TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BalkanWeb

Kundër protestës/ Sadije Berisha sqaron arsyet: PD ka zgjedhur udhëheqësin e gabuar, ç’mendoj për Metën

BalkanWeb - I sapo botuar

Ish-­gruaja e djalit të ish-­kryeministrit Sali Berisha ka një reagim të dytë për protestën e opozitës. Bëhet fjalë për një sqarim mbi statusin e saj të parë kundër opozitës.

Gjok Cali ‘kryqëzon’ në gjykatë deputetin Prenga: Si më goditi në kokë me qytën e pistoletës

BalkanWeb - parë: 24 min

TIRANE – Është zhvilluar seanca e radhës në Gjykatën e Lartë në ngarkim të deputetit Armando Prenga, ndërsa kanë dëshmuar para trupit gjykues 3 anëtarët e familjes Cali, konkretisht Gjol, Julian e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Petulla me mollë

BalkanWeb - parë: 29 min

Nga: ZONJA VJOLLCA 1 kokërr vezë 3 lgj sheqer 1 ½ filxhan miell 1 lk pluhur pjekës 150 ml qumësht 1 filxhan mollë e grirë 1 lk kanellë Pak kripë Vaj për skuqje Në një tas rrahim vezën me sheqerin, ...

Turli me thjerrëza

BalkanWeb - parë: 34 min

Nga: ZONJA VJOLLCA 1 qepë, 2 thelpinj hudhër 1 degë selino 1 patate, 2 karrota 1 spec i kuq, 1 spec jeshil 1 kungull ½ filxhan thjerrëza 4 lgj vaj ulliri Uthull, gjethe dafine Kripë, piper i zi ...

Shitet në ankand telefoni personal i Hitlerit, shuma marramendëse e blerësit

BalkanWeb - parë: 35 min

Telefoni i përdorur nga Adolf Hitleri është shitur për një shumë marramendëse gjatë një ankandi në SHBA. Telefoni i cili u gjet në një bunker në Berlin në vitin 1945 është shitur për 243.000 dollarë.

12 artikuj të ndërlidhur »

Balla ironizon PD-në: Protestë kundër varfërisë duke ngrënë pica, s’ka sens

BalkanWeb - parë: 39 min

TIRANE- Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar sot protestën e Partisë Demokratike, e cila sot është në ditën e 3-të të saj.

16 artikuj të ndërlidhur »

Balla ironizon protestën e PD: u mblodhën për zgjedhjet, duan qeveri imagjinare

BalkanWeb - parë: 44 min

TIRANE- Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar sot protestën e Partisë Demokratike, e cila sot është në ditën e 3-të të saj.

16 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Përplasen dy makina në Gjirokastër-Kakavijë, 3 të plagosur

BalkanWeb - parë: 44 min

GJIROKASTER- Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave është regjistruar sot në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, në vendin e quajtur ‘Kthesa e Jorgucatit’.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ekzekutoi vrasësin e vëllait, rrëfehet Arben Grori: Çfarë do bëja nëse koha kthehej 20 vite pas

BalkanWeb - parë: 44 min

Në burgun i sigurisë së lartë Peqin, cilësuar si më bashkëkohori, janë sistemuar 70 të dënuar me burgim të përjetshëm. Mes tyre ndodhet edhe 46–vjeçari Arben Grori, një prej personave për të cilin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kujdes nëse mbani këto objekte në dhomë kur flini, mund të keni probleme me shëndetin

BalkanWeb - parë: 49 min

Gjumi është një proces i cili na ndihmon të çlodhemi nga aktivitet e ditës dhe të rikuperohemi për ditën tjetër. Nëse keni vështirësi në frymëmarrje, dhimbje fyti vështirësi në gëlltitje dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Henri Çili i sugjeron Ramës: Që ta qetësosh Bashën, jepi ‘kokën’ e Saimir Tahirit

BalkanWeb - parë: 50 min

Analisti dhe botuesi Henri Çili e ka cilësuar sot si marrëzi kërkesën e Lulzim Bashës, për qeveri teknike. Sipas tij, për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme nuk ka nevojë për qeveri teknike, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet në Itali shqiptari i dehur që rrihte dhe kërcënonte gruan me vrasje

BalkanWeb - parë: 50 min

ANCONA- Dhuna dhe kërcënimet e përsëritura ndaj gruas së tij i kanë kushtuar shtrenjtë një 45-vjeçari shqiptar, pasi ka përfunduar në pranga. Ngjarja ndodhi gjatë natës së 18 shkurtit në rrugën ...

Rrefimi prekës i aktores, Angelina Jolie flet për herë të parë për divorcin

BalkanWeb - parë: 1 orë

SHBA – Angelina Jolie ka folur për herë të parë në publik lidhur me fundin e martesës së saj me Brad Pitt dhe ndikimin që pati pati ndarja tek gjashtë fëmijët e tyre.

37 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Ultrasit e Tiranës fillojnë derbin me kolazh për Erion Braçen

BalkanWeb - parë: 1 orë

Tifozët e Tiranës me shpirt dhe me zemër janë në stadium, edhe pse nuk do të jenë të pranishëm ditën e sotme për derbin e kryeqytetit ndaj Partizanit.

Basha: Rama po na ofron ‘kokën’ e Tahirit për t’u tërhequr nga protesta por ne i themi…

BalkanWeb - parë: 1 orë

TIRANË- Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka mbajtur sërish sot një fjalim para protestuesve në çadër. Ai e ka lidhur protestën e sotme të opozitës me atë të studentëve 26 vite më parë me rrëzimin e ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Dekriminalizimi/ Prokuroria kërkon shenjat e gishtave për 5 deputetë dhe 3 kryebashkiakë (Emrat)

BalkanWeb - parë: 1 orë

TIRANE- Prokuroria e Përgjithshme i ka bërë thirrje 8 zyrtarëve, 5 deputetë dhe 3 kryebashkiakëve që të japin shenjat e gishtërinjve, kjo në sajë të hetimeve për dekriminalizimin.

5 artikuj të ndërlidhur »

Rekomadimet e dietologes/ Skema e ushqimit ditor për fëmijë nga 1-12 vjeç

BalkanWeb - parë: 1 orë

TIRANE – Rekomandimet e sasisë ditore të racioneve ushqimore për fëmijët e moshës nga 1 – 12 vjeç Mosha 1-3 vjeç Drithëra Bukë: ½ fetë Oriz, makarona, patate: ¼ -1/2 filxhan* Drithëra si tërshërë, ...

FOTO/ Aksidenti tragjik në Elbasan, 20-vjeçarja vdiq 3 ditë pas celebrimit. Dyshohet se ishte shtatzënë

BalkanWeb - parë: 2 orë

ELBASAN- 20-vjeçarja Kamela Hamiti humbi jetën tragjikisht dje në një aksident të ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gostimë, në afërsi të fshatit Shtërmen.

40 artikuj të ndërlidhur »

FOTOLAJM/ Pas kurimit të sëmundjes në Itali, Bashkim Fino rikthehet në Komisionin e Ligjeve

BalkanWeb - parë: 2 orë

TIRANE – Pas një periudhe mungese si rezultat i sëmundjes dhe trajtimit në Itali, deputeti socialist është rikthyer në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve.

Detajet e reja/ Atentati ndaj shitëses në Shkodër, nga një vrasës me pagesë (Emri)

BalkanWeb - parë: 2 orë

SHKODER- Policia e Shkodrës ka vënë në pranga autorin e dyshuar të plagosjes së shitëses 49-vjeçare. ‘BalkanWeb’ mëson se bëhet fjalë për Shkelzen Xhenjan, i cili dyshohet të jetë vrasës me pagesë.

23 artikuj të ndërlidhur »