TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Pas vrasjes Ministri i Brendshëm i Kosovës ka një apel për qytetarët

Albeu.com - parë: 13 orë

Ministri i Punëve të Brendshme , Flamur Sefaj dënon aktin e vrasjes së Oliver Ivanoviq, përpara selisë së partisë së tij në pjesën veriore të Mitrovicës , duke thënë se ngjarje të tilla nuk i ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Topalli sulmon keq Bashën dhe zbulon të vërtetën e marrëveshjes së 18 majit

Albeu.com - parë: 13 orë

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ndonëse jashtë PD-së dhe Kuvendit, vazhdon të jetë një figurë e rëndësishme brenda partisë. Ajo nuk ka ngurruar të sulmojë sërish kreun e PD-së, Lulzim ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Historia e trishtë, 17 vjet pas vrasjes i ekzekutojnë nipin për gjakmarrje

Albeu.com - parë: 13 orë

Rreth tetë muaj më parë në liqenin Anglersee në afërsi të Erbach-ut, rrethina e Ulm-it u gjet kufoma e një të riu. Vetëm dje (e hënë) prokuroria e Ulm-it ka ka shpallur akuzën ndaj vrasësit të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ivanoviç ishte penduar që i dëboi shqiptarët nga veriu i Mitrovicës

Albeu.com - parë: 13 orë

Naim Rashiti drejtor i Grupit Ballkanik për Politika, ka bërë një biografi të shkurtër të Oliver Ivanovic ’it, politikan serb nga veriu i Kosovës, i cili u vra sot me katër plumba në gjoks derisa po ...

601 artikuj të ndërlidhur »

A priten trazira në Mitrovicë, flasin burimet

Albeu.com - parë: 13 orë

Akoma nuk ka asnjë detaj të ri sa i përket vrasjes së politikanit malazez në veri të Mitrovicës , Oliver Ivanoviq. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, zëvendëskomandanti i stacionit ...

601 artikuj të ndërlidhur »

I dolën pamjet duke bërë pazare kokaine, zhduket polici

Albeu.com - parë: 13 orë

Pas publikimit të pamjeve në "Fiks Fare" ku një oficer policie bënte pazare kokaine, polici Julian Balliu është "zhdukur". Menjëherë pas trasmetimit të pamjeve, Balliu u shpall në kërkim por ai nuk u ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Kina ndërton pastruesin më të madh të ajrit në botë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 13 orë

Kina ka ndërtuar kullën më të madhe të pastrimit të ajrit në botë dhe ky është një lajm veçanërisht i mirë, pasi Kina është shteti që ndot më shumë ajrin në botë, sipas Organizatës Botë rore të ...

Gazeta italiane siguron Lazion: Me Srakoshën keni 10 vite të siguruara

Albeu.com - parë: 13 orë

Gazeta italiane “Il Messaggero” i ka kushtuar një artikull të veçante, gardianit kuqezi, Thomas Strakosha , që prej kohësh është konfirmuar si titullar absolut në portën e Lazios.

7 artikuj të ndërlidhur »

Vucic së shpejti vjen në Kosovë, bën thirrje për gjakftohtësi

Albeu.com - parë: 13 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic , ka deklaruar sot se së shpejti do të vijë për vizitë në Kosovë për të biseduar me popullin serb . E gjitha kjo vjen pas vrasjes së liderit serb në veri, ...

601 artikuj të ndërlidhur »

E shisnin drogën me bitcoin, arrestohen 3 shqiptarë në Zvicër

Albeu.com - parë: 13 orë

Policia Italiane dhe ajo zviceriane ka bërë të mundur shkatërrimin e një organizate kriminale aktive në trafikun e drogës midis dy vendeve. Mësohet se një kamion që vinte nga Spanja u ndalua në ...

22 artikuj të ndërlidhur »

I vjedhin shtëpinë, 68-vjeçari nga Gostivari bën një lutje të pazakontë për hajdutët

Albeu.com - parë: 13 orë

Një 68 vjeçar nga fshati Gradec i Gostivarit mbrëmë ka denoncuar një vjedhje që është kryer në shtëpinë e tij. Në lidhje me ngjarjen ai ka bërë një lutje të pazakontë për grabitësit që i hynë në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

"AS" bën parashikim: Ja kush shkëlqen dhe kush dështon në Botëror

Albeu.com - parë: 13 orë

Pak muaj na ndajnë nga starti i botërorit “ Rusi 2018”, gazeta spanjolle "As" bën një parashikim për lojtarët që pritet të shkëlqejnë në eventin më të rëndësishëm të botëa së futbollit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Denoncohet e zhdukur një 20-vjeçare në Gostivar

Albeu.com - parë: 13 orë

Gatë ditës së djeshme në policinw e Gpstivarit, A.F (42) ka denoncuar se me datë 14 janar të këtij viti, vajza e tij A.J (20) është largtuar nga shtëpia në drejtim të panjohur .

9 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj thërret qeverinë pas vrasjes së Ivanoviç

Albeu.com - parë: 13 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj , në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot për në ora 18:00, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare .

601 artikuj të ndërlidhur »

Lista Serbe reagon për Ivanoviçin, ka një kërkesë për EULEX dhe KFOR

Albeu.com - parë: 13 orë

Lista Serbe ka reaguar pas vrasjes së Oliver Ivanoviq në mëngjesin e sotëm. Me anë të një letre, kryetari i Listës Serbe ka thënë se askush nuk e mori me seriozitet thirrjen e Departamentit Amerikan ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Nëse keni informacion për vrasjen e Ivanoviçit fitoni mijëra euro

Albeu.com - parë: 14 orë

Lidhur me rastin e vrasjes së z.Ivanovic, të ndodhur sot rreth orës 08:10 min, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, Policia e Kosovës me të gjitha njësitet e saja relevante është angazhuar në ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Fotografi të pazakonta që duhet të shihni dy herë për t'i kuptuar! (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 14 orë

Nuk ka kufij për njerëzit me një imagjinatë të cilëtve edhe gjërat më të thjeshta dhe më të zakonshme mund tu duken madhështore . Shihni disa shembuj se si njerëzit me imagjinatë e interpretojnë ...

"Kukulla Ken", pas 60 operacioneve heq 4 brinjë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 14 orë

Rodrigo Alves njeriu që ngjan me kukullën Ken ka shpenzuar qindra mijëra dollarë në dhjetëra operacione plastike, dhe nuk e ka ndërmend të ndalojë. Së fundmi ai ka hequr 4 brinjë që të mund të duket ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Artisti bëri një gabim logjik në këtë pikturë, e gjeni dot? (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 14 orë

Shpesh ne propozojmë lojëra dhe ushtrime shumë të thjeshta por logjike dhe efektive, të cilat mund të ndihmojnë në zhvillimin e përqëndrimit, kujtesës dhe aftësive njohëse.

2 artikuj të ndërlidhur »

Dacic reagon për Ivanoviqin, e quan akt terrorist

Albeu.com - parë: 14 orë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka reaguar pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit në veri të Mitrovicës, duke e komentuar rastin si akt të rrezikshëm terrorist që e rrezikon ...

601 artikuj të ndërlidhur »