TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albeu.com

Dikur e quante Berishën "faqezi", sot Spahiu në një tavolinë me të (VIDEO)

Albeu.com - I sapo botuar

Ish-Kryeministri Sali Berisha është parë dje të ulet në një tavolinë në çadrën e ngritur para Kryeministrisë, me kreun e AK-së Kreshnik Spahiu . Në takimin që zgjati rreth 20 minuta, mësohet se ...

343 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria nis hetimin ndaj ish-funksionarëve të MPB-së

Albeu.com - I sapo botuar

Prokuroria ka filluar një hetim ndaj ish-funksionarëve të Ministrisë së Punëve të Brenshme si dhe ndaj personave fizik e juridik nga Shkupi, Kumanova e Strumica.

Ekzekutoi vrasësin e vëllait, ja çfarë thotë pas 17 vitesh burg Arben Grori

Albeu.com - parë: 25 min

Emri i Arben Grorit është i njohur nga drejtësia, ndërsa sot vuan dënimin për vrasje me paramendim. 46–vjeçari, i cili gjendet në qeli për dy vepra penale, është deklaruar fajtor nga drejtësia ...

3 artikuj të ndërlidhur »

?Rama legjitim, Tahiri të zëvendësohet nga një ministër teknik?

Albeu.com - parë: 35 min

Nga Henri Çili Në shesh është ngulur çadra e opozitës dhe ironikisht jemi 120 ditë para zgjedhjeve të 18 qershorit, pra thjesht 75 ditë para fillimit të fushatës elektorale.

8 artikuj të ndërlidhur »

Llalla kërkon shenjat e gishtave për 6 deputetë dhe 3 kryetarë bashkie

Albeu.com - parë: 40 min

Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një kërkesë Kuvendit të Shqipërisë, ku kërkon të marrë shenjat e gishtërinjve për 6 deputetë. Në bazë të ligjit të dekriminalizimit , organi i akuzës ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Statistikat e Derbit Partizani-Tirana, bardheblutë s'fitojnë prej 11 ndeshjesh

Albeu.com - parë: 40 min

Sonte, në orën 18:00, në stadiumin “Selman Stermasi", do të luhet derbi i 148-të midis Partizanit dhe Tiranës . “Demat e kuq” janë për momentin në vendin e tretë, me 39 pikë, ndërsa bardheblutë ...

21 artikuj të ndërlidhur »

"Kokën" e Saimir Tahirit për të qetësuar Bashën? Ja përgjigja e liderit demokrat

Albeu.com - parë: 50 min

Sot është dita e tretë e protestës së demokratëve dhe Lulzim Basha premton se nuk do të ketë kthim pas pavarësisht ofertave sipas tij që i janë bërë për t'i dhënë "kokën" e Sajmir Tahirit.

40 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e PD-së shqetëson drejtorin e hotel "Rogner", ja debati i fortë me shefin e Policisë Rrugore (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 50 min

Një debat i ashpër ka ndodhur me shefit të Policisë Rrugore për Tiranën Ervin Hasrama dhe drejtorit të një hoteli privat në Tiranë për shkak të protestës së demokratëve të shesh, e cila ka bllokuar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Aleanca për shqiptarët pritet të zhvillojë takim me LSDM-në

Albeu.com - parë: 50 min

Aleanca për Shqiptarët ka lajmëruar se gjatë kësaj jave pritet të zhvillojë një takim me përfaqësues të LSDM-së për qeverinë e re. Ndërkohë, partitë shqiptare nënshkruese të platformës së përbashkët ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Quagliarella shpërthen në lot, zbulon arsyen e largimit nga Napoli

Albeu.com - parë: 1 orë

Fabio Quagliarella mes lotësh ka zbuluar arsyen e vërtetë pse u largua nga Napoli dhe kjo javë ishte fundi i një makthi pasi ndjekësi i tij psikopat më në fund është burgosur.

3 artikuj të ndërlidhur »

A do jetë Artan Grubi drejtor i qendrës për menaxhimin e krizave?

Albeu.com - parë: 1 orë

Në Prishtinë po mbahet Samiti i Komisioneve parlamentare të politikës së Jashtme, ndërsa një ndër temat e këtij diskutimi është edhe ballafaqimi apo sfidat e krizës me refugjatët, ku Bashkimi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

KOMENT/ Për një partneritet strategjik Shqipëri-Kroaci

Albeu.com - parë: 1 orë

Nga Shaban Murati Letra e përbashkët, që ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë dhe ministri i Mbrojtjes i Kroacisë i dërguan sekretarit të përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg,për të cilën njoftonte ...

Plagosi në atentat 49-vjeçaren në Shkodër, policia arreston vrasësin me pagesë

Albeu.com - parë: 1 orë

E plagosura tha se dyshonte se bëhej fjalë për një vrasës profesionist dhe duket se edhe hetimet e policisë po shkojnë në këtë drejtim. Policia e Shkodrës arrestoi sot Shkëlzen Zenjën si i dyshuar si ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Rama çel ekspozitë në Firence, ja çfarë thotë për artin e tij për "Corriere della Sera" (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 1 orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama çeli ekspozitën e tij më 24 shkurt në galerinë e artit "Eduardo Seçi" në qytetin e Firences në Itali. Në një intervistë për "Corriere della Sera", Rama ka thënë se ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ky është goli që shënoi Sadiku në fundjavë (VIDEO)

Albeu.com - parë: 1 orë

Për të dytën javë radhazi, Armando Sadiku gjen golin për ekipin e tij Lugano . Pas golit të shënuar javën e kaluar, këtë herë sulmuesi elbasanas ka dërguar sërish topin në rrjetë, në barazimin 1-1 që ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Flet ish-ministri i Jashtëm në '97: Takimet me Mariza Linon dhe sherri me Berishën

Albeu.com - parë: 1 orë

Alfred Serreqi qëndroi në politikë 7 vitet e para të demokracisë së brishtë shqiptare. U largua prej saj në kohën më të vështirë, atë të ‘97-ës. Shkak u bë një përplasje e fortë mes ish-presidentit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dritëroi, siç nuk e keni parë ndonjëherë (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 1 orë

Këto janë disa nga fotot e rralla të Dritëro Agollit, të cilat janë publikuar nga vajza e tij pasi ai ndërroi jetë pak ditë më parë. Në to duket Dritëroi sëbashku me familjen dhe nipërit në përiudha ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ja si dukej 26 vite më parë, studentja greviste Mesila Doda (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - parë: 2 orë

Mesila Doda ka qenë një ndër studentet që u futën në grevë urie me qindra bashkëmoshatarë të tjerë në Qytetin Studenti duke kërkuar fillimisht ndryshimin e emrit të Universitetit të Tiranës, i cili ...

3 artikuj të ndërlidhur »

"LSDM pranon shqipen në Kuvend, por jo në Gjykata"

Albeu.com - parë: 2 orë

Pedagogu i të drejtës kushtetuese Osman Kadriu, i cili është konsultuar si ekspert nga ana e partive shqiptare për përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare në Maqedoni, ka zbuluar disa detaje të ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Shkëlzeni dhe Argita në protestë? Ja çfarë thotë Berisha (VIDEO)

Albeu.com - parë: 2 orë

Sali Berisha është pyetur ditën e djeshme për pjesëmarrjen në protestë, të fëmijëve të tij. Ai tha se ata kanë dalë në protestë si qytetarë të shqetësuar dhe duan të rrëzojnë këtë qeveri.

29 artikuj të ndërlidhur »