Gjak dhe gra të therura në rrugë/ Dalin pamjet e tmerrshme të Finlandës (VIDEO)

Lajm - parë: 4 orë

Dalin pamjet e tmerrshme të pasojave të sulmit me thikë që ndodhi ditën e sotme në qytetin Turku të Finlandës. Dy persona u vranë dhe tetë të tjerë u plagosën pasi një burrë sulmoi me thikë disa ...

59 artikuj të ndërlidhur »

Shtohet numri i aksidenteve me fatalitet

Lajmi.net - parë: 7 orë

Pavarësisht mobilizimit të Policisë së Kosovës rreth sigurisë në komunikacion, numri i aksidenteve nuk ka të ndalur, e kohët e fundit edhe me fatalitet, ku krahasuar me periudhën janar-korrik ...

88 artikuj të ndërlidhur »

Tragjedi në Plug të Lushnjës, vret gruan nga xhelozia

Top Channel - parë: 4 orë

Një krim në familje ka tronditur pasditen e të premtes fshatin Plug të Lushnjës, ku një 51 vjeçare ka vdekur pas një grindjeje me bashkëshortin. Tajar Kazanxhi ka goditur gruan e tij Natasha, me ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Ekzekutohet terroristi i Barcelonës, ky është 18-vjeçari që vrau 14 persona e plagosi mbi 100 (FOTO)

Lajm - parë: 3 orë

Ekzekutohet terroristi i Barcelonës, ky është 18-vjeçari që vrau 14 persona e plagosi mbi 100. Mbrëmjen e sotme policia spanjolle ka bërë të mundur ekzekutimin e 18-vjeҫarit Mousa Oukabir, terroristi ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni

Kush do të jetë pasuesi i Zvërlevskit, por ja kur do të bëhet zgjedhja

Ina - parë: 7 orë

Qeveria e Maqedonisë më 22 gusht do t’i propozojë Kuvendit të bëjë shpallje për prokurorin e ri shtetëror. Zëdhënësi i qeverisë Mille Boshnjakovski, në konferencën për shtyp deklaroi se në seancën e ...

105 artikuj të ndërlidhur »

Ivanov: Është koha e fundit që t’i kthehet dinjiteti ushtarit të Maqedonisë

Telegrafi - parë: 7 orë

Është koha e fundit që të rritet buxheti i Ushtrisë, pasi para armatës sonë ka rreziqe dhe punë të mëdha, porositi presidenti, Gjorge Ivanov, në fjalimin e tij me rastin e 25-vjetorit të formimit të ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Vetëvendosja dhe Lr-Pdsh-ja në të njejtën vijë politike.

Ina - parë: 3 orë

Sot me datë 18.08.2017 në selinë qëndrore të Vetëvendosjes në Prishtinë u zhvillua një takim i përbashkët i Nënkryetarit të Lr-Pdsh-së doc.d-r Elmi Aziri dhe Albin Kurti i Vetëvendosjes.

Kosovë

Analistët: Partitë politike të arrijnë konsensus për zhbllokim të situatës

Telegrafi - parë: 7 orë

Kuvendi i Kosovës edhe pse ka provuar të mbajë katër vazhdime të seancës konstituive, deri tani nuk ka arritur të zgjedhë kryeparlamentarin dhe nënkryetarët.

76 artikuj të ndërlidhur »

“Në listat e PDK-së s’do të ketë njerëz me afera korruptive”

Lajmi.net - parë: 5 orë

Dega e PDK-së në Gjilan ende nuk e ka bërë publik emrin e kandidatit të saj për garën për Kryetar të Komunës së Gjilanit, e as listën e atyre që do të garojnë për asamblenë komunale.

21 artikuj të ndërlidhur »

Pas dorëheqjes së Ramë dhe Shukri Bujës, vjen largimi i radhës nga PDK

Ina - parë: 3 orë

Anëtari i Kryesisë së PDK-së në Lipjan, Fitim Mëziu ka deklaruar sot ndërprerjen e aktivitetit të tij politik në Partinë Demokratike të Kosovës. Kjo ndërprerje e aktivitetit të Mëziut ka ardhur për ...

52 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri

Mandija njeh ndërkombëtarët me raportin për zgjedhjet

Top Channel - parë: 11 orë

Zëvendëskryeministrja, Ledina Mandija zhvilloi këtë të premte takime me përfaqësues të zyrës së Bashkimit Europian në Shqipëri, zyrës së Këshillit të Europës dhe OSBE-së.

25 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria do ketë një tjetër stadium modern? Ky është projekti

LajmiFundit - parë: 5 orë

Shqipëria mund të ketë një tjetër stadium të ri modern i cili do të ndërtohet në qytetin jugor të vendit, në Tepelenë. Projekti është publikuar në faqen zyrtare të Bashkisë së Tepelenës, aty ku ...

Patozi-Bashës: Qeveria nuk rrëzohet nga brenda, asnjë raport nuk justifikon humbjen

LajmiFundit - parë: 7 orë

Ish-nënkryetarin e Partisë Demokratike, Astrit Patozi tha sot se asnjë raport i dalë nga zyrat e ministrave teknikë të Lulzim Bashës nuk e shpëton kreun e demokratëve nga përgjegjësia për disfatën e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Rajon

"Shteti serb nuk regjistron fëmijët shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë!"

Zhurnal - 17.08.2017

"Shteti serb nuk regjistron fëmijët shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë!" Drita Osmani & Valon Jashari Lajm i lidhur Çka na duhen këto sherrnaja DEMOS-CRATOS, populli dhe “filozofët” e PDK-së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata lufte nga Athina drejt Turqisë

Respublica - 17.08.2017

Një ditë pas deklaratave të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Caushoglu se zona e disa ishujve të Egjeut ka status të kontestueshëm dhe se mes Turqisë e Greqisë nuk ka një marrëveshje për ndarjen e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Provokacioni i Beogradit: SHBA i premtoi me shkrim Millosheviçit se s’do e njohë kurrë Kosovën, por dokumentin e dogji Xhinxhiç

Ina - 17.08.2017

Ndihmësi më i afërt i Sllobodan Milosheviçit, njëkohësisht numri dy i qeverisë serbe ka bërë një diversion të fuqishëm kundrejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Bota

Nëna lëndohet, djaloshi zhduket pas sulmeve në Barcelonë – gjyshi kërkon ndihmë (Foto)

Lajmi.net - parë: 5 orë

Një hetim urgjent ka nisur për shtatëvjeçarin e zhdukur me nënshtetësi australiane dhe britanike pas sulmeve terroriste në Barcelonë. Në sulmet e djeshme në Spanjë kanë mbetur të vdekur 14 persona ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Erdogan, thirrje turqve në Gjermani: Mos votoni as Merkelin, as Schultz! Janë armiq të Turqisë

Respublica - parë: 4 orë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u ka bërë thirrje turqve në Gjermani që të mos votojnë për Merkelin, apo edhe rivalin e saj, Schultz. “ Tani në Gjermani socialdemokratët dhe kristiandemokratët ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Romney kritikon Presidentin Trump

VOA - parë: 8 orë

Ish kandidati republikan për president Mitt Romney kritikoi të premten presidentin Donald Trump, për mënyrën se si e trajtoi ai protestën e dhunshme të supremacistëve të bardhë në qytetin e ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Ekonomi

Të ardhurat në buxhet më shumë se plani por më pak shpenzime

Ora news - parë: 10 orë

Buxheti i shtetit ka në 7 muajt e parë të këtij viti ka mbledhur performuar pozitivisht edhe pse ka qenë periudhë zgjedhjesh. Statistikat e Ministrisë së Financave tregojnë se të ardhurat në buxhetin ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Ndërtohen 170 kilomtera të preojektit “Rrjedha Turke”

Almakos - parë: 9 orë

Rreth 19 për qind e tubacionit të gazit natyror “Rrjedha Turke” është ndërtuar, deklaroi të premten Aleksandar Novak, ministri rus i Energjisë, raporton AA.

Thellohet deficiti tregtar, rritja e eksporteve e pamjaftueshme, avancojnë importet

SOT - parë: 20 orë

Thellohet akoma dhe më tej deficiti tregtar. Instituti i Statistikave ka publikuar dje raportin për tregtinë e jashtme, ku ekspertet janë me trend rritës, por të pamjaftueshme për të ndikuar në uljen ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kulturë

Shpend Ahmeti shfaqet me gruan (Foto)

Zhurnal - parë: 6 orë

Shpend Ahmeti shfaqet me gruan (Foto) Loading... Shpend Ahmeti është shfaqur plot buzëqeshje pas një natë jo fort të këndshme në Itali. Në shoqërinë e gruas së tij, Ardianës, Shpendit i është kthyer ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Banorët e Shipitullës s’po duan asgjë më shumë se sa trajtim të dinjitetshëm, thotë Gashi

Koha.net - parë: 4 orë

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se banorët e Shipitullës, që po kanë probleme me zhvendosjen e detyrueshme për shkak të nevojave të KEK-ut, nuk po ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Përsëri dëmtime te parku “1 Tetori”

Koha.net - parë: 10 orë

Edhe pse kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka angazhuar 4 roje në parkun e ri “1 Tetori”, pasi pati dëmtime vetëm pak ditë pas ndërtimit, kjo përsëri vazhdoi njësoj.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kronika

Këta janë tre presonat e arrestuar për sulmin ndaj Sokol Zogajt (Foto)

Telegrafi - parë: 5 orë

Policia ka arrestuar tre persona të dyshuar për sulm ndaj Sokol Zogajt, drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës. Insajderi ka mësuar se të arrestuarit janë Blerim Abdullahu, Burim Zhejqi, Guri ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Zjarr në kodrat e Levanit, zbret deri në rrugën nacionale, digjen ullishte

Ora news - parë: 6 orë

Kodrat e Levanit në Fier u përfshinë gjatë ditës së sotme nga një zjarr i madh, fikja e të cilit u bë i mundur vetëm pas tre orësh betejë me flakët. Zjarri ishte afruar pranë rrugës nacionale ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Ja kush është ish-gruaja e deputetit që e denoncoi në polici

Mapo - parë: 9 orë

Ish-deputeti socialist Hamit Kosta, u shoqërua në policinë e Elbasanit, pas një debati që pati me ish-gruan e tij. Mësohet se shtetësja E.T. e ka denoncuar ish-burrin e saj pas një zënkë që kanë ...

14 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact