, Shqipëria listohet në grupin e shteteve që amerikanët i konsiderojnë “miqësorë” dhe miq.

7 artikuj të ndërlidhur »

I akuzuar për vepra të rënda penale, hapet procesi gjyqësor për Domart Konjarin

BalkanWeb - 17.01.2018

Gjykata për Krimet e Rënda çel procesin gjyqësor ndaj Domart Konjarit. Konjari akuzohet për disa vepra të rënda penale të kryera në France, mes të cilave “trafik i narkotikëve”, “organizatë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti Dinamos dhe Kombëtares kuqezi

BalkanWeb - 17.01.2018

Ilir Luarasi, ish-futbollist i Dinamos dhe kombëtares shqiptare, është ndarë sot nga jeta në moshën 63-vjeçare. Luaresi, një nga portierët më të shquar në vendin tonë, është gjetur i vdekur në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç, ish-ministrja e Mbrojtjes: Autoritetet e Kosovës dhe Serbisë të dalin mbi këtë ngjarje

BalkanWeb - 17.01.2018

TIRANE – Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme të Kuvendit të Shqipërisë, Mimi Kodheli bëri sot për mediat shqiptare një deklaratë lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç, njërit prej ...

661 artikuj të ndërlidhur »

Goditja e krimit, Shqipëri-Greqi, patrullim të përbashkët në pikat kufitare

BalkanWeb - 17.01.2018

Patrullimet e sinkronizuara të shërbimeve policore me qëllim parandalimin, zbulimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale ndërkufitare, ishte në fokus të takimit që zhvilloi sot në Kapshticë, ...

Shqiptarja alarmon klientët në Itali, hyn në lokal i rreh dhe bën veprime të turpshme

BalkanWeb - 17.01.2018

ITALI – Një shqiptare është arrestuar nga policia italiane në Terni, pasi ka kryer veprime të turpshme në një sallë lojërash fati, ka prishur qetësinë publike si dhe ka kundërshtuar forcat e policisë.

EMRAT/ Kapen mat me dy tv plazma “skifterët” e Sarandës, në makinë policia iu gjen…(FOTO)

BalkanWeb - 17.01.2018

Policia e Sarandës ka mundur të arrestojë sot në flagrancë dy të rinj, teksa grabisnin dy tv plazma në banesën e një qytetari në Sarandë. Sipas policisë së qytetit bregdetar në shoqërinë e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Gigi Buffon dhe Ilaria DʼAmico, relaks në Mauritius

BalkanWeb - 17.01.2018

Kanë përfituar nga pauza e kampionatit Gigi Buffon dhe Ilaria D’Amico, për të kaluar disa ditë së bashku, pa fëmijët, në Mauritius, duke u dalluar sigurisht për origjinalitetin, ndryshe nga ...

Vrasja e Ivanoviçit/ Serbia me kërkesë zyrtare Kosovës: Duam që…

BalkanWeb - 17.01.2018

SERBI -Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanovic, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Burime të Gazetës Express bëjnë me dije se ...

661 artikuj të ndërlidhur »

Ahmetaj: Naftëtarët e Ballshit të aplikojnë për statusin e papunësisë, ftesë investitorëve që…

BalkanWeb - 17.01.2018

TIRANE – Qeveria shqiptare ka marrë një vendim për të gjithë naftëtarët që kanë mbetur të papunë si pasojë e situatës në rafineritë e Ballshit dhe Fierit.

11 artikuj të ndërlidhur »

Pulë me kos dhe hudhra

BalkanWeb - 17.01.2018

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 800 gr mish pule miks 500 ml ujë 4-5 lgj miell 4 kokrra vezë 1 kg kos 6 thelpinj hudhër Kripë, piper i zi 3 lgj gjalpë ose 2 lgj vaj ulliri 1 lk piper të kuq Përgatitja ...

Firmoset vendimi, kush është drejtori i ri në krye të Hetimit Tatimor (Emri)

BalkanWeb - 17.01.2018

TIRANE – Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka firmosur caktimin në detyrë të shkodranit Enertil Canaj në krye të Hetimit Tatimor. Canaj vjen në këtë detyrë të rëndësishme, pas ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ilary Blasi dhe Francesco Totti, albumi i pushimeve të tyre në Maldive

BalkanWeb - 17.01.2018

Pushime relaksuese në ujërat e mrekullueshme të Maldiveve për Ilary Blasi dhe Francesco Totti. Ish kapiteni i Romës ka marrë me qira një vilë në këtë vend të mrekullueshëm ku po kalon momente të ...

Shpërthen studiuesi: Lëreni Skënderbeun rehat në Parajsë! Ulni kokën për atë që i bëmë Krujës

BalkanWeb - 17.01.2018

TIRANË- Ndërsa prej 17 ditësh kemi hyrë në vitin mbarëkombëtar të Skënderbeut të shpallur nga qeveria e kryeministrit Edi Rama, historiani dhe studiuesi Auron Tare ka bërë një apel të fortë në lidhje ...

115 artikuj të ndërlidhur »

“Plumbat vërshuan mbi ne sapo hymë në makinë”, flet nga spitali i mbijetuari i atentatit në Tiranë

BalkanWeb - 17.01.2018

TIRANE – Natën e vrasjes së Emiljano Boçit, mbeti i plagosur edhe shoku i tij Melvi Disha, i cili ndodhej në makinë bashkë me 32-vjeçarin, dhe një vajzë.

12 artikuj të ndërlidhur »

Romela Begaj me doping, reagon bashkëshorti: Jemi të pastër, duam azil po na dënuan

BalkanWeb - 17.01.2018

Gazmend Hakcani është jo vetëm trajneri, por edhe bashkëshorti i Romela Begajt. I kontaktuar nga “Panorama Sport”, ai betohet mbi pastërtinë e sportistes dhe premton se kjo çështje do të vazhdojë ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Thirrja e mjekut të njohur: Ja shenjat e sëmundjes që nuk duhet t’i nënvlerësoni (FOTO)

BalkanWeb - 17.01.2018

TIRANE- Në një kohë kur raportohen të paktën 11 raste të prekura nga fruthi, mjeku i njohur Tritan Kalo kërkon vëmendje nga të gjithë qytetarët që të mos nënvlerësojnë shenjat e kësaj sëmundje, që lë ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Meta pret zv.kryeministrin e Maqedonisë: Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe, çon më tej integrimin

BalkanWeb - 17.01.2018

TIRANË- Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Bujar Osmani, Zëvendëskryeministër për Çështjet Evropiane të Republikës së Maqedonisë.

47 artikuj të ndërlidhur »

Aty ku pozuan Elizabeth Taylor dhe Sophia Loren… Jahti i Titos kthehet në muze (Foto)

BalkanWeb - 17.01.2018

Aty janë negociuar edhe marrëveshje ndërkombëtare, Elizabeth Taylor dhe Sophia Loren kanë lundruar me të, me jahtin “Galeb”, simbol i Jugosllavisë së Titos para se të ndryshkej në një port kroat, që ...

7 artikuj të ndërlidhur »