TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni »

Ahmeti premton se shqiptarët nuk do të zhgënjehen me qeverinë e re

Albeu.com - parë: 3 orë

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Rruga drejt…” në Alsat-M ka thënë se shqiptarët nuk do të zhgënjehen me qeverinë e re dhe këtë do ta vërtetojë koha.

Ahmeti: Nuk mendoj se Specialja ka kursyer BDI-nл

Botasot

Pse Ahmeti shikon në tavan kur tregon pse BDI nuk mori poste të rëndësishme? (Video)

Lajm

Lajm Portalb Almakos Almakos Antpress Albeu.com Telegrafi Alb Portali

18 artikuj të ndërlidhur »

Ditën e Bajramit temperaturat arrijnë rekordin në Kosovë, ja sa nxehtë do të jetë

Lajmi.net - parë: 7 orë

Vala e ditëve të nxehta ka përshkuar Evropën dhe vendet e Ballkanit duke përfshirë edhe Kosovën. Këtë javë edhe në Kosovë temperaturat ishin të larta, të cilat do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ...

Maqedonia nesër në fazë e verdhë, ja çfarë duhet të bëni

Portalb

Moti: E diela dita më e nxehtë e Qershorit

RTSH

Telegrafi Lajmi.net Portalb Mapo Albeu.com Almakos Botasot Antpress

48 artikuj të ndërlidhur »

Trump vazhdon sanksionet për personat në “Listën e zezë” në Ballkanin Perëndimor

Telegrafi - parë: 6 orë

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka sjellur vendimin e parë që ka të bëjë me shtetet e Ballkanit Perëndimor, në të cilin hapësirë më e madhe i është dhënë Maqedonisë për shkak të kërcënimeve të ...

Trump vazhdon sanksionet e Bushit në Ballkanin Perëndimor

Lajmi.net

Trumpi zgjat masat e jashtëzakonshme për Ballkanin Perëndimor

Portalb

Zeri Telegrafi Idividi Almakos Java News Lajm Lajm Telegrafi

21 artikuj të ndërlidhur »
Kosovë »

Krasniqi: Posti i kryeparlamentarit i takon PDK’së

Zeri - parë: 3 orë

Janë bërë pothuajse tri javë nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat u shpallën pas rrëzimit të Qeverisë Mustafa me një mocion të iniciuar nga opozita.

Quni: PAN-i po spekulon, nuk ka vota të LDK-së (Video)

Lajmi.net

Deda: Ne mund të dalim nga Kuvendi kur të votohet qeveria

Zeri

Gazeta Express Telegrafi Gazeta Express Lajm Zeri Gazeta Express Lajmi.net Gazeta Express

58 artikuj të ndërlidhur »

Ahmet Isufi i bindur: Haradinaj bëhet kryeministër

Lajmi.net - parë: 2 orë

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, është shprehur i bindur se koalicioni PAN, pjesë e të cilit është partia e tij, do ta krijojë qeverinë e re të vendit.

Isufi i bindur: Haradinaj bëhet kryeministër (Video)

Gazeta Express

Bajrami: Presim shumë shpejtë ta kemi qeverinë nën udhëheqjen e Haradinajt

Lajmi.net

Gazeta Express Lajmi.net Lajmi.net Lajm Zeri Lajmi.net Zeri Gazeta Express

46 artikuj të ndërlidhur »

Grainca thotë se LDK ia ka mbyllur derën PAN-it

Lajmi.net - parë: 2 orë

Ish-deputeti i LDK-së, Blerim Grainca në “D+” ka thënë se nuk ka disponim që të shkohet me ‘PAN’, deri sa dera hapur i lihet VV-së. “LDK tani është në fazën e diskutimeve dhe reflektimeve të ...

Ky është kushti kyç i LDK-së për bashkëpunim me VV-në

Albeu.com

Grainca tregon kushtin kyç të LDK'së për bashkëpunim me VV'në (Video)

Gazeta Express
3 artikuj të ndërlidhur »
Shqipëri »

VIDEO/ Tahiri tallet me LSI: Shikojeni të shkretin si e humbi shansin

BalkanWeb - parë: 3 orë

TIRANE- Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, njëherësh kryetari i PS-së së Tiranës dhe një nga figurat më të sulmuara nga LSI-ja ditët e fundit, nuk e ka kursyer ironinë me ta.

Rama heq “shemrin” e Tahirit. Zv.ministri Marku replikoi me ish-ministrin

Top Channel

Ofendoi Tahirin: Rama shkarkon zv/ministrin e Brendshëm të LSI

Mapo

SOT ABC News RTSH Botasot Mapo Ora news Respublica BalkanWeb

38 artikuj të ndërlidhur »

Blushi: Hajdutët PS-PD-LSI dhe PDIU do të mbrojnë votat e LIBRA

SOT - parë: 3 orë

I ftuar në emisionin “Të Paeskpozuarit”, kreu i LIBRA, Ben Blushi foli ndër të tjera për mbrojtjen e votave të LIBRA në zgjedhjet e 25 qershorit. “Gjithsej ka 4 numërues nga 4 parti, PS, PD, LSI dhe ...

Blushi: LIBRA edhe një votë po të ketë në Kuvend nuk e jep për Ramën kryeministër

BalkanWeb

Blushi: Rama e ktheu korrupsionin në sistem, ja pse shkarkohet si i paaftë në 25 qershor

BalkanWeb

ABC News Botasot Gazeta Express Gazeta Express Gazeta Express Ora news RTSH SOT

34 artikuj të ndërlidhur »

Zv/kryeministrja Mandija kallëzoi në prokurori 164 punësime në Albetrol

ABC News - parë: 4 orë

164 punësime në shoqërinë Albpetrol sh.a janë kallëzuar në prokurori nga Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, njëherësh drejtuese e Task Forcës. Sipas kallëzimit të depozituar në Prokurorinë e ...

Ky është shkaku pse zv.kryeministrja i kërkon Ramës të shkarkojë zv.ministren e Financave

Albeu.com

Mandija i kërkon Ramës shkarkimin e zv/ministres së Financave

SOT

Ora news Mapo SOT Ora news BalkanWeb Java News Albeu.com BalkanWeb

23 artikuj të ndërlidhur »
Rajon »

Evropianizimi taktik i Vuçiqit

Portalb - parë: 17 orë

Emërimi i një gruaje në krye të Qeverisë së Serbisë ishte gjëja e parë që habiti shumëkënd. Fakti se Ana Brnabiq është lezbike e hapur, e bën këtë veprim edhe më të habitshëm.

Evropianizimi taktik i Vuçiqit

Lajmi.net

Kryeministrja “gay”, në krye të Serbisë ku fitonin homofobët

Top Channel

Telegrafi ABC News Shqipmedia

6 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiç falënderon Erdogan për qëndrimin kundër Shqipërisë së Madhe

Ora news - 21.06.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i ka shprehur mirënjohjen homologut të tij turk Erdogan për qëndrimin negativ ndaj “Shqipërisë së Madhe”. Vuçiç më tej, ka vlerësuar marrëdhënien e mirë me Turqinë si ...

Vuçiç: Faleminderit qëndrimit të Erdoganit për Shqipërinë e Madhe…

Java News

Vuçiç falënderon Erdogan për qëndrimin kundër Shqipërisë së Madhe

Antpress

BalkanWeb SOT SOT

6 artikuj të ndërlidhur »

Greqi, protestë nga punonjësit e sektorit të pastrimit

Almakos - parë: 4 orë

Punonjësit e sektorit të pastrimit në Greqi organizuan demonstratë, pasi që komunat në vend nuk i kanë zgjatur kontratat e tyre, raporton AA. Rreth 2 mijë punonjës të sektorit të pastrimit të cilët u ...

Bota »

“Brexit”, Theresa May zbulon të drejtat për emigrantët nga BE

Top Channel - parë: 3 orë

Shtetasit europianë, që kanë jetuar në Britaninë e Madhe për të paktën 5 vite, do të përfitojnë të drejta të barabarta me shtetasit britanikë, bazuar në propozimet e bëra publike nga vet ...

Mbretëria e Bashkuar me “ofertë bujare” post-Brexit për shtetasit e BE-së

Portalb

Britania, ofertë për qytetarët e BE-së pas ?Brexit?

Albeu.com

Lajmi.net ABC News Durres Lajm ABC News Gazeta Express Telegrafi Almakos Idividi

29 artikuj të ndërlidhur »

Trump: Nuk i kam regjistruar bisedat me James Comey

Top Channel - parë: 5 orë

Presidenti amerikan Donald Trump ka konfirmuar se nuk e ka regjistruar asnjëherë ish-shefin e FBI-së, James Comey, pavarësisht se më herët kishte lënë të nënkuptohet se kishte bërë të kundërtën.

SHBA, Trump për bisedat sekrete

ABC News

Trump: Nuk i kam regjistruar bisedat me Comey

Telegrafi

Lajmi.net Albeu.com Telegrafi Portalb

7 artikuj të ndërlidhur »

Diplomati amerikan i ka dhënë dokumente sekrete Kinës

Lajmi.net - parë: 2 orë

Një ish diplomat amerikan është arrestuar dhe po akuzohet për dhënie të dokumenteve top sekrete, zyrtarëve kinez. Sipas një dëshmie nën betim, Kevin Mallory, 60 vjeçar nga Virginia, thuhet të ketë ...

SHBA, arrestohet ish-diplomati për spiunazh te kinezët

Top Channel

Arrestohet ish-diplomati amerikan, akuzohet për spiunazh te kinezët

Albeu.com
3 artikuj të ndërlidhur »
Ekonomi »

Musliu përplaset keq me deputetin serb: S’kam legjitimitet të tradhtojë qytetarët, Lugina kërkon bashkim me Kosovën!

Botasot - parë: 3 orë

Jonuz Musliu, Kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar, njëherit kryetar i Kuvendit të Bujanoci, i ka bërtitur me zë të lartë duke i bërë me gisht deputetit të presidenit serb, Nenad Mitrovicit, për ...

Lugina e Preshevës-Kosova, kërkohet partneritet në biznes

Lajm

Vetëm zhvillimi ekonomik ndalon shpërnguljen e shqiptarëve nga Lugina

Lajmi.net

Lajm Telegrafi

5 artikuj të ndërlidhur »

Oda Amerikane shpreh shqetësimin për fillimin e mbledhjes së premiumeve

Telegrafi - parë: 15 orë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) kërkon edhe një herë nga Qeveria në detyrë që të pezullojë implementimin e Ligjit për Sigurime Shëndetësore, specifikisht mbledhjen e premiumeve të sigurimeve ...

Oda Amerikane kërkon që të mos implementohet Ligji për Sigurimet

Lajmi.net

Oda Amerikane kërkon që të mos implementohet Ligji për Sigurimet Shëndetësore

Zeri
3 artikuj të ndërlidhur »

Tender kompanisë me çmimin më të lartë

Zeri - parë: 17 orë

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur shumë shkelje në Komunën e Rahovecit. Gjatë auditimeve të pasqyrave financiare Auditori ka gjetur se në projektin “Blerja e instrumentit gjeodezik” Komuna ...

Tender kompanisë me çmimin më të lartë

Telegrafi

Tender kompanisë me çmimin më të lartë

Lajmi.net
3 artikuj të ndërlidhur »
Kulturë »

Allagjozovski-Banov: Të avancohet bashkëpunimi në kulturë

Portalb - parë: 13 orë

Në kuadër të vizitës dyditore në Republikën e Bullgarisë të delegacionit të Qeverisë së Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev më 20 dhe 21 qershor të vitit 2017, ministri i Kulturës ...

Allagjozovski-Banov: Të avancohet bashkëpunimi në kulturë

Almakos

Allagjozovski dhe Banov biseduan për avancim të bashkëpunimit në kulturë

Idividi
3 artikuj të ndërlidhur »

Me koncertin e Omer Faruk Tekbilek hapet Vera e Shkupit

Portalb - parë: 14 orë

Me koncertin e njërit nga muzikantët më me ndikim turk dhe kompozitorit që jeton dhe punon në SHBA, Omer Faruk Tekbilek, mbrëmë në Operën dhe Baletin e Maqedonisë u hap Vera e 38-të e Shkupit.

Koncert i Omer Faruk Tekbilek në hapjen e Verës së Shkupit

Portalb

“Neji i ngjan njeriut”

Lajmi.net

Idividi

4 artikuj të ndërlidhur »

Investimet në Voskopojë, së shpejti kthehet në një qytezë turistike për 12 muajt e vitit

BalkanWeb - 21.06.2017

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Kryetari i Bashkisë së Korës, Sotiraq Filo ndoqën nga afër punimet në Voskopojë, një nga investimet më të rëndësishme të qeverisë shqiptare, me synimin ta ...

Turizmi në Voskopojë, shtohen turistët dhe kapacitetet pritëse

Top Channel

Ministrja Kumbaro në Voskopojë: Së shpejti një qytezë turistike për 12 muajt e vitit

SOT
3 artikuj të ndërlidhur »
Kronika »

Ky është rrëfimi i Naser Pajazitajt për vrasjen e Donjeta Pajazitajt (Video)

Telegrafi - parë: 6 orë

I akuzuari për vrasjen e Donjeta Pajazitajt nga Strellci i Deçanit, Naser Pajazitaj, u deklarua i pafajshëm në akuzën për vrasje pasi dëgjoi nga prokurorja e rastit, Valbona Haxhosaj, akuzat me të ...

Ky është versioni zyrtar i policisë për rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitit

Zeri

Ky është rrëfimi i Naser Pajazitajt për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Gazeta Express

Gazeta Express Telegrafi Botasot Botasot Zeri Zeri Lajmi.net Almakos

19 artikuj të ndërlidhur »

Shkatërrohet organizata e drogës në Itali, “koka” e bandës një shqiptar

SOT - parë: 6 orë

Policia Italiane ka shkatërruar një organizatë që shpërndante drogë në Bolzano të Italisë. Koka e bandës së drogës ishte 24-vjeçari shqiptar Fatmir Muhaj, i cili një vit më parë ishte arrestuar pasi ...

EMRAT/ "Shefi i madh" dhe "xhaxhai", ja kush janë shqiptarët kapo të drogës

Durres Lajm

Arrestohet shqiptari 24 vjeçar, “shefi i madh” i organizatës së drogës

Ora news

BalkanWeb ABC News SOT Java News Albeu.com

8 artikuj të ndërlidhur »

Sherri i dy zyrtareve në Ersekë, reagon dega e PS: Të dëshpëruarit mos viktimizohen

BalkanWeb - parë: 9 orë

ERSEKE- Dega e Partisë Socialiste në Kolonjë ka reaguar pas denoncimit që ka bërë në polici shefja e financës në Drejtorisë së Shëndetit Publik në këtë qytet, Kristina Stoja, me pretendimin se ishte ...

Incidenti në Ersekë, PS: Keqardhje për politizimin, ngjarja për arsye personale

Ora news

“Voto PS ose ikën nga puna”, zbardhet dëshmia e zyrtares në Ersekë: Si më rrahu 30-vjeçarja

BalkanWeb

BalkanWeb ABC News Ora news Mapo SOT Albeu.com SOT Durres Lajm

22 artikuj të ndërlidhur »

« Sport

Ferguson nuk dëshironte që Ronaldo të transferohej te Real Madridi

Lajmi.net - parë: 2 orë

Cristiano Ronaldo është tema kryesore e këtij muaji në futboll. Lajmi për dëshirën e shprehur nga ai për t’u larguar nga Real Madrid, ka lënë pa fjalë shumë kë, kur dihet se nuk kanë kaluar shumë ...

Ronaldo nuk do t’i paguaj 14.7 milionë euro shtetit spanjoll

Telegrafi

E dashura Ronaldos nis karrierën si modele, pozat e para marrin qindramijëra “Like” (Foto)

Almakos

Lajmi.net Albeu.com Alb Portali Albeu.com SuperSport Alb Portali Telegrafi Albeu.com

75 artikuj të ndërlidhur »

Salah flet për herë të parë si lojtar i Liverpoolit

Telegrafi - parë: 3 orë

Mohamed Salah është zyrtarizuar më herët gjatë ditës (e enjte) te Liverpooli. Anësori egjiptian ka nënshkruar me Liverpoolit për një shifër që besohet të jetë 35 milionë funte, teksa në prezantimin e ...

Salah flet si lojtar i Liverpoolit, bën një premtim të madh

Lajmi.net

Formacioni i frikshëm i Liverpoolit me Salahin (FOTO)

Lajmi.net

Lajmi.net Telegrafi Lajmi.net Telegrafi Shqipmedia Lajmi.net Telegrafi Almakos

23 artikuj të ndërlidhur »

Edhe Roberto Karlos në garë për stolin “Kuqezi”

InfoSport - I sapo botuar

Zëvendësuesi i De Biasit është top-tema në mediat e sportit shqiptar, ndërsa që nga dita e largimit të tij nga Kombëtarja e Shqipërisë, vazhdojnë spekulimet me emra të ndryshëm që mund të marrin ...

Stoli kuqezi, edhe Roberto Carlos mes kandidaturave

Top Channel

Super-ylli brazilian bëhet trajner i Shqipërisë? (FOTO)

Lajmi.net

Albeu.com Telegrafi Shqipmedia Almakos Alb Portali BalkanWeb

9 artikuj të ndërlidhur »
Argëtim »

Senatorja australiane ushqen foshnjën derisa mban fjalim para Senatit (Foto)

Lajmi.net - parë: 6 orë

Senatorja australiane Larissa Waters ka ushqyer vajzën e saj me gji derisa po mbante një fjalim të mërkurën në Parlament. Të enjten, Waters ka marrë me vete vajzën e saj për ta ushqyer mirëpo nuk ka ...

Ushqyerja me gji ul shanset për sulm në zemër

Gazeta Express

Mocion mosbesimi, teksa ushqen me gji foshnjën

Top Channel

Telegrafi RTSH Ora news Lajm Gazeta Express Durres Lajm Mapo Albeu.com

14 artikuj të ndërlidhur »

Fiorentina ka një këshillë për Olsin

Lajmi.net - parë: 3 orë

Olsi dhe Fiorentina kanë pasur një nga lidhjet më të komplikuara brenda shtëpisë së Big Brother ku debatet mes tyre nuk kanë qenë të pakta. Xhelozitë e Fiorentinës dhe reagimet e vrullshme të Olsit ...

Lupçe i mërzitur: Edhe ne e kemi të nevojshme të martohemi

Almakos

U martuan në Big Brother, Danjel dhe Fotini do të divorcohen pas tre muajsh

Zeri

Gazeta Express Telegrafi Gazeta Express Telegrafi Gazeta Express Republika Telegrafi Almakos

30 artikuj të ndërlidhur »