TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Messi apo Ronaldo? Pele jep përgjigjen që nuk pritej

Albeu.com - parë: 6 orë

Messi vazhdon të jetë i preferuari i Peles, të cilin do ta dëshironte në skuadër para Cristianos. Pele , legjenda e futbollit botëror dhe tre herë fituesi i Kupës së Botës me Brazilin, edhe njëherë ...

47 artikuj të ndërlidhur »

Qëlloi me breshëri 14 vjeçaren që dashuronte, i riu: S?e dija që ishim kushërinj

Albeu.com - parë: 6 orë

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur dje në Divjakë, ku një 22-vjeçar qëlloi me armë ndaj një vajze të mitur. Ka qënë dashuria e mohuar nga ana e vajzës dhe fakti që ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Gjenet e peshkut mund të ndihmojnë në kurimin e paralizës te njerëzit

Albeu.com - parë: 7 orë

Një studim i fundit tregon se çelësi për të riparuar dëmtimet nervore tek njerëzit , të cilat dërgojnë drejt paralizës , ndodhet te peshqit e llojit llamba.

Kim dhe Kanye bëhen prindër, lind fëmija nga nëna surrogate

Albeu.com - parë: 7 orë

Më në fund ka ardhur në jetë një nga bebet më të pritura në botë. Kim Kardashian dhe Kanye West janë bërë prindër për herë të tretë nga një nënë surrogate.

22 artikuj të ndërlidhur »

Selia e partisë së Ivanoviçit me kamera sigurie, a u filmua krimi

Albeu.com - parë: 7 orë

Një kamerë sigurie është e vendosur lartë në katin e dytë të selisë së partisë “Liria, Demokracia, Drejtësia (SDP)” në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, aty ku mëngjesin e sotëm, u vra lideri ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Paralajmërohen reshje intensive, shirat blindojnë Shqipërinë që nga nesër

Albeu.com - parë: 7 orë

Parashikimeve të sinoptikanëve për uljen e temperaturave, reshjeve të shiut e borës i shtohet edhe parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, i cili thekson se duke nisur nga mbrëmja e nesërme, në të ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Granit Xhaka i jep zyrtarisht fund beqarisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 7 orë

Vetëm pak kohë pas fejesës së Taulant Xhakës, sot ka qenë radha e vëllait më të vogël, Granitit, i cili ka lidhur kontratën e përjetshme me bashkëshorten e tij Leonitën.

11 artikuj të ndërlidhur »

Detaji tronditës që e lidh vrasjen e Ivanoviçit me serbët

Albeu.com - parë: 7 orë

Raporti i autopsisë tregon se Oliver Ivanoviç u qëllua për vdekje me gjashtë plumba nga një pistoletë e tipit Zastava M70A, prodhim serb. Qendra Klinike Spitalore e Mitrovicës thotë se ai ishte ...

601 artikuj të ndërlidhur »

"Ivanoviç vrau 49 shqiptarë, të afërmit e tij e dinë kush e ekzekutoi"

Albeu.com - parë: 7 orë

Halit Barani , kryetari i Qendrës Rajonale të KMDLNJ-së në Mitrovicë, ka komentuar situatën kaotike të shkaktuar pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, politikanit serb në Mitrovicë.

601 artikuj të ndërlidhur »

Detajet e errëta të vrasjes së dyfishtë në Vlorë, autori ishte thirrur në prokurori atë mëngjes

Albeu.com - parë: 7 orë

Një krim i dyfishtë tronditi mbrëmë Vlorën, nga ku mbetën të vdekur dy të rinj. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Gjorm, ku autori i krimit, Artion Shenaj ka vrarë me kallashnikov shokun e tij ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Serbia shprehet e hapur të ndihmojë Maqedoninë në integrimin europian

Albeu.com - parë: 7 orë

Ministrja serbe për eurointegrime, Jadrana Joksimoviq ka realizuar një takim me ambasadoren e Maqedonisë në Beograd, Vera Jovanovska-Tipko. Ajo e ka informuar ambasadoren Tipko për aktivitetet e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

I dënuar me dhjetë vjet burg, në pranga himarioti mashtrues

Albeu.com - parë: 7 orë

Policia ka vënë në pranga një 51-vjeçar në Borsh , i cili rezulton i dënuar me 10 vite burg , për veprën penale ”Mashtrim” . Strukturat Policore të Stacionit të Policisë Kufitare Borsh në bashkëpunim ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Terrorizmi godet sërish, 31 të vdekur në 2 sulme kamikaze

Albeu.com - parë: 8 orë

Dy shpërthime vetëvrasëse në Bagdat lanë 31 të vrarë dhe shumë të plagosur. Shpërthimet u kryen sot në mëngjes në Sheshin Tairan të kryeqytetit irakian, në një zonë të ngarkuar tregtare ku mblidhen ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Peci: Në vrasjen e Ivanoviçit mund të jetë përfshirë edhe Rusia

Albeu.com - parë: 8 orë

Diplomati kosovar, Lulzim Peci ka theksuar se vrasja e sotme e politikanit serb Oliver Ivanoviç është një lajm i keq për vendin, e sidomos për serb ët e Kosovës .

601 artikuj të ndërlidhur »

Biznesi i saj në rrezik, Viktoria Beckham bombardon rrjetin me foto (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 8 orë

Një ish-Spice Girl, gruaja e një nga futbollistëve më të talentuar, më të pasur David Beckham dhe gjithmonë në top formë. Madje shpeshherë ajo është kritikuar për peshën e saj, duke u cilësuar si ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Romela Begaj doli me doping, kampioni shqiptar i Europës reagon ashpër

Albeu.com - parë: 8 orë

Romela Begaj ka dalë pozitive në testin anti-dopingut pas Kupes së Botës ku ajo mori një medalje të artë dhe një të argjendë. Analizat kanë ardhur pranë Federatës Kombëtares të Peshëngritjes, nga ku ...

37 artikuj të ndërlidhur »

DAP hap ankandin publik në Maqedoni për mallrat me vlerë

Albeu.com - parë: 8 orë

Drejtoria për të Ardhura Publike (DAP) do të organizojë një ankand publik , ku do të ofrohen njëzet vetura, furgona, pastaj kompjuterë, televizorë, makineri të ndryshme, tokë bujqësore, objekte ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Reagon Rusia pas vrasjes së Oliver Ivanoviq

Albeu.com - parë: 8 orë

Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë në një deklaratë për vrasjen e Ivanoviçit tha se Moska “dënon fuqishëm këtë akt të neveritshëm”. Ministria ruse deklaroi se ky akt mund të çoi në rritjen e ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Vulin: Nëse Prishtina nuk është në gjendje të gjejë vrasësit, do i gjejmë vet

Albeu.com - parë: 8 orë

Vulin gjatë ditës së sotme është pyetur nga gazetarët se në çfarë gjendje sigurie është vendkalimi administrativ mes Serbisë e Kosovës. Ai deklaroi se situata mes dy vendeve është e qetë dhe nën ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviçin

Albeu.com - parë: 8 orë

Shpend Maxhuni , drejtori i Policisë së Kosovës , në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës , Ramush Haradinaj, ka thënë se PK-ja ka informacionet për prejardhjen e veturës ...

601 artikuj të ndërlidhur »