TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Sela: ASH-ja është shtëpia e të gjithë shqiptarëve

Albeu.com - parë: 15 orë

Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur një takim me qytetarët e Kumanovës. Të pranishëm në takim ishin nënkryetarët Elmi Aziri, Remzi Mehmedi, kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari dhe kryetari ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë, dy makina përplasen përpara kryeministrisë

Albeu.com - parë: 15 orë

Një aksident ka ndodhur sot para kryeministrisë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Policia bën me dije se dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën dhe si pasojë mbeti i plagosur këmbësori, ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Nuk është aspak kavalier, Trump injoron keq gruan e tij (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 15 orë

Donald Trump është bërë objekt i mediave sociale së fundmi në lidhje me disa foto të publikuara nga Florida ku shihet duke mbajtur një çadër të madhe në dorë ndërkohë që gruaja dhe djali i tij janë ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Flakë e tym në Tiranë, shpërthen në ecje makina (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 15 orë

Një makinë ka shpërthyer në flakë në ecje e sipër. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e Kavajës në kryeqytet, në rrethana që ende presin të sqarohen nga policia.

2 artikuj të ndërlidhur »

Filloi të prishej stadiumi, tifozët tmerrohen dhe zbresin në fushë (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - parë: 15 orë

Gjatë mbrëmjes së djeshme në ndeshjen midis Estorilit dhe Porto, ka ndodhur një incident sa interesant aq dhe i frikshëm. Ai ndodhi përgjatë pushimit të ndeshjes me protagonistë tifozët e Portos.

5 artikuj të ndërlidhur »

Nxitoni të aplikoni! Vende të reja pune për infermier dhe teknik imazherie

Albeu.com - parë: 15 orë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale shpalli sot afatet e aplikimit për pozicionet e punës infermier, fizioterapist dhe teknik imazherie në qendrat shëndetësore dhe spitalet publike në ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Lazios blindon Savicin

Albeu.com - parë: 15 orë

Presidenti i Lazios , Claudio Lotito gjatë një interviste për mediat italiane, deklaroi se nuk i intereson asnjë ofertë apo shumë e madhe që mund të vijë në drejtim të Sergej Milinkovic-Savic, pasi ...

4 artikuj të ndërlidhur »

EMRAT/ 36 gjyqtarë dhe prokurorë do të kalojnë në sitën e vettingut

Albeu.com - parë: 15 orë

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do t’i nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

8 artikuj të ndërlidhur »

Kur mosha është vetëm një numër! (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 15 orë

Gjithmonë na është thënë të respektojmë të moshuarit dhe të kujdesemi për gjyshërit tanë. Por këto gjyshër janë të gatshëm t'ju tregojnë se ata janë më shumë se të aftë të kujdesen për veten, ...

Nedved optimist për Juventusin: Duam tripletën

Albeu.com - parë: 16 orë

Legjenda e Juventusit, tani zëvendës-president i klubit, Pavel Nedved shprehet i mahnitur nga përformanca e Napolit këtë sezon. Nedved ka theksuar se Juventus nuk do të dorëzohet në garën për titull, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Në minutat e fundit i mori Lukakun, Conte bën gati hakmarrjen ndaj Mourinhos

Albeu.com - parë: 16 orë

Sipas Guardian, Chelsea ka filluar bisedimet me Arsenalin dhe kjo shikohet si një mundësi e mirë, pasi lojtari preferon qëndrimin në Londër. Çmimi aktual i 29-vjeçarit është rreth 40 milionë euro, ...

Dimovski kundër ligjit për shqipen

Albeu.com - parë: 16 orë

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski , ka apeluar nëpërmjet një postimi në Facebook se Ligji për përdorimin e gjuhëve është miratuar si rezultat i pazarllëqeve politike mes partive, ndërsa jo si ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Plagoset zv.ministri i Kosovës

Albeu.com - parë: 16 orë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Kombit, në pjesën e Kosovës . Burime nga policia kosovare kanë bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 7:15 në autostradën “Ibrahim ...

40 artikuj të ndërlidhur »

BBC: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë konflikt me shqiptarët

Albeu.com - parë: 16 orë

Ngjarja e sotme në Mitrovicën veriore, ku Oliver Ivanoviq mbeti i vrarë për të shtënave me armë, mund të ngritë tensionet ndër etnike në vend, edhe pse kryesi i kësaj vepre ende nuk dihet se kush ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Nuk ka gjinekologë! Gratë nga Burreli lindin gjatë rrugës

Albeu.com - parë: 16 orë

Pesë mjekë nga QSUT-ja dhe spitali “Koço Gliozheni” në Tiranë, kanë nisur sistemin e patronazhimit pranë spitalit “Xhavit Mara” në Burrel dhe Spitalit Rajonal në Dibër.

Një postim në Facebook i shkatërroi jetën kësaj familjeje

Albeu.com - parë: 16 orë

Një çifti i ri, Becky Szenk dhe Mark Higgins, vendosën që të zhvendoseshin diku tjetër, ndaj dhe gruaja vendosi që të kërkojë ndihmë në “ Facebook ”. Ajo bëri një postim duke kërkuar ndihmë për ...

Si jua shkatërrojnë trupin pijet energjike

Albeu.com - parë: 16 orë

Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve, transmeton Klan Kosova. Shkencëtarët nga Universiteti i Waterloos në Ontario, Kanada thonë se ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kush është nëna këtu? 43-vjeçarja turpëron vajzën e saj në Instagram (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 16 orë

Një 43-vjecare e cila është nënë e 7 fmijëve ka mahnitur rrjetet sociale me fizikun e saj, ajo duket aq e re sa shpesh ngatërrohet me vajzën e saj 23-vjecare.

Kjo është familja që Ivanoviç la pas vdekjes (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 16 orë

Milena Ivanoviç, gruaja e Oliver Ivanoviç it, e ka përjetuar rëndë humbjen e bashkëshortit . Ajo sot është alivanosur në spital, kur kishte marrë lajmin për humbjen e bashkëshortit .

601 artikuj të ndërlidhur »

DETAJET/ Jablllanoviq e kishte paralajmëruar vrasjen e serbëve

Albeu.com - parë: 16 orë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Nacionalistët që kanë sot pushtet në Serbi po ...

2 artikuj të ndërlidhur »