TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Makina që u përdor në atentatin ndaj Ivanoviçit dërgohet për ekzaminim në Prishtinë (VIDEO)

Albeu.com - parë: 5 orë

Zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti, tha se vetura e djegur e gjetur pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, do të dërgohet për ekzaminim.

601 artikuj të ndërlidhur »

Si të ndaloni ashpërsimin e peshqirëve me këto truke të lehta

Albeu.com - parë: 5 orë

Larja e peshqirëve në dukje është një proces shumë i thjeshtë! Nëse mendoni se kujdesi ndaj tyre përfshin vetëm një proces larjeje në lavatriçe, me shumë mundësi peshqiri ju ashpërson lëkurën kur ...

Gabimet që duhen shmangur kur gatuani me tigan që nuk ngjit

Albeu.com - parë: 5 orë

Tigani jongjitës është një mjet mjaft i nevojshëm në kuzhinë, pasi është shumë i lehtë në përdorim dhe pastrohet lehtë. Por kur nuk përdoret siç duhet ai mund të dëmtohet shumë kollaj.

Disa nga shenjat që paralajmërojnë kancerin, nuk duhen injoruar

Albeu.com - parë: 5 orë

Rreth një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur ndodhen në fazën e parafundit të kancerit , thuhet sipas Teenage Cancer Trust. Kanceri tek të rinjtë është mjaft i vështirë të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Serbia e prerë: S?ka dialog pa u zbardhur vrasja e Ivanoviçit

Albeu.com - parë: 5 orë

Drejtori i i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq i është përgjigjur Avni Arifit, shef i negociatave me Serbinë, i cili tha se dialogu mes shtetin fqinj është i paalternativë dhe i ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Produktet që nuk ua merrte mendja, por që shkaktojnë akne

Albeu.com - parë: 5 orë

Ajo që hamë dhe pijmë reflektohet drejtpërdrejt në trupin dhe shëndetin tonë. Ka disa ushqime që janë të mira për shëndetin, që rekomandohen edhe nga dietologët.

Çfarë e shkakton sidromën syri i thatë, mënyrat e shërimit

Albeu.com - parë: 5 orë

Shumë nga ju mund të vuani nga djegiet, dhimbje sysh, vizion të paqartë apo sy të rënduar për shkak të sindromës së syrit të thatë. Disa mund të vuajnë nga këto probleme njëherë në ca kohë, ndërsa ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Armina poston foton erotike: Kështu duhet ndjerë dashuria (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 5 orë

Lidhja mes Shkëlzen Berishës dhe blogeres së njohur Armina Mevlanit është një nga lidhjet më të diskutuara dhe që gjithmonë ia shprehin dashurinë njëri tjetrit edhe në rrjete sociale.

2 artikuj të ndërlidhur »

Lamtumira e dhimbshme, Ronaldinho i jep fund rrugëtimit

Albeu.com - parë: 5 orë

Ronaldinho i ka var atletet në moshën 37 vjeçare. Legjendari brazilian, Ronaldinho , edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtumirën futbollit, këtë e ka konfirmuar vëllai dhe agjenti i lojtarit, Roberto Assis.

47 artikuj të ndërlidhur »

Suarez trimfon, goli më i mirë i javës në La Liga (VIDEO)

Albeu.com - parë: 5 orë

La Liga ka zbuluar më të mirët e xhiros së 19’të në La Liga , triumfuan Suarez , Asenjo dhe Olunga . Goli i Luis Suarez është vlerësuar më i miri në La Liga për xhiron e 19’të, duke lënë pas atë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pas vrasjes së Ivanoviç, Vuçiç niset në fundjavë për në Kosovë

Albeu.com - parë: 5 orë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq , pritet të vizitojë të shtunën dhe të dielën Kosovë n. Lajmin për vizitën e Vuçiqit në Kosovë e ka bërë e ditur për “Tanjug” zyra e Presidentit serb.

14 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviçit do zbardhet shpejt, kamerat filmuan çdo gjë

Albeu.com - parë: 6 orë

Mediat serbe vazhdojnë të shkruajnë për vrasjen e sotme të Oliver Ivanoviç it, të cilat kanë paraqitur edhe trajektoren e qarkullimit të veturës së dyshuar, që mund të jetë përdorur në vrasje.

601 artikuj të ndërlidhur »

Kalifornia e re kërkon pavarësinë nga Shtetet e Bashkuara

Albeu.com - parë: 6 orë

Një grup që shpreson të shkëputet nga Kalifornia për shkak të taksave të larta dhe pakënaqësisë së tyre se si është drejtuar shteti , ka shpallur pavarësinë për "Kaliforninë e re".

Izraeliti mashtron shqiptarin që e ndihmoi, por përfundon keq

Albeu.com - parë: 6 orë

Wshtë dënuar me 6 muaj burg nga Gjykata e Tiranës , izraeliti i cili ka mashtruar një shqiptar . Sipas vendimit të Gjykatës së Tiranës , shtetasi izraelit Nikita G.

Ish-shefi i SHISH: Dy pista për vrasjen e Ivanoviçit, serbin nuk e ekzekutuan shqiptarë

Albeu.com - parë: 6 orë

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) të Shqipërisë, Fatos Klosi, ka komentuar rreth vrasjes së sotme të politikanit serb në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviq.

601 artikuj të ndërlidhur »

Jeni të stresuar? Zgjidhni një medalje për ta kuptuar pse

Albeu.com - parë: 6 orë

Stresi është një gjendje mendore në të cilën ne hasim çdo ditë. Mund të shkaktohet nga presioni i një situate, një detyrë që duhet kryer, një ekzaminim që duhet mbështetur, shkurtimisht, nga një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Trump dëshiron emigrantë nga çdo vend i botës

Albeu.com - parë: 6 orë

Presidenti amerikan, Donald Trump , ka thënë se dëshiron që në Shtetet e Bashkuara të ketë emigrantë nga kombet e gjithë botës, transmeton Reuters. Ai i ka bërë këto deklarata, pasi është pyetur nëse ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Incident në një fabrikë në Itali, vdesin dy punëtorë, plagosen katër të tjerë

Albeu.com - parë: 6 orë

Një incident ka ndodhur pasditen e sotme në një fabrikë në Itali, "Lamina spa" që prodhon pllaka çeliku dhe titani ku janë gjetur pa ndjenja gjashtë punëtorë brenda kantierit ndër të cilët dy kanë ...

Ligji i gjuhëve do ti kushtojë Maqedonisë afërsisht 2 milionë euro

Albeu.com - parë: 6 orë

Ligji i ri për përdorimin e gjuhëve do të nxjerrë nga arka e buxhetit për vitin 2018 106 milionë denarë, ose afërsisht 1.7 milionë euro. Që të funksionojë Agjencia për ndryshimin e gjuhëve dhe ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzohet helikopteri ushtarak, 7 persona humbën jetën

Albeu.com - parë: 6 orë

Të paktën shtatë persona vdiqën sot dhe tre të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi një helikopter ushtarak është rrëzuar në një zonë rurale në veri-perëndim të Kolumbisë, njoftoi ushtria kolumbiane.

3 artikuj të ndërlidhur »