TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ABC News

U dekoruan nga Federata e Atletikës

ABC News - parë: 17 orë

Izmir Smajlaj dhe Luiza Gega morën dekorata për sukseset e tyre të mëdha sportive. Federata e Atletikës nderoi, po ashtu, edhe disa kampionë të dikurshëm.

11 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti rus Putin takohet në Kremlin me Marine Lë Pen

ABC News - parë: 17 orë

Presidenti rus Vladimir Putin ka pritur në Kremlin kandidaten për zgjedhjet presidenciale franceze Marin Lë Pen. Putin u shpreh se nuk kishte dëshirë të influenconte zgjedhjet në Francë.

29 artikuj të ndërlidhur »

Talat Xhaferri i BDI-së do të jetë kryetari i ri Kuvendit të Maqedonisë

ABC News - parë: 17 orë

Talat Xhaferi nga radhët e BDI-së do të jetë kryetar i ri i Kuvendit të Maqedonisë. Xhaferi ka marrë mbështetjen e shumicës parlamentare. Ndërkohë që raportohet se votimi i Xhaferrit për kryetar të ...

55 artikuj të ndërlidhur »

KLD rrëzon propozimet e ministrit të Drejtësisë

ABC News - parë: 17 orë

Anëtarët e Këshillit të Lartë të Drejtësisë rrëzuan kërkesën e Ministrit të Drejtësisë për procedimin disiplinor ndaj tre gjyqtarëve të ndryshëm. Mësohet se anëtarët e këshillit pasi dëgjuan ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Rama inspekton nënstacionin e rikonstruktuar të Golemit

ABC News - parë: 17 orë

Kryeministri Rama inspektoi nënstacionin e rikonstruktuar të Golemit që do të ofrojë furnizim me energji elektrike me kohë të plotë, për një nga zonat më të populluara të Durrësit gjatë sezonit veror.

4 artikuj të ndërlidhur »

Shfaqja “Kontrabas”

ABC News - parë: 18 orë

Regjisori Stefan Çapaliku sjell monodramën “Kontrabas” në Teatrin e Metropolit. Dramën e muzikantit të autorit Patrick Suskind për rreth 90 minuta e sjell aktori Pjerin ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sekuestrohen 23 metra katrorë tokë në Rrjoll të Shkodrës

ABC News - parë: 18 orë

23 mijë metra katrorë tokë në Rrjoll të Shkodrës u sekuestruan nga gjykata me kërkesë të prokurorisë. Kjo sipërfaqe ishte pronë e shtetasit Vate Lari, i cili sipas prokurorisë e ka përfituar përmes ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Lufta ndaj informalitetit ul me 35% bizneset akitve në vend

ABC News - parë: 18 orë

Qindra sipërmarrje që mbijetonin në treg pa paguar taksat, kanë zgjedhur të mbyllen, pasi rreth një viti regjistrimi si biznese në qendrën kombëtare të biznesit.

Zgjedhjet në Kavajë

ABC News - parë: 18 orë

Pas deklaratave te Edi Palokes, sipas te cilit nuk do te kete zgjedhje ne Kavaje ka reaguar kryeministri Edi Rama. “PD nuk hyn ne zgjedhje në Kavajë?” pyet shefi i qeverise ne rrjetin social tëitter ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Jean Claude Juncker paralajmëron SHBA-në

ABC News - parë: 18 orë

Në një intervistë për Financial Times presidenti i Komisionit Europian Zhan Klod Junker, ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se nës,e Bashkimi Europian shpërbëhet atëherë në Ballkan do ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Eurodeputeti Dan Cristian Preda për Shqipërinë

ABC News - parë: 18 orë

Në një intervistë eskluzive për ABC News, eurodeputeti i komisionit të jashtëm në Parlamentin Europian, Cristian Dan Preda shprehet kundër bojkotit te parlamentit nga opozita ne Tirane.

Leskaj: Marrëdhënia me Kuvendin e mirë

ABC News - parë: 18 orë

Kontrolli i Larte i Shtetit i kerkon Kuvendit me shume angazhim per te zbatuar rekomandimet qe dalin nga auditimi. Kjo u vu ne dukje gjate nje seminari te zhvilluar ne Tirane per forcimin e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Elbasani mbulohet nga tymi dhe bloza

ABC News - parë: 18 orë

Në zonën e Elbasanit ditët e fundit është vënë re një ndotje e madhe e ajrit. Tymi që ka mbuluar qytetin po shqetëson ...

Avokati i Popullit: Konstituohet komisioni Ad Hoc

ABC News - parë: 18 orë

Avokati i Popullit Igli Totozani ka mbledhur komisionin “ad hoc” për verifikimin dhe vlerësimin paraprak të kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Larë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

17 artikuj të ndërlidhur »

Paloka: S' do të ketë zgjedhje as në Kavajë, as në Shqipëri me Edi Ramën Kryeministër

ABC News - parë: 18 orë

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka tha se pa qeveri teknike nuk do të ketë as zgjedhje vendore e as parlamentare. Ai iu përgjigj interesit të gazetarëve pas dekretimit të 7 majit si datë ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Qyteti i Gjirokastrës me rrugë të shkatërruara

ABC News - parë: 19 orë

Në Gjirokastër një pjesë e rrugëve brenda në qytet janë hapur për t’u rindërtuar. Por në shumë raste firmat nuk respektojnë afatet dhe në qytet është kaos ...

Kukës, investime në rrjetin vaditës të tokave

ABC News - parë: 19 orë

Fermerët në Kukës duket se këtë vit do ta kenë të mbarë. Janë 55 milionë lekë të reja investime që do të vënë në eficencë rrjetin më të madh ujitës në Kukës, kanalin e ...

Kadri Morina merr titullin “Doctor Honoris Causa”

ABC News - parë: 19 orë

Presidenti i kompanisë së sigurimeve “Eurosig” Kadri Morina, u dekorua me çmimin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti Amerikan School of Global Mengment, me qendër në Florida për kontributin e tij ...

Kandidati për presidencialet franceze

ABC News - parë: 19 orë

Ish-ministër socialist dhe lider i lëvizjes së pavarur "Në marshim" Emanuel Makro, sipas analisteve, do te jete pengesa qe do te ndale lideren e frontit kombëtar, Marinë Lë Pen ne rrugen drejt ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e ish-deputetit rus në Kiev

ABC News - parë: 19 orë

Moska vijon të rrëzojë akuzat si porositëse e një vrasjeje politik duke i cilësuar si absurde. Ish deputeti rus Denis Voronenkov u ekzekutua të enjten me tetë plumba të qëlluar nga një pistoletë ...

36 artikuj të ndërlidhur »