TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Almakos

Është caktuar seanca parlamentare për zgjedhjen e Qeverisë së re

Almakos - parë: 7 orë

Nga Kabineti i kryetari të Kuvendit Talat Xhaferi kanë njoftuar se Zoran Zaev ka dorëzuar Propozimin për përbërjen e Qeverisë së Maqedonisë dhe Programin e Qeverisë së Maqedonisë.

19 artikuj të ndërlidhur »

Adnan Azizi i BESËS: Asnjë mandatar maqedonas nuk dëshiron shqiptarë pa hipoteka

Almakos - parë: 7 orë

Anëtari i kryesisë qendrore të Lëvizjes BESA, Adnan Azizi, në një postim të tij shkruan se njerëzit e shërbimeve sekrete, që i kishin dosjet e politikanëve shqiptarë në dorë gjatë kohës së VMRO-së, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ministri “reformator” i BDI-LSDM-së Bekteshi, ka punuar nën urdhërat e Zoran Stavrevskit të VMRO-së (FOTO)

Almakos - parë: 7 orë

Kreshnik Bekteshi nga Kërçova do të jetë ministër i ri i Ekonomisë në Qeverinë e Zaevit. Edhe pse për një pjese të opinionit është emër i panjohur, ai nuk është aq kuadër “taze” si paraqitet në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bilall Kasami gazetares maqedonase: Zaevi e Ahmeti duhet ta dinë se përfundoi koha e qeverive pa marrëveshje (VIDEO)

Almakos - parë: 7 orë

Kryetari i Lëvizjes BESA; Bilall Kasami, pyetjes së gazetares maqedonase se pse BESA vendosi të mos jetë pjesë e Qeverisë, i është përgjigjur se përfundoi koha kur shqiptarët bëheshin pjesë e ...

84 artikuj të ndërlidhur »

Tifozët ultras të Interit banderolë në nder të Tottit (Foto)

Almakos - parë: 7 orë

Ndeshja ndaj Genoas ishte e fundit për Francesco Tottin me fanellën e Romës. Me këtë rast kapiteni romak ishte në qendër të vëmendjes të çdo tifozi të futbollit.

75 artikuj të ndërlidhur »

Matoshi thotë se AKR-ja ka ekstremistë fetarë në mesin kandidatëve të saj për deputetë

Almakos - parë: 7 orë

Halil Matoshi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, te Analiza Zgjedhore në Klan Kosova, ka thënë se udhëheqja e sotme e Lidhjes Demokratike të Kosovës, “‘rugovizmin’, në të cilin thirret aq shumë, e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Katër faktet që duhet t’i dini për lidhjen e Ilary Blasit dhe Francesco Tottit (Foto/Video)

Almakos - parë: 7 orë

Më 28 maj, Francesco Totti – futbollisti më i madh në histori të Romës – zhvilloi ndeshjen e tij të fundit për Giallorossët në moshë 40 vjeçare. Pos tij, në media është shkruar edhe për gruan e tij, ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Katër lojtarët me më së shumti paraqitje në Serie A (Foto)

Almakos - parë: 8 orë

Francesco Totti i dha fund aventurës së tij te Roma. Fitorja ndaj Genoas ishte e fundit me fanellën e klubin italian për kapitenin romak. Totti pas 24 vitesh e tre muajsh nga debutimi la Romën për ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Messi fiton Këpucën e Artë për të katërtën herë, tabela e plotë

Almakos - parë: 8 orë

Me 37 gola, Lionel Messi ka fituar Këpucën e Artë në ligat e mëdha evropiane të futbollit për sezonin 2016/2017. Argjentinasi e fitoi këtë çmim për herë të katër, duke e barazuar Cristiano Ronaldon.

4 artikuj të ndërlidhur »

Sela: Do të jemi pjesë e qeverisë që të mos bëhemi alibi për vazhdimin e krizës

Almakos - parë: 8 orë

28 May Kryetari i LR-DPSH, Ziadin Sela deklaroi në konferencë për mediat se partia e tij ka vendosur të jetë pjesë e qeverisë, pasi siç tha ai “nuk duhet të bëhemi alibi për vazhdimin e krizës ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Sela edhe zyrtarisht nominon Taravarin për ministër të shëndetësisë

Almakos - parë: 8 orë

28 May Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela edhe zyrtarisht ka nominuar sekretarin e përgjithshëm të partisë së tij Arben Taravarin për ministër të shëndetësisë, ministri kjo e cila në marrëveshje me ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Edha Abrashi premton liberalizim për 90 ditë

Almakos - parë: 8 orë

Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, në Magazina Zgjedhore në Klan Kosova, ka thënë se me marrjen e Qeverisë, pas 90 ditësh do të ketë liberalizim vizash.

11 artikuj të ndërlidhur »

Crotone vazhdon në Serie A pas një rrugëtimi fantastik në nëntë ndeshjet e fundit, por jo dhe Empoli (Foto)

Almakos - parë: 8 orë

Crotone fitoi ndaj Lazio me rezultat 3-1 dhe kështu vazhdoi në aventurën në Serie A edhe për një sezon. Por, fat të tillë nuk kishte edhe Empoli, i cili me humbjen 2-1 nga Palermo është e detyruar që ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kur Geta Beqa këndonte dhe vallëzonte me Getoar Selimin (Video)

Almakos - parë: 8 orë

Këto ditë, Geta Beqa, ka qenë mjaft e përfolur në media pasi fitoi vendin e parë në garën ‘Wellness Fitness IFBB 2017’ që u zhvillua në Kataluni. Krahas këtij suksesi në ‘bodybuilding’ është ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Interi e mbyll në mënyrë të përsosur një sezon katastrofal (Video)

Almakos - parë: 9 orë

Interi ka fituar ndaj Udineses në javën e fundit të Serie A me rezultat 5-2. Vendasit ishin thjesht fantastik në këtë takim, por me vonesë pasi ata përfunduan sezonin jashtë garave evropiane.

18 artikuj të ndërlidhur »

Episodi i nëntë i “Kafeneja Jonë”: Arsyeja pse Orhani ka shkuar në Francë, Feka hap çajtore (Video)

Almakos - parë: 9 orë

Në episodin e nëntë të “Kafeneja Jonë”, familja Bobaj bëhet gati për fushatat zgjedhore për partinë e tyre. Kurse Feka vendos ta hapë një çajtore, se ku do ta mësoni pasi ta shikoni këtë episod.

2 artikuj të ndërlidhur »

Sela: Do të jemi pjesë e Qeverisë së re, Taravari do të jetë ministër i Shëndetësisë

Almakos - parë: 9 orë

LR PDSH do të jetë pjesë e qeverisë së re. Ajo do të drejtoj ministrinë e shëndetësisë. Lideri i kësaj partie, Ziadin Sela tha se vendimi i tyre për tu bërë pjesë e qeverisë është me qëllim që të mos ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Episodi i nëntë i “Egjeli”: Mësuesi bëhet aktor, Liki takohet me shokët MC Kresha dhe Lyrical Son (Video)

Almakos - parë: 9 orë

Para fansave të shumtë ka ardhur episodi i nëntë me radhë i serialit “Egjeli” në kanalin zyrtar në GjirafaVideo . Episod që do të qeshni shumë me rolin e Msusit, me ngjarjen e Likit si dhe me Tetën ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zidin Sela shpall si ministër të Shëndetësisë, Arben Taravari

Almakos - parë: 9 orë

Sonte, nga LR-PDSH u vendos që kjo parti bashkë me koalicionin e tyre Aleanca për Shqiptarët të hyjnë në Qeveri dhe se si ministër i tyre do të jetë Arben Taravari në pozitën e ministrit të ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Ideologjia fetare dhe “ekstremizmi” në Kosovë (Video)

Almakos - parë: 9 orë

Përfshirja e një numri qytetarësh të Kosovës në luftërat në Lindjen e Mesme, ka nxitur shumë debate rreth shkaqeve që i çuan ata në atë rrugë. Në mesin e shumë faktorëve, studiuesit radhisin edhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »