TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni »

Maqedoni, paralelet shqipe, mësimi në maqedonisht!

Portalb - parë: 20 min

Politikat e dyfishta arsimore dhe diskriminimi sipas gjuhës në të cilën zhvillohet mësimi nuk kanë të ndalur as sot e kësaj dite. Madje, në vende si Velesi apo vendbanime të tjera që udhëhiqen nga ...

Nxënësit shqiptarë të Velesit letër të hapur ministrit Pishtar Lutfiu: 80% të lëndëve i ndjekim maqedonisht!!

Almakos

Shqiptarët e Velesit i dërgojnë Letër të hapur ministrit Pishtar Lutfiu

Ina

Lajm Albeu.com Zhurnal

6 artikuj të ndërlidhur »
Kosovë »

Veseli: Javën tjetër finalizohet Ligji për Trepçën

Lajmi.net - parë: 19 min

Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci e kane vizituar minierën e Trepçës, ku së bashku me udhëheqësit kanë shkruar 800 metra nën tokë.

Veseli: Javën e ardhshme finalizojmë ligjin për Trepçën

Gazeta Express

Mustafa: Më 2 nëntor ligji për Trepçën

Albeu.com

Telegrafi

4 artikuj të ndërlidhur »

Prishtina testoi alarmin

Java News - I sapo botuar

Në Prishtinë po dëgjohen sirenat e alarmit të kryeqytetit, që po testohen për të disatën herë në pak muaj. Testimi i alarmeve është njoftuar që mbrëmë nga Komuna e Prishtinës.

Në mesditë Prishtina teston përsëri alarmin e rrezikshmërisë

Lajmi.net

Prishtina testoi alarmin

Gazeta Express

Gazeta Express Lajmi.net Gazeta Express Zeri Koha.net Shqiperia Ime

9 artikuj të ndërlidhur »
Shqipëri »

VIDEO/Asambleja vendos për të zgjedhurit në strukturat e PS, Balla: Formular vetëdeklarimi për çdo kandidat

BalkanWeb - parë: 44 min

TIRANE- Ata anëtarë të Partisë Socialiste që do të duan të kandidojnë për poste drejtuese brenda Partisë, duhet që të plotësojnë një formular vetëdeklarimi.

Asambleja e PS, Rama: Reformat, më të plotat në 20 vite

Top Channel

Përfundon punimet Asambleja e Partisë Socialiste

ABC News

Almakos BalkanWeb Albeu.com SOT SOT Java News SOT SOT

16 artikuj të ndërlidhur »

Tiranë, vijojnë rikualifikimet urbane

RTSH - parë: 20 min

Blloku i pallateve dhe shtëpive private mes “Rrugës së Kavajës” dhe Rrugës “Myslym Shyri” po rikualifikohet. Kryetari i Bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, i cili inspektoi punën e nisur prej pak ...

Veliaj inspekton punimet në “Myslym Shyri”

Top Channel

Veliaj: Tirana është kthyer në kantier pune, vijojmë investimet në çdo lagje

Mapo

Java News Ora news Vision Plus

6 artikuj të ndërlidhur »
Rajon »

Arrestohet në Zvicer Elfete Veseli

ABC News - 29.09.2016

Policia zviceriane arrestoi paraditen e sotme, një 56-vjeçare me origjinë nga Kosova, që akuzohet për krime lufte gjatë konfliktit të Bosnjes. E arrestuara është Elfete Veseli, e cila akuzohet se në ...

Arrestohet shqiptarja, masakroi djalin e një nacionalisti serb

Mapo

Arrestohet shqiptarja, masakroi djalin e një nacionalisti serb

Shqiperia Ime
3 artikuj të ndërlidhur »

Zëdhënësi i Sllobës në vijën e parë të frontit për “Shqipërinë e Madhe”

Gazeta Tema - parë: 4 orë

Nga Enver Robelli Ivica Daçic, ministri i Jashtëm i Republikës së Serbisë dhe ish-zëdhënësi i diktatorit Slobodan Milloshevic në vitet ’90, ka kohë që bëhet merak për situatën e shqiptarëve në ...

Nesër zgjedhje lokale në BeH, 3.2 milionë qytetarë me të drejtë vote

Flaka.info - parë: 2 orë

Zgjedhjet e shtata lokale në Bosnjë e Hercegovinë që nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Paqes së Dejtonit dhe të katërtat që organizohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mbahen të dielën, ...

Administrata turke e burgjeve pezullon nga detyra 1500 “gylenistë të dyshuar”

ABC News - parë: 23 orë

Lufta e ashpër ndaj kundërshtarëve politikë në Turqi nuk ndalet. Autoritetet turke pezulluan nga detyra 1500 punonjës të administratës së burgjeve dhe gardianë si dhe urdhëruan mbylljen e 20 ...

Bota »

Bombardohet Alepo përderisa zhvillohen luftime të ashpra në qytet

Evropaelire - parë: 1 orë

Avionët luftarakë janë duke bombarduar zonat e kontrolluara nga rebelët në veri të Alepos përderisa predhat e ushtrisë siriane kanë rrethuar zonën e vjetër të qytetit dhe janë duke kryer një ofenzivë ...

Bombardohet Alepo

Gazeta Express

Ç’pasoja mund të ketë Rusia për Alepon dhe MH17-ën?

Evropaelire

Mapo Republika Respublica Tetova Sot Portalb Portalb Tetova Sot Portalb

29 artikuj të ndërlidhur »

“Eja Bill, duhet të shkoj në shtëpi”…/ VIDEO që po bën xhiron e rrjetit

Gazeta Tema - parë: 35 min

Presidentit amerikan Barack Obama, i është dashur të presë disa minuta ish presidentin Bill Clinton, që ky të hipte në Air Force One për të fluturuar për në SHBA, pasi asistuan në funeralin e ish ...

Rrëfimi i Shimon Peres: Si e ndalova Netanjahun që të sulmonte Iranin

Gazeta Express

Rrëfimi i Shimon Peres: Si e ndalova Netanjahun që të sulmonte Iranin

Top Channel

Telegrafi Ora news SOT Lajmi.net Albeu.com DW Zhurnal BalkanWeb

55 artikuj të ndërlidhur »

Në Ishujt Karaibe vendoset alarmi i kategorisë 5

ABC News - parë: 54 min

Është përforcuar edhe më shumë në orët e fundit uragani Metju, duke detyruar qendrën kombëtare amerikane të Uraganave që të vendosin gjendjen e alarmit të shkallës pesë.

Karaibe: Uragani Metthew shkon në fuqinë 5

RTSH

Uragani ‘Mathew’ rrezikon Karaibet dhe Floridan

Flaka.info

RTSH Idividi

5 artikuj të ndërlidhur »
Ekonomi »

“Rruga e Kombit: Bilanci i një rruge (përtej korrupsionit të llahtarshëm për ndërtimin e saj)

Gazeta Tema - parë: 4 orë

Rruga e Kombit (që fatkeqësisht është e njohur më shumë në lidhje me debatet për koston e realizimit dhe mënyrën jo fort interesante të financimit të saj në ndërtim) vlerësohet si një nga veprat më ...

“Rruga e Kombit: Bilanci i një rruge dhe dritë-hijet e korrupsionit galopant

Java News

Bilanci i Rrugës së Kombit

Mapo
3 artikuj të ndërlidhur »

Juani kinez futet në grupin elitë të valutave të FMN-së

Evropaelire - parë: 2 orë

Fondi Monetar Ndërkombëtar sot ka përfshirë valutën e Kinës në grupimin e pesë monedhave më prestigjioze në botë duke e quajtur këtë si “hap të rëndësishëm dhe historik”.

Juani kinez futet në grupin elitë të valutave të FMN-së

Lajmi.net

Monedha kineze futet në grupin elitë të valutave të FMN-së

RTSH
3 artikuj të ndërlidhur »
Kulturë »

Gjelosh Gjokaj: Pasrendës modern i postmodernizmit

Mapo - parë: 4 orë

Me botëkuptimin e modernistëve, të cilët në vitet 60-të ishin drejt perëndimit të diellit të tyre, u lidh shumë fort Gjelosh Gjokaj. Ai është një artist shqiptar, të cilin me të drejtën e kohës dhe ...

Dorëshkruesi i shekullit të ri

Koha.net

Maestroja si mësues

Koha.net

Koha.net Gazeta Tema

5 artikuj të ndërlidhur »

Gjirokastër, edicioni 7-të i “Argjiro Fest”

RTSH - parë: 2 orë

Qyteti i Gjirokastrës dhe zona muzeale e tij, janë shndërruar në një arenë festivali, “Argjiro Fest”, eventi i traditës mbarëballkanike po zhvillon edicionin e tij të shtatë, duke hyrë në kalendarin ...

Nis festivali ndërkombëtar i Folkut në Gjirokastër

ABC News

“Argjiro Fest”, 3 ditë festë në qytetin e Gjirokastrës

Ora news
3 artikuj të ndërlidhur »

Gërvalla: Ekzekutuesit e Jusufit, Bardhoshit dhe Kadriut nuk ishin shqiptarë

Telegrafi - parë: 2 orë

Vaajza e patriotit dhe atdhetarit Jusuf Gërvalla, Donika Gërvalla-Schwarz, sot kur edhe është ditëlindja e Jusufit, ka folur për rrjedhën e hetimeve që shteti gjerman po bënë rreth këtyre vrasjeve ...

Donika Gërvalla: Ekzekutuesit e babit tim ishin të huaj, shqiptarët merreshin me spiunim

Gazeta Express

“Ditët e Jusuf Gërvallës” përkujtim për artistin atdhetarin e shquar

Koha.net

Tetova Sot Zhurnal Koha.net Lajmi.net Telegrafi

8 artikuj të ndërlidhur »
Kronika »

Korçë, mjeti përplas kalimtarin; vdes 16-vjeçari

Almakos - parë: 1 orë

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur paraditen e sotme në lagjen nr 4 në Korçë, në afërsi të rrugës “Koli Çeku”. Burimet e policisë lokale bëjnë me dije se shtetasi M.M, rreth 25 vjeç, banues në ...

Aksident në qytetin e Korçës

ABC News

Aksident i rëndë në Korçë, vdes 16- vjeçari

Lajmi.net

LajmiFundit Mapo Java News Gazeta Express SOT Durres Lajm Top Channel LajmiFundit

25 artikuj të ndërlidhur »

Hajdutët zhvatin të moshuarën sapo del nga shtëpia, i marrin 16 mln lekë

LajmiFundit - parë: 3 orë

Hajdutët kanë zhvatur sot një banesë në qytetin e Durrësit, ku kanë marrë plot 16 milionë lekë. Uniformat blu kanë njoftuar se ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 4.

Durrës/ Grabitësit i vjedhin gruas 16 milionë lekë

SOT

Durrës, të moshuarës i vjedhin 1.6 milionë lekë në banesë

Almakos

Ora news Java News Durres Lajm Zhurnal Shqiperia Ime

8 artikuj të ndërlidhur »

Kukës, kapen 15 nga sirianët e arratisur nga qendra në Babrru

ABC News - parë: 1 orë

Policia e Kukësit ka ndaluar 15 sirianë që po iknin drejt Kosovës. Klandestinët e ndaluar i përkasin grupit prej 21 sirianësh të larguar para disa ditësh nga qendra e pritjes së azilantëve në Babrru.

Kapen në Kukës 15 sirianë të larguar nga Babrruja

Top Channel

Sirianët e arratisur nga qendra e pritjes në Babrru, kapen në Kukës

Ora news

BalkanWeb Vision Plus Lajmi.net SOT Zhurnal Java News LajmiFundit Mapo

15 artikuj të ndërlidhur »

« Sport

Zyrtare: De Biazi shpall listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhëshme

Lajm - I sapo botuar

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në Futboll, Gianni De Biasi, në një konferencë për mediat në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit ka prezantuar sot listën e futbollistëve për dy ndeshjet ...

De Biazi konfirmon risitë në kombëtare

ABC News

Risitë e listës, De Biasi: Zgjedh lojtarë të përshtatshëm për projektin

Gazeta Tema

Telegrafi Top Channel Albeu.com Lajmi.net Albeu.com Java News Telegrafi SuperSport

63 artikuj të ndërlidhur »

Swansea – Liverpool, nuk do ta besoni kush ka shënuar gol (VIDEO)

Lajmi.net - parë: 20 min

Leroy Fer ka kaluar Swansean në epërsi ndaj Liverpoolit me golin e tij herët në minutën e tetë. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe ...

Swansea befason Liverpoolin (Video)

Telegrafi

Formacionet zyrtare: Swansea – Liverpool

Lajmi.net

Telegrafi Koha.net SuperSport Telegrafi Albeu.com Telegrafi Lajmi.net

10 artikuj të ndërlidhur »

Skandal i ri në Premierligë, futbollistët e ekipit të njohur i luajnë ndeshjet e tyre në bastore (VIDEO)

Lajmi.net - parë: 35 min

Ish trajner i Tottenhamit, QPR-së, Portsmouthit dhe West Ham, Harry Redknapp pranoi në një bisedim të regjistruar me kamera të fshehtë nga “The Telegraph”, se lojtarët me të cilët ka punuar vinin ...

Skandali në Angli, Rednapp: Lojtarët vinin baste

Top Channel

Tjetër skandal në futbollin anglez

SuperSport

Gazeta Express Koha.net Almakos

6 artikuj të ndërlidhur »
Argëtim »

Angelina Jolie pas divorcit, fillon bisedimet për filmin e radhës (Foto)

Telegrafi - parë: 39 min

Aktorja e njohur Angelina Jolie ka pak kohë që është divorcuar nga ish bashkëshorti i saj Brad Pitt, gjersa të premten ata kanë arritur një marrëveshje të përbashkët për kujdestarinë e gjashtë ...

Yjet që i dhanë fund lidhjeve në 2016 (FOTO)

Lajmi.net

Angelina Jolie: Nuk dua që Brad të ndiqet penalisht!

Lajmi.net

Shqiperia Ime Telegrafi Ora news Lajmi.net Gazeta Express Telegrafi Albeu.com BalkanWeb

44 artikuj të ndërlidhur »

Kur komunikimi publik shndërrohet në banalitet nga njerëzit publik!

SOT - parë: 6 orë

Komunikimi publik këtu është shndërruar në banalitet. Në mënyrë transversale, në çdo aspekt. Salla e Kuvendit të përfaqësuesve të popullit është bërë sallë batutash, akuzash monstruoze, sharjesh me ...

T’i shpëtojmë femrat shqiptare nga konkurrenca e pandershme me prostitutat

Mapo

Telefonon policinë dhe i ankohet për shërbimin e prostitutës

Gazeta Express
3 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/Myftiu rrihet live në TV, videoja bën xhiron e botës

BalkanWeb - parë: 2 orë

EGJIPT – Një myfti është rrahur me këpucë në një emision të drejtpërdrejtë televiziv në Egjipt nga një i ftuar tjetër në po të njëjtin emision. Sherri shpërtheu pasi myftiu po deklaronte në studion ...

Po debatonin rreth shamisë, myftiu rrihet me këpucë gjatë transmetimit LIVE (Video)

Telegrafi

E rrahin hoxhën në emision të drejtpërdrejtë (Video)

Lajmi.net

Gazeta Tema Tetova Sot Gazeta Express Zeri Java News

8 artikuj të ndërlidhur »