TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Category :

Kolegji `Yahya Kemal` vazhdon traditën e suksesit, nxënësit shpërblehen me medalje në mbarë botën

Ina - parë: 58 min

Në kuadër të garave të debatit që mbahet në Sarajevë, nxënësit e shkollës Jahja Kemal ka arritur të sjellë 13 medalje, ndërsa së shpejti pritet që nxënësit të udhëtojnë në gara globale në debat që do ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shteti serb nuk regjistron fëmijët shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë!

Alb Portali - parë: 1 orë

Loading... ”Njohja e dinjitetit të lindur dhe e të drejtave të barabarta e të patjetërsueshme të të gjithë anëtarëve të familjes njerëzore është baza e lirisë, drejtësisë dhe e paqes në botë”-është ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Cancelo i jep lamtumirën Valencias

Top Channel - parë: 2 orë

Joao Cancelo zhvilloi dje ndeshjen e fundit me Valencian dhe u përshëndet me tifozët vendas, para largimit nga Spanja. Mbrojtësi anësor portugez do t'i bashkohet Interit, në një marrëveshje shkëmbimi ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Prishtina e varfër në vitin 1949, dhe transformimi i saj në vitin 1979 (VIDEO)

Alb Portali - parë: 2 orë

Loading... Prishtina, kryeqyteti i Kosovës me dy pamje të ndryshme filmike, ku në viedeon e parë shfaqet një tablo e mjerimit, kurse në videon e dytë një transformim total.

Farat e lirit/ Dikur të përdorura nga egjiptianët për ‘ilaç’, sot përdoren për…

Alb Portali - parë: 2 orë

Loading... Farat e lirit (Linum usitatissium L.) vijnë nga bima e lirit. Egjiptianët e lashtë i përdornin farat e lirit për ushqim dhe ilaç. Në të shkuarën farat e lirit janë përdorur përgjithësisht ...

Ja kush kishte urdhëruar ndërhyrjen në Lagjen e Trimave më 9 maj, ja dëshmia?!

Ina - parë: 2 orë

Gazetari Zoran Bozhinovski ka mundur të marrë një dëshmi nga një prej pjesëtarëve të Njësisë Speciale “Tigrat”, ku jepen detaje deri më tani të pazbardhura nga aksioni në Kumanovë më datë 9 dhe 10 ...

Kaliniç-Milan, të hënën testet mjekësore

Top Channel - parë: 2 orë

Telenovela e transferimit të Nikolo Kaliniç nga Fiorentina te Milani, duket se ka ardhur në fundin e saj. Sulmuesi kroat, i cili aktualisht ndodhet në atdheun e tij, do të udhëtojë të hënën për në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Arratisja” e Kapllanit, plan i UDB-së !

Ina - parë: 3 orë

Nga Nafi ÇEGRANI Siç dihet edhe më herët janë hedhur e parashtruar mori mendimesh e hupotezash, polemika e dilema rreth romanit më të famshëm të letrave shqipe “Tradhtia”, ose gjegjësisht rreth ...

Momenti kur u qëllua për vdekje nga policia njëri nga të dyshuarit e sulmit në Spanjë (VIDEO)

Lajm - parë: 3 orë

Është shfaqur video-xhirimi në të cilin shihet momenti kur policia hap zjarr dhe e qëllon për vdekje njërin nga të dyshuarit për sulmin e dytë terroristë në Spanjë, ku mbetën të lënduar shtatë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vetëvendosja dhe Lr-Pdsh-ja në të njejtën vijë politike

Botasot - parë: 3 orë

Të premten në selinë qëndrore të Vetëvendosjes në Prishtinë u zhvillua një takim i përbashkët i Nënkryetarit të Lr-Pdsh-së doc.d-r Elmi Aziri dhe Albin Kurti i Vetëvendosjes.

3 artikuj të ndërlidhur »