TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Detajet e vendimit/ Gjykata Kushtetuese shuan shpresat e Arben Frrokut

BalkanWeb - I sapo botuar

TIRANE- Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar sot kërkesën e Arben Frrokut për rigjykim për shkelje kushtetuese. Me katër vota pro dhe 2 kundër Kushtetuesja ka vendosur të rrëzojë kërkesën e vëllait të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Mourinho bie në kurth, përfundon duke firmosur fanellën e Conte-s

BalkanWeb - parë: 17 min

Javët e fundit marrëdhëniet mes Mourinho-s dhe Antonio Conte-s kanë prekur fundin pasi trajnerët nuk i kanë kursyer fyerjet ndaj njëri-tjetrit. Për të thyer akullin mes tyre ka menduar programi ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Autobusi i pasagjerëve përfshihet nga flakët, 52 të vdekur në Kazakistan

BalkanWeb - parë: 17 min

KAZAKISTAN – 52 persona kanë humbur jetën në veri-perëndim të Kazakistanit pasi autobusi me të cilin po udhëtonin u përfshi nga flakët. Vetëm pesë pasagjerë arritën të shpëtonin pasi mundën të dilnin ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Çarja e tokës në Gjirokastër, gjeologu: Nuk ka rrezik, banorët e pallatit 5-katësh mund të rikthehen në shtëpi

BalkanWeb - parë: 27 min

GJIROKASTER- Banorët e pallatit 5-katësh në lagjen “Punëtore” në Gjirokastër mund të kthehen në banesat e tyre. Drejtori i Shërbimit Gjeologjik të Gjirokastrës siguron familjet se atyre nuk iu ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshimet e rregullores në Kuvend, Vasili: PS po ndërton mburojë për çështjet e veta korruptive

BalkanWeb - parë: 27 min

TIRANE – Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për kapjen e drejtësisë.

3 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Kombëtarja shqiptare rikuperon pozicione në renditjen e FIFA-s, Gjermani ndiqet nga Brazili

BalkanWeb - parë: 37 min

Kombëtarja shqiptare ka njohur rritje në renditjen e re të publikuar nga FIFA për muajin e fundit. Kuqezinjtë kanë rikuperuar dy pozicione duke u renditur në vendin e 60 nga 62 që ishte muajin e ...

Hipën në shtyllën e tensionit të lartë, kërcënon se do të hidhet (Foto+Video)

BalkanWeb - parë: 37 min

TIRANE – Një person tenton të hidhet nga shtylla e tensionit të lartë në Lundër. Ngjarja në fjalë është regjistruar pranë një qendre tregtare në kryeqytet.

6 artikuj të ndërlidhur »

U vra me gjashtë plumba në Mitrovicë, përcillet në banesën e fundit Oliver Ivanoviç

BalkanWeb - parë: 37 min

Lideri i serbëve në Kosovë, Oliver Ivanoviç, është përcjellë mesditën e sotme për në banesën e fundit. Trupi i tij i pajetë mbërriti dje në Beograd, aty ku edhe u varrost.

661 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Sanchez lojtar i Manchester United, Lingard i bën prezantim spektakolar

BalkanWeb - parë: 47 min

Një javë më parë destinacioni i vetëm i Alexis Sanchez ishte Manchester City, por gjërat ndryshuan shumë shpejt dhe sot 29-vjeçari pritet të zyrtarizohet te rivalët e qytetit, Manchester United.

39 artikuj të ndërlidhur »

Kanada, selfie me armën e krimit, kapet vrasësja e shoqës së ngushtë (Foto)

BalkanWeb - parë: 47 min

KANADA – Një miqësi që përfundoi në tragjedi. Në fillim një selfie së bashku dhe më pas vret shoqen, duke e mbytur me rripin që ka tek fotoja. Kjo është historia e Cheyenne Rose Antoine, 21 vjeçe nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Monika Kryemadhi letër ambasadorëve Lu e Vlahutin: Dolët garant për Reformën në Drejtësi, por…

BalkanWeb - parë: 57 min

TIRANE – Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i ka dërguar një letër Ambasadorit amerikan Donald Lu dhe ambasadores së BE, Romana Vlahutin në lidhje me problematikat e ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Berisha publikon denoncimin: Kushte çnjerëzore, greve urie në burgun e Shenkollit

BalkanWeb - parë: 57 min

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur kushtet në burgun e Shënkollit, ndërsa ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital. Ky i fundit, i afërm i një të burgosuri në këtë burg, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Balla i përgjigjet Bashës: Ti nuk e di ndryshimin mes Rregullores së Kuvendit dhe ligjit

BalkanWeb - parë: 57 min

TIRANE – Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së kryedemokratit Basha sa i përket kërkesës së deputetëve socialistë për ndryshimin e Rregullores së ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Nuk kryhej prej vitesh, po ndodh tani! Rama jep një lajm të mirë për gjithë korçarët

BalkanWeb - parë: 1 orë

KORCE- Kryeministri Edi Rama përmes profilit të tij në Facebook ka ndarë një lajm të mirë për të gjithë korçarët që duhet t’i drejtoheshin QSUT-së në Tiranë për për operacionin e tiroides.

4 artikuj të ndërlidhur »

Stuhi të fuqishme në Holandë, shikoni si i përplas era njerëzit në tokë (VIDEO)

BalkanWeb - parë: 1 orë

HOLANDE – Stuhi të fuqishme kanë mbërthyer Holandën këto ditë duke shkaktuar kaos në shumë qytete. Madje edhe aeroporti i Amsterdamit ka pezulluar të gjitha fluturimet, po ashtu edhe shërbimi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e mafiozit grek, Alket Rizai flet nga burgu: Erdhi policia dhe më pyeti, por…

BalkanWeb - parë: 1 orë

Ekzekutimi mafioz i një prej emrave më të lakuar të botës së krimit në Greqi, bëri bujë në mediat e shtetit helen por edhe ato shqiptare. Vasilis Stefanakos u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në makinën ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë Jonuz Musliu, kryetari i Kuvendit të Bujanovcit

BalkanWeb - parë: 1 orë

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë kryetari i Kuvendit komunal të Bujanovcit, Këshillit Nacional shqiptar dhe lideri i LPD-së, Jonuz Musliu.

29 artikuj të ndërlidhur »

Tri ditë pas krimit, ende asnjë i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviçit

BalkanWeb - parë: 1 orë

Tri ditë pas vrasjes së politikanit serb në Veri të Mitrovicës, ende nuk ka asnjë të dyshuar për krimin. Vrasja e Oliver Ivanoviç ndodhi të martën në mëngjes dhe varrimi i tij u bë sot në Beograd.

661 artikuj të ndërlidhur »

Çmenden burrat në Fier, njëri kërcënon vëllain me thikë, tjetri rreh gruan e vajzën

BalkanWeb - parë: 2 orë

FIER – Një 41-vjeçar është arrestuar në qytetin e Fierit pasi kërcënoi me thikë vëllain. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin Alfred ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vajza e Irina Shayk dhe Bradley Cooper kopje e babait të saj (Foto)

BalkanWeb - parë: 2 orë

SHBA – Irina Shayk dhe vajza, Lea de Seine janë fotografuar në Los Angeles teksa kishin dale shëtitje. Bradley Cooper nuk ndodhej me to, por modelja e njohur kishte një dado me vete.