TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alb Portali

Frikëson babanë sa herë i jepet mundësia, ai ankohet se mund të pësojë sulm në zemër (Video)

Alb Portali - parë: 42 min

Loading... Sa herë shkrepë armën që bën zhurmë dhe nxjerrë letra shndritëse, ai kërcen dhe shan me fjalët më të ndyta, transmeton Telegrafi. “Do më japësh sulm në zemër, kjo është e tepërt” ka thënë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Katër epilogë të mundshëm për çështjen e Kosovës, sipas një ish–diplomati amerikan

Alb Portali - parë: 42 min

lidhur me çështjen e Kosovës është i mundur vetëm në marrëveshjen e drejtpërdrejtë të Beogradit e Prishtinës, por nuk jam optimist rreth kësaj, ka thënë për agjencinë serbe të lajmeve tanjug, ish – ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Deputetëve u anulohet udhëtimi Deri pas të mërkurës

Alb Portali - parë: 42 min

Në mbyllje të seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, kryeparlamentari Kadri Veseli pati një porosi për deputetët. Loading... “Deri të mërkurën anulohen të gjitha udhëtimet e deputetëve”, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Konfirmohen 162 raste të fruthit në Shqipëri

Alb Portali - parë: 52 min

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë në një deklaratë ka bërë të ditur se në janar të këtij viti u identifikua rasti i parë me sëmundjen e fruthit në Shqipëri dhe aktualisht ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Formacioni më i mirë i Arsenalit kundër Milanit

Alb Portali - parë: 52 min

Loading... Mediat italiane kanë analizuar Arsenalin pas përcaktimit të shortit si kundërshtar i Milanit në Europa League. “Calciomercato” po ashtu ka parashikuar formacionin më të mirë të “Gunners” ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Nga viti 1967 në burgjet izraelite kanë vdekur 213 palestinezë

Alb Portali - parë: 52 min

Më shumë se 200 palestinezë kanë humbur jetën në burgjet izraelite që nga viti 1967, nga torturimi, mungesa e mbrojtjes shëndetësore dhe plagët e shkaktuara nga ana e forcave të armatosura, bëhet e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

I riu nga Kosova i kërkuar nga Interpoli arrestohet në Shkup

Alb Portali - parë: 52 min

Loading... Një person nga Kosova, i kërkuar me urdhër arrest nga Interpoli, dje është privuar nga liria në vendkalimin kufitar Bllace e Poshtme, ndërsa dy persona nga Shqipëria janë arrestuar në Ohër ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Fjalimet më frymëzuese në histori

Alb Portali - parë: 2 orë

Loading... Më poshtë do të keni mundësinë të lexoni disa pjesë nga fjalimet më të bukura në histori. Jimmy Reid – Glasgow University (1971) “Refuzoni presionet e fshehta në shoqëri, që do topisin ...

Cilat janë vlerat ushqyese të tërshërës?

Alb Portali - parë: 2 orë

Të shumtë kanë qenë prindërit që janë shprehur të pakënaqur nga ky vendim i Drejtorisë së Kopshteve dhe Ministrisë së Shëndetësisë duke u shprehur se regjimi i ri ushqimor nuk u përshtatet nevojave ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Shorti nxjerr përballë Milanin dhe Arsenalin

Alb Portali - parë: 2 orë

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për 1/8 e finales në Liga Evropa, ndërsa ndeshja që spikat në këtë fazë do të jetë ajo ndërmjet Milanit dhe Arsenalit.

28 artikuj të ndërlidhur »

Rusia kundërshton projektrezolutën e KS-OKB-së për armëpushimin në Siri

Alb Portali - parë: 2 orë

Përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë në Kombet e Bashkuara (OKB), Vassily Nebenzia, tha se pa u bërë ndryshime nuk do të mbështesin projektrezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së (KS-OKB-së), për ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Një fëmijë apo një luftëtar? Foto të rralla të foshnjes së posalindur

Alb Portali - parë: 3 orë

Loading... Këto fotografi për disa mund të jenë të rënda për nga përmbajtja por janë thjeshtë realiteti dhe sjellin momentet e fillimit të një jete të re me gjithë madhështinë e saj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidhni një prej këtyre simboleve dhe lexoni mesazhin e tyre shpirtëror

Alb Portali - parë: 3 orë

Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, lexoni mesazhin që korrespondon me këtë mesazh. Jeni gati të zbuloni mesazhin tuaj special? Loading... Simboli nr.1 Ndoshta ndjeni nevojën të mbroheni sepse keni ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Avioni misterioz habit turistët në Bali, mister mënyra se si arriti aty

Alb Portali - parë: 3 orë

Turistët po fluturojnë për të parë një avion të braktisur Boeing në mes të fushës në ishullin e Balit në Indonezi, por askush nuk është i sigurt se si ka arritur ai atje. Loading...

8 artikuj të ndërlidhur »

Selimi: Qeveritarët të gatshëm të flasin natën e jo në Kuvend

Alb Portali - parë: 3 orë

Loading... Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi pas seancës deklaroi se qeveritarët janë më të gatshëm të flasin natën se sa në Kuvend. “Ashtu siç kanë folur mbrëmë gjithë natën, se sa të flasin ...

8 artikuj të ndërlidhur »

SHBA: Disa forca aleate po shkojnë në Afrin

Alb Portali - parë: 3 orë

Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Amerikan, Heather Nauert, ka deklaruar se “disa nga forcat (YPG/PKK) me të cilat po punojmë në lindje, po i shohim duke u nisur të shkojnë në Afrin”, raporton ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Abdixhiku: Vendi vazhdon të mbetet peng i inateve të një njeriu

Alb Portali - parë: 4 orë

Deputeti i LDK- së Lumir Abdixhiku në profilin e vet të Facebookut ka shkruar rreth prologut dhe epilogut të sotëm të seancës së Kuvendit të Kosovës kushtuar ratifikimit të Marrëveshjes së ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dëmet e alkoolit në organizëm. Largohuni sa më parë prej tij (nëse e doni shëndetin)!

Alb Portali - parë: 4 orë

Dëmet prej tij shkaktohen më së shumti në mëlçi, tru dhe më pak në zemër. Në mëlçi, alkooli i konsumuar, shkakton dëmtime të qelizave hepatike, dëmtim që rritet në kohë duke u varur nga doza e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Letra e Taravarit, Zaev ka këtë përgjigje

Alb Portali - parë: 4 orë

Loading... Kryeministri Zoran Zaev është përgjigjur edhe ndaj letrës së kreut të Gostivarit Arben Taravari ku ky i fundit tha se 100 mijë banorë të kësaj komune janë të hidhëruar me Zaevin, pasi ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Protestuesit kërkojnë të votohet demarkacioni

Alb Portali - parë: 4 orë

Derisa në Kuvendin e Kosovës zhvillohej seanca e jashtëzakonshme për marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, një numër i vogël i qytetarëve kanë protestuar para Kuvendit duke kërkuar që të ...

25 artikuj të ndërlidhur »