TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Antpress

Francë, ekipi i Macron nuk lejon mediat ruse në fushatë

Antpress - parë: 2 orë

Rusia akuzoi ekipin elektoral të kandidatit presidencial francez Emmanuel Macron se po diskriminon mediat e saj dhe se ka shkelur lirinë e shtypit, duke ndaluar pjesëmarrjen e mediave ruse në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Kurti: kapja e shtetit nga Gruevski ka pasur miratim edhe në Prishtinë

Antpress - parë: 2 orë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se situata e krijuar mbrëmë në Maqedoni “ka pasur miratim edhe në Prishtinë”. Pasi sipas Kurtit kryeministri Isa Mustafa nuk reagoi, ndërsa siç ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Videoja që tregon se sa i korruptuar është presidenti i ri i Shqipërisë

Antpress - parë: 2 orë

Më 12 janar të vitit 2011, Shqipëria ishte goditur nga një skandal korrupsioni në të cilin ishte i përfshirë Ilir Meta, ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë që sot u zgjodh president i Shqipërisë.

256 artikuj të ndërlidhur »

Skenarë për kokë lideri?

Antpress - parë: 3 orë

Mos pjesmarja e Ali Ahmetit në seancën konstituive të kuvendit për t’u votuar kryeparlamentari I rij, ka qenë e koordinuar nga liderët e shumicës së re parlamentare dhe një pjesë e ambasadorëve të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Himnin e Lëvizjes BESA e krahasojnë me himnin e STUPCAVE (VIDEO)

Antpress - parë: 3 orë

Deputeti i Lëvizjes BESA, Zekirja Ibrahimi që e tha në Kuvendin e Maqedonisë himnin kombëtarë e krahasojnë me himnin e humoristëve të njohur Stupcat. Pasi Ibrahimi e tha himnin kombëtarë në Kuvendin ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi ia shpreh pakënaqësitë për Kosovën drejtoreshës së BE-së

Antpress - parë: 3 orë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritur Drejtoreshën për Evropën Perëndimore, Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë në BE, Angelina Eichhorst. Presidenti Thaçi dhe drejtoresha Eichhorst kanë ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Muhamet Zekiri: Njerëzit me maska ishin me radiolidhje të komanduar nga Çavkovi

Antpress - parë: 4 orë

Muhamed Zekiri i LSDM-së sonte në Click Plus në Tv21 u shpreh se personat me maska që kanë hyrë në Kuvend kanë qenë njerëz të policisë dhe kanë qenë me radiolidhje.

17 artikuj të ndërlidhur »

Messi zbulon dhe sqaron për ditën kur ia kërkoi fanellën Zinedine Zidanes (FOTO)

Antpress - parë: 4 orë

Lionel Messi ka zbuluar se ai i ka kërkuar vetëm një lojtari në karrierën e tij për të shkëmbyer fanellën në fund të një ndeshje. Shumë lojtarë akoma i afrohen Messit në fund të ndeshjeve, duke u ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ky është “bisha” Joshua, që po kërkon të pensionojë Klitschkon (VIDEO)

Antpress - parë: 4 orë

Anthony Joshua nesër (e shtunë) zhvillon meçin më të rëndësishëm në karrierën e tij. Britaniku 26 vjeçar për kundërshtar do të ketë Wladimir Klitschkon, boksierin që për disa vite ishte i paprekshëm ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Serwer: Gjëra të këqija kanë për të ndodhur në Maqedoni

Antpress - parë: 4 orë

Analisti amerikan, Daniel Serwer thotë se Maqedonisë tashmë në një mënyrë është e izoluar dhe nuk mund të përparoj në asnjë drejtim përderisa presidenti Gjorgje Ivanov nuk e formimin e qeverisë dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ky është shqiptari i njësitit special që u sulmua mbrëmë nga huliganët maqedonas (FOTO)

Antpress - parë: 4 orë

Në mesin e 25 policëve të lënduar nga dhuna e huliganëve maqedonas në Kuvend, e ka pësuar edhe shqiptari i njësitit special të policisë, Afrim Zulfiu nga Siniçani, njofton TetovaSot.

6 artikuj të ndërlidhur »

Gruevski: Sela me deklaratat e tij ka nxitur tensionet në vend

Antpress - parë: 4 orë

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka deklaruar se Sela me retorikën e tij ka nxitur tensionet për dhunën e mbrëmshme. Ai ka thënë se, nuk don të flas më shumë sepse njeriu gjendet akoma në ...

199 artikuj të ndërlidhur »

Lajm i madh nga Marca: De Gea dhe Real Madrid kanë marrëveshje të plotë

Antpress - parë: 5 orë

Sipas mediave spanjolle, portieri i Manchester Unitedit, David De Gea ka “marrëveshje të plotë” për një transferim në Real Madrid këtë verë. E ardhmja e De Geas është në një udhëkryq sa i përket ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Sheqerinska: Protestuesit kishin listë me emrat e deputetëve që duhej të vriteshin

Antpress - parë: 5 orë

Nënkryetarja e LSDM-së, Radmila Sheqerinska është e ftuar në 24 vesti ku tregon tmerrin e përjetuar mbrëmë. Ajo ka thënë se ka parë Ziadin Selën se si po luftonte me jetën, dhe se ka përjetuar ...

29 artikuj të ndërlidhur »

“Jam njoftuar se po përgatitet likuidimi im” – denoncimi i Pacollit në polici

Antpress - parë: 5 orë

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka njoftuar Policinë e Kosovës se e ka pranuar një mesazh nëpërmjet telefonit, në të cilin është përmendur ekzistimi i një plani për likuidimin e tij.

9 artikuj të ndërlidhur »

Shtatë fakte reth Cristiano Ronaldos, që tregojnë se ai ka një zemër të madhe (Foto)

Antpress - parë: 5 orë

Cristiano Ronaldo është pa dyshim një talent në fushën e lojës. Ai është i adhuruar si nga gjinia mashkullore për talentin e tij, por pa lënë pas dhe adhurimin e gjinisë tjetër për shkak të fizikut ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Meta: Nuk jam shumë i lumtur, por jam i nderuar

Antpress - parë: 5 orë

Pas zgjedhjes si President i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një intervistë për mediat teksa po dilte nga parlamenti. Kreu i ri i shtetit shqiptar tha se nuk ndihej i lumtur për shkak të rrethanave ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Lorik Cana: Lashë futbollin për shkak të problemeve me zemrën

Antpress - parë: 5 orë

Për herë të parë Lorik Cana zbulon arsyen e vërtetë që e detyroi të varë këpucët në gozhdë. I ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel”, ish-kapiteni kuq e zi tregoi se ishin problemet me zemrën ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Arbër Xhaferi në 2009: Gruevski si Millosheviq, veq nuk ka ekip

Antpress - parë: 5 orë

Lideri i ndjerë i PDSH-së, Arbër Xhaferi në vitin 2009 ka folur për Gruevskin ku e ka krahasuar me Millosheviqin. “Gruevski sikur Millosheviçi, ai dëshiron të luaj lojra të mëdha, por nuk ka ekip për ...

Ja si e quan Artan Grubi Lëvizjen BESA, pas ikjes së tyre nga parlamenti

Antpress - parë: 5 orë

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi sonte është i ftuar në Tv 21 ku rrëfen tmerin e përjetuar mbrëmë. Derisa flet për Lëvizjen BESA, ai e thirr me emrin “Lëvizja IK” pasi sipas tij Lëvizja BESA e ...

27 artikuj të ndërlidhur »