TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Fotografi mahnitëse të mbretëreshave të bukurisë një shekull më parë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 11 orë

Këto fotografi mahnitëse të mbretëreshave të bukura të viteve 1920 tregojnë se si idetë e bukurisë kanë ndryshuar në 100 vitet e fundit. Fotot dikur të bëra bardhe zi japin një pasqyrë reale të ...

Puthjet e fundit për Oliver Ivanovic (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 11 orë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanovic në mëngjesin e sotëm në veri të Mitrovicës ka prekur shumë serbët. Kjo vrasje ka ngritur në këmbë të gjitha institucionet vendore dhe ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Dalin pamjet, si i riu me armë e maskë grabiti në pak sekonda bankën (VIDEO)

Albeu.com - parë: 11 orë

Në videon bashkëngjitur lajmit mund të shikoni momentet e grabitjes së djeshme të një banke të nivelit të dytë brenda Hipotekës në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në mesditë rreth orës 14:00 dhe aksioni i ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Dje u tha se fejua, këngëtarja tregon si qëndron e vërteta

Albeu.com - parë: 11 orë

U fol gjatë ditën e djeshme për një fejesë të mundshme mes këngëtares Kamela Islamaj dhe DJ-n italian Truman . Megjithatë, në emisionin e mëngjesit “Chaud Patate” në Energy Radio, vetë Kamela ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Konflikti në Ukrainë ka rritur përhapjen e HIV-it

Albeu.com - parë: 11 orë

Konflikti në lindje të Ukrainë s ka rritur përhapjen e virusit HIV në gjithë vendin, zbulon një studim i ri. Donjecku dhe Luhansku, dy qytetet e mëdha në lindje, të ndikuara thellë nga dhuna që ka ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohen dy prokurorët që do të hetojnë vrasjen e liderit të serbëve në Kosovë

Albeu.com - parë: 11 orë

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqeri Syla deklaroi se prokuroria ka nisur hetimet për vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç.

601 artikuj të ndërlidhur »

Ndërkombëtarët e bënë veshin e shurdhër ndaj shqetësimeve, deklarata e frikshme

Albeu.com - parë: 11 orë

Lideri i SDP-së, i vrarë sot në veri të Mitrovicës ,Oliver Ivanoviq , kishte deklaruar para katër ditësh se ishte i frikësuar nga një vrasje e mundshme e inicuar ndaj tij.

601 artikuj të ndërlidhur »

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian dënon vrasjen e Ivanoviqit

Albeu.com - parë: 11 orë

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Sholtes ka dënuar vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq , duke kërkuar zbardhjen e rastit para drejtësisë.

601 artikuj të ndërlidhur »

Trump thyen shpresën e vetme të shqiptarëve: Jo më Lotari Amerikane!

Albeu.com - parë: 11 orë

Ashtu si gjatë fushatës, Trump po bën një lojë të fuqishëm kundër Lotarisë Amerikane e cila çdo vit dërgon drejt SHBA-së mijëra persona nga e gjithë bota.

37 artikuj të ndërlidhur »

Marrëdhënia me Elia Zaharian, kunata e saj rrëfen detajet

Albeu.com - parë: 11 orë

Aktori i njohur Amos Zaharia nuk e ka mbajtur aspak të fshehtë lidhjen me Gigliolën, madje në rrjetet e tyre sociale shohim se janë kudo bashkë. Të ftuar si çift në “Pasdite në Top Channel: çifti ka ...

4 artikuj të ndërlidhur »

U habitëm me çizmet, kaq ka kushtuar varësja e Norës në dasmën e saj (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 11 orë

Këngëtarja Nora Istrefi bën një jetë luksoze dhe këtë nuk e ka fshehur asnjëherë. Bujë të madhe në media dikur bëri edhe martesa e saj me Robert Berishën disa vite më parë, që dukej përrallore.

19 artikuj të ndërlidhur »

E çuditshme! Si ka përfunduar kjo makinë në katin e dytë të ndërtesës (VIDEO)

Albeu.com - parë: 12 orë

Çdo ditë mësojmë se aksidente të ndryshme kanë marrë jetë të pafajshme njerëzish. Në Shqipëri kjo tashmë është kthyer në një rutinë dhe gati gati kjo çështje është bërë e pandjeshme edhe tek publiku.

13 artikuj të ndërlidhur »

Adhuruesja e Trump "çmend" Instagramin: Kam ardhur për t'ju motivuar (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 12 orë

Një grua e cila ka qenë ushtarake po komentohet pafund në Instagram pas publikimit të fotove të saj gjatë stërvitjes me bikini dhe me armë në dorë, përcjell albeu.com E njohur me emrin Infitdel, ...

SMS-ja misterioze që Ivanovic i ka dërguar Vucicit

Albeu.com - parë: 12 orë

Oliver Ivanoviqit diku në muajin korrik të vitit të kaluar i ishte djegur vetura në Veri. Për këtë ai kishte kontaktuar Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq të cilit mediat serbe thonë se i ka ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Tragjedi në Vlorë, motra qëllon me thikë vëllain

Albeu.com - parë: 12 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë ku një sherr mes vëllait dhe motrës ka përfunduar me një tragjedi . Mësohet se motra ka qëlluar me thikë vëllain e saj. Policia bën me dije se 31-vjeçarja E.K.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ky avion mund të arrijë 6000 km/h shpejtësi

Albeu.com - parë: 12 orë

A e dini se një avion spiun mund të udhëtojë me një shpejtësi 5 herë më të mëdha sesa shpejtësia e zërit. Një rekord i ri është thyer nëg Boeing ku shpejtësia prej më shumë se 6000 km/h do të bëjë që ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Realizohet bashkëpunimi i parë muzikor mes njeriut dhe inteligjencës artificiale (VIDEO)

Albeu.com - parë: 12 orë

Albumi i parë muzikor i krijuar nga inteligjenca artificiale tashmë është një realitet, është publikuar më 12 janar 2018 dhe ekspertët mendojnë se teknologjia që është në bazë të kësaj mund të sjellë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Jep dorëheqjen kryeministri i Rumanisë: Nuk ndërtova autostrada dhe spitale

Albeu.com - parë: 12 orë

Kryeministri Mihai Tudose nuk arriti të marrë mbështetjen e partisë së tij në votimin e fshehtë që u mbajt në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar me 4 vota kundër dhe 4 abstenime, përkundër 59 ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët e VMRO-DPMNE nesër kthehen në Kuvend

Albeu.com - parë: 12 orë

Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të kthehen në Kuvend të enjten që ta dëgjojnë fjalimin e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili nesër do të arrijë në Maqedoni.

22 artikuj të ndërlidhur »

Taravari "selam" Ali Ahmetit nga Kumanova: Do ta marrim edhe Kërçovën

Albeu.com - parë: 12 orë

Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur një takim me qytetarët e Kumanovës. Arben Taravari, ka folur për zhvillimet e fundit politike dhe ka treguar arsyet, sipas tij, pse Ali Ahmeti është nervoz Ali ...

12 artikuj të ndërlidhur »